Strona 27 z 29 PierwszyPierwszy ... 172526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 285

Wątek: Drgania kierownicy!!miedzy 80km/h-110km/h juz nie ma co wymienic wszystko nowe!!

  1. #261
    Początkujący Użytkownik Awatar jaroblazej
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    33
    BMW
    BMW e38 730d
    Skąd
    Bielsko Biała
    Dzięki Miro!
    Kupiłem dziś zaciski używane i chciałem sklecić coś z dwóch kompletów :)
    Chyba będą do zwrotu Jutro tam zadzwonię

  2. #262
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    3 minuty tego szukałem HAHAHA
    Niech Ci służy.

  3. #263
    Początkujący Użytkownik Awatar jaroblazej
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    33
    BMW
    BMW e38 730d
    Skąd
    Bielsko Biała
    Witajcie! Otóż ja się uporałem z tymi drganiami. W moim przypadku to były zaciski a w zasadzie dwa zatarte tłoczki w jednym z nich. Zatarte do tego stopnia, że nie dało się ich wyciągnąć poprzez naciskanie na pedał hamulca! Naprawa polegała na rozpołowienia zacisku, wywierceniu dziur w celu utworzenia gwintu w zatartym tłoczku. Po wyszarpaniu całości dokładne oczyszczenie, nowy zestaw naprawczy wraz z dedykowanymi smarami. Tarcze miały być nowe ale żeby nie wydawać kasy na marne poszły do polecanego tokarza. Doszły nowe klocki i jak poskładaliśmy mogliśmy pić szampana :)

  4. #264
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Wszystko pięknie napisałeś do momentu o tym tokarzu .

  5. #265
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    42
    BMW
    e38 740iA M60
    Skąd
    LDZ
    U mnie również walka z drganiami zakończyła się sukcesem. Winne okazały się wahacze skośne (te powyginane) w przednim zawieszeniu. Szkoda tylko że luzów na nich nie było widać na szarpakach więc wcześniej niepotrzebnie wymieniłem tarcze i klocki:(

  6. #266
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Hamulce to najważniejsza rzecz w aucie więc nie masz co żałować. :)

  7. #267
    Początkujący Użytkownik Awatar jaroblazej
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    33
    BMW
    BMW e38 730d
    Skąd
    Bielsko Biała
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Wszystko pięknie napisałeś do momentu o tym tokarzu .
    Haha spokojnie. Tarcze były prawie jak nowe a tokarz tylko liznął je i po przebiegu już ok 20.000 km(!!!) dalej jest OK :)

  8. #268
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    Co ciekawe (aż sie boje zapeszyć) ja też juz na przetoczonych 4 tys km i nic nie bije przy hamowaniu. Przetoczyłem (na aucie) przypadkiem w sumie, bo nigdy w to nie wierzyłem a tu proszę :) Uwierzyłem, że jak juz tarcza jest długo na aucie (kilkanaście tyś ?!) to się "ułożyła" i może będzie git, no i oby było dalej :)

  9. #269
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    No to u mnie temat powrócił. Wymieniłem wcześniej skośne wahacze na jakiś szajs, bo nie wierzyłem w motto jakość=cena. Kupiłem cały zestaw do przodu (6 elementów) za 100€. Wymieniłem same skośne, problem wibracji znikł. 2.000km później wyskoczyła tuleja z jednego wahacza, 4.000km następna. Na szczęście nie wyrzuciłem oryginałów i je założyłem w czasie reklamacji - kiera na starych biła niemiłosiernie. Dostałem nieco lepsze zamienniki firmy Mapco. 10.000km później zaczęły się lekkie stuki przy zjeździe z krawężnika. Na trzepakach nie widać było problemu. 15.000km od wymiany kierownica zaczęła znowu drżeć. Tarcze hamulcowe są nowe, także to nie one. Koła wyważone dwa razy. Wniosek: nie oszczędzać i kupować markowe wahacze do przodu. Inaczej krew człowieka zaleje w imię oszczędności.

  10. #270
    Vip Vip
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    145
    BMW
    E38 728iA 99r
    Skąd
    Cieszyn

    Post

    Z tymi wibracjami to można czasami szajby dostać. Kiera biła przy ok 110-120 więc wymieniłem wahacze górne Meyle HD, super uspokoiło się. po 1000 km znowu to samo ale nawet przy hamowaniu zaczęło wibrować. Pomyślałem że to te nowe wahacze ale jednak nie - winowajcą okazała się końcówka drążka kierowniczego. Miała delikatny luz i ogólnie wyglądała jak nowa. Po wymianie obu końcówek i geometrii w końcu ZERO drgań. Ale na jak długo.., hehe.
    Ostatnio edytowane przez JanuszE38 ; 13-09-2016 o 15:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •