Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Przerywa radio/cd/pdc i każdy dzwięk z głośników / Mruga mały wyświetlacz w iDrive!

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Tak mam Logic 7, zajmę się tym później jak nie poskutkuje usunięcie błędów i zameldowanie aku.
    A co do tego odpalania, jakim innym, bezpiecznym sposobem mogę go odpalić? Na dzień dzisiejszy muszę mieć jakiś sposób ponieważ inaczej go nie odpalę.

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Możesz odpalać auto na kable.
    Kwestia tylko tego, żeby te kable to nie był szajs za 50zł z marketu.

    Moduły nie lubią ani za wysokiego napięcia, ani za dużego spadku napięcia podczas pracy.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Kable są mojego elektryka, które są naprawdę konkretne, a takimi kablami za 40-50zł z marketu na pewno by nie dały efektu w tym aucie.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Witam.

    Dzisiaj dopiero odebrałem auto z serwisu. Problem nie tkwił w akumulatorze, a w POWER MODULE, który pobierał cholernie dużo prądu, co powodowało te wszystkie problemy...
    Na dzień dzisiejszy jest wszystko w miarę dobrze już, jedynie pozostało mi naprawić radio, które nadal przerywa i gra tylko ja jeden głośnik, ale znalazłem firmę z Krakowa która specjalizuje się typowo w radiach od nowszych modeli BMW, szczególnie Logic 7.

    Mimo wszystko dziękuje wszystkim, za wszelką pomoc, bez wyróżnień bo każdy post użytkownika coś wniósł do tego tematu :)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Życzę Ci powodzenia z naprawą tego radia. Ja podobny temat przerabiałem, przestał mi najpierw grać jeden z przednich głośników, a później z drugiej strony. Wymontowałem radio w celu sprawdzenia i ewentualnego naprawienia. Okazało się że tranzystory padły, a że były specyficzne i pozalewane, nie chciało mi się z tym bawić. Problem polegał też na tym, że ciężko było znaleźć też jakieś odpowiednie, a dostęp mam dosyć duży.
    Miałem też radio zastępcze od znajomego z warsztatu, z tym że o innym nr przez co grało mocno niskim tonem. Jednak postanowiłem kupić nowe w ASO choć tanie nie było.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Dzięki, dzięki :)
    W przyszłym tygodniu się wybiorę tam do nich, muszą dać radę to naprawić.
    Patrzyłem też na radia na allegro to są od 500 do 1000zł, a druga rzecz teraz jak byłem w Holandii w serwisie BMW (nie autoryzowanym), to chłopak wyjął moje radio, wsadził inne (od E65 oczywiście) i w ogóle nic się nie pokazało na iDrive, jak by nic nie było podłączone, bo nie znalazło stacji ani nic, czyli albo pewnie trzeba to zaprogramować, albo są problemy z tego powodu że jest to wersja USA.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    problemy są z tego powodu, że jest zbyt wiele modeli tych jednostek i nie są one wszystkie kompatybilne. Mi radio od znajomego zagrało od razu, ale innym dźwiękiem. W ASO dobrali mi nowy odpowiednik dla mojego starego i wszystko grało jak powinno. Tak dla zainteresowanych podam, iż cena takiego radia to 3200zł lub 2900zł przy zwrocie starego.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Czyli cena jak na ASO przystało :)
    Mi się coś stało w module od radia w E38 (standardowe nagłośnienie miałem) to w ASO mi naprawili za 250zł, a jestem przekonany że gdyby się ktoś na tym znał i wiedział od czego to jest, wziąłby 50-100zł max.
    Nawet jest chyba dział w którym jest opisane jak to naprawić, bo to dość częsty problem z tymi modułami/radiami. Także ASO, to ASO - swoje ceny zawsze będą mieli z tych wyższych półek :)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Zwykłe radio a to z E65 to wielka różnica. Wysokość ceny nowego to w dużej mierze wina przetwornika światłowodowego. Ja to radio rozebrałem, pojęcie o elektronice też posiadam, nie wspominając już o moich pracownikach. Niemniej jednak nie chciało mi się z tym bawić. Nie jest to tak jak naprawa zwykłego radia ze standardowymi podzespołami. Nie znaczy to, że nie ma osób które temat opanowały i jeśli tak jest to można spróbować naprawić.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Dźwięk również już powrócił, problem tkwił w spalonym procesorze w module Logic 7 :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •