Strona 4 z 29 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 285

Wątek: Drgania kierownicy!!miedzy 80km/h-110km/h juz nie ma co wymienic wszystko nowe!!

  1. #31
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    No w sumie racja, o szczegóły nie ma co się spierać...
    Dobrze byłoby nie wykluczać amortyzatorów i ich łożysk.

    A bicie i luz na piaście jak był sprawdzany? Wg moich doświadczeń trzeba użyć czujnika zegarowego i pilnować tego 0,3 mm. Może luz jest za mały na wykrycie rękami a wystarczający, żeby wprawić koła w drgania.

    EDIT:
    przeczytałem jeszcze raz wątek
    wychodzi, że nowe są te części:
    * wahacze -- ale nie ma jasności które i czy razem ze wszystkimi tulejami...
    * obie końcówki drążków
    * łączniki stabilizatora (raczej nie mają wpływu)

    można by sprawdzić:
    * drążek środkowy
    * podpory drążka środkowego
    * łożyska amorków
    * amorki

    Koła były przekładane od innego auta i jest to samo, więc nie tu jest problem. Tarcze były przetaczane.
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 28-01-2011 o 09:34
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    wykluczysz tylko pofalowane tarcze, ale wtedy efekt byłby odwrotny - mocniej telepałoby przy hamowaniu
    Z tym się pod żadnym pozorem nie mogę zgodzić ;D
    U mnie była krzywa tarcza i przy bardzo delikatnym hamowaniu telepało ale już przy mocniejszym nic się nie działo. Zmieniłem tarcze, klocki i jak ręką odjął :D
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Jeszcze jedno: czy piasty przed założeniem na nie nowch tarcz zostały wyczyszczone z rdzy do żywego???
    Wystarczy, ze jest niestarannie wyczyszczona piasta i po założeniu nowej tarczy i docisnieciu felgą nigdy nie będzie idealnie leżała!
    Jeśli nie jesteś pewien to zdejmuj tarcze i sprawdź..
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 29-01-2011 o 21:31

  4. #34
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez EVAN Zobacz posta
    Ja bym jeszcze posprawdzał zaciski
    Też brałem pod uwagę ale nie jest to zależne od siły hamowania więc problemy z tłoczkami w zaciskach można wykluczyć (tak mi się wydaje)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #35
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    a tylne tarcze sprawdzałes???? kolega miał krzywe w pasacie 3bg sporo kasy poszło na zawieszenie a tam wahaczy od groma jest :) po wymianie tylnych tarcz przestało mu telepać kierownicą :)
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 29-01-2011 o 21:33
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    154
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    Skoro nic Ci nie pomaga wypróbuj to kiedyś sporo się naszukałem po forach bo też miałem taki problem bardzo dużo osobom to pomogło , możesz zapytać o to na dobrej stacji wulkanizacyjnej o takie pierścienie centrujące http://allegro.pl/pierscienie-centru...418382489.html

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    u mnie w e60 po zakupie był problem bo troszkę rdza osiadła na tarczach ale po kilku razach mocniejszego hamowania sprawa się wyprostowała więc tak myślę że to tarcze są problemem ale chodzi też o to że mogą mieć perforacje a nie mieć na sobie pokłady rdzy.

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez wiekszy Zobacz posta
    Skoro nic Ci nie pomaga wypróbuj to kiedyś sporo się naszukałem po forach bo też miałem taki problem bardzo dużo osobom to pomogło , możesz zapytać o to na dobrej stacji wulkanizacyjnej o takie pierścienie centrujące http://allegro.pl/pierscienie-centru...418382489.html
    to chyba nie ten temat bo takie pierscienie sa potrzebne i da sie je fizycznie zalozyc tylko jak masz felgi nie od e38. mam takie zimowki i bez pierscieni byla masakra. ale nie sadze ze sprawdzajac na 3 roznych kompletach mial wszystkie z za duza srednica i nie wiedzial o tym.

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    154
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    sprawdzić mu nie zaszkodzi raczej bo może ma falgi od e39 a tam już inna Piasta jest

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Kolego w jaki sposob zostaly sprawdzone piasty? Dotykiem i oczami nie jestes wstanie tego sprawdzic. U mnie byly nowe wahacze i nowe tarcze, bicie nie ustępowało. Wymienione zostały piasty, na szczęście tarcze nie zostały uszkodzone i byly jeszcze proste. Bicie jednak nie ustąpiło... powodem były tuleje wahaczy które z krzywymi piastami posypaly sie w 1000 km.... i je ponownie trzeba bylo wymienic. po tym wszystkim problem znikl
    e38 m62TUb44 740i

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •