Strona 1 z 29 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 285

Wątek: Drgania kierownicy!!miedzy 80km/h-110km/h juz nie ma co wymienic wszystko nowe!!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    32
    BMW
    e38 735ia individual
    Skąd
    Szczecin

    Drgania kierownicy!!miedzy 80km/h-110km/h juz nie ma co wymienic wszystko nowe!!

    witam
    wiem ze było milion tematów o tym problemie, ale rece mi opadaja tak wiec..:

    -zaczeła sie telepawka kierki miedzy 80-100km/h, ale ono raz bylo raz nie, wiec postanowilem zobaczyć w zawieszenie, okazało sie ze stablizatory i dolne wachacze te bananaowe maja straszne luzy, wiec kupiłem nowe całe kompletne lemfordera, jedna koncówka drąża tez miała leciutki luz to wymieniłem 2x także lemfordera, zawieszenie było sprawdzane na kanale(zeby sie nie napręzyło) jak i na podnosniku, wiecej chocby minimalnych luzów nie ma,
    -nic nie puka i nic nie stuka ale dalej drzy ale teraz to juz mocno kierownica ale tylko w tych predkosciach
    -ustawiłem geometrie, zbieżność wyważyłem zreszta i tak proste koła a problem pozostał,
    -prosze was o pomoc!!

    -przy hamowaniu tez drży ale tylko gdy auto wpada w te wibracja, przy mocniejszym nacisnieciu hamulca, wszystko ustaje, az nagle za 100-200 metrów znow zaczyna drzeć,)tarcze wymienione 3 miesiące temu
    -koła przekładałem i zakładałem jednego 2 znajomego bo myślałem ze sa minimalnie krzywe, ale nic, koła wszystkie są z serii "zimowe" i kazde oryginalne, wiec nie ma mowy o jakichś złych pierścieniach czy cos
    -
    Ostatnio edytowane przez klopotbiker ; 26-01-2011 o 07:09
    Bóg Moc Wyższość

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    tarcze kolego mozesz miec nowe i za 2 dni beda krzywe:) znam takich co lubia zapierdzielac i przy okazji "chlodzic" hamulce w jak najwiekszym bagnie :) takze wykrzywic tarcze to nie problem:) mialem tak w e32:) tzn mam nadal:) wszystko wymienione porobione a trzesie i tak troche :) takze chyba tarcze zostaly:) bo skoro masz nowa reszte to co zostalo.. chyba ze masz jakiegos chomiczka gdzies przy kole i CI szarpie za kolo przy tej predkosci..:D

  3. #3
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    miałem taki sam problem męczyłem się z tym 2 miesiące wymieniłem całe zawieszenie . Problem drgań kierownicy znikł dopiero po wymianie tarcz .

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Tarcze pewnie do wymiany. Albo ich nie ułożyłeś dobrze, albo kupiłeś z wadą lub słabej jakości i Ci wykrzywiło po wjechaniu w kałużę. Mogłeś też trzymać na hamulcu po ostrym hamowaniu bo widzę że masz automat więc w miejscu przylegania klocka do tarczy była wyższa temp. niż na pozostałej części. Powodów może być jeszcze wiele. Ja miałem te same objawy. Wymieniłem tarcze i klocki na Juridy, przejechałem ok 1000 km z lekką nogą na hamulcu i mam spokój - żadnego bicia tarcz czy popiskiwania klocków, a hamulce jak żylety :D
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Skoro bije przy hamowaniu ale tylko w momencie gdy auto jest w wibracjach i nigdy więcej to ja obstawiam wybite piasty. Jeżeli nie to tarcze hamulcowe będą za to też odpowiadać.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Ja bym jeszcze posprawdzał zaciski ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Witam kolega w E34 miał to samo wszystko wymienił i nic i dopiero po wymianie piast z łożyskami problem się skończył. obstawiam piasty.....pozdro...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    136
    BMW
    e38
    Skąd
    wawa
    Moze tloczki sie pozapiekaly?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    tloczek do bicia nie ma nic jezeli masz prosta tarcze:P

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    tloczek do bicia nie ma nic jezeli masz prosta tarcze:P
    Tylko, że przez ten tłoczek ta tarcza w pewnym momencie staje się krzywa.


    Tak ciekawostka. Bicie tarczy może być spowodowane chociażby tym, że przy zakładaniu nowych tarcz, po wyczyszczeniu piasty użyjemy smaru.

    Dopuszczalne bicie piasty to 0,3mm, dopuszczalne bicie tarczy 1cm od jej obrzeża to 0,6mm. Każda większa wartość będzie powodować bicie.
    Tarcza po puszczeniu hamulca(przy sprawnych zaciskach) ma 1,8mm luzu łącznie, czyli po 0,9mm na stronę można powiedzieć, stąd takie a nie inne dopuszczalne granice przy zakładaniu nowych tarcz. Przy używanych jest nieco inaczej, ale dalej w tych 1,8mm musi się mieścić.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •