Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Nierówna praca zimnego silnika po raz n-ty.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    23
    BMW
    740d xdrive 2011r.
    Skąd
    Wrocław

    Nierówna praca zimnego silnika po raz n-ty.

    Panowie mam pytanie jak sprawdzić czy pod kolektorem nie bierze lewego powietrza?Czy metoda z psikaniem samostartem jest skuteczna?Pytam gdyż mam legendarny już problem z nierówną pracą zimnego silnika,w moim M62b 3,5l.Wymienione:świece,uszczelki pod pokrywą,przepływomierz,termostat,lambda,wszystko na oryginał.Diagnostyka nie wykazuje błędów a na zimnym dalej wachluje obrotami.Dodam że jak się trochę nagrzeje objawy zanikają.Sorki nie zauważyłem że pierwszy post się ukazał.Proszę moderatora o usunięcie tego postu.
    Ostatnio edytowane przez Jarek971 ; 25-01-2011 o 20:42

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    Nie oszczedzaj kasy (15zl na smaostart) tylko sprawdz nim. Jak nie trafisz w nieszczelnosc, nie sprawdzi sie, ale wydaje mi sie ze w wiekszosci wypadkow pokaze nieszczelnosc jak bedziesz psikal tam gdzie moze lapac (podcisniena, uszczelki, laczniki za przepustnica).

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    23
    BMW
    740d xdrive 2011r.
    Skąd
    Wrocław
    Psikałem i jest w pewnym momencie delikatna zmiana w obrotach silnika,są wyższe.Czyli na 100% uszczelka pod kolektorem do wymiany?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    zdiagnozuj na 100% czy to jest zawsze to samo miejsce bo jak ci silnik faluje to moze akurat nie od samostartu podniosly sie obroty.....(mi akurat jak bral lewe to od samostartu silnik strasznie mulilo) no ale niewazne upewnij sie czy zawsze w tym samym miejscu jak psikniesz podnosza sie obroty.... ja bym pozniej sprobowal dokrecic kolektor ssacy i psiknal jeszcze raz....czy cos sie zmini ...moze nie trzeba ale ja bym dokrecil zeby diagnoza byla trafna w 100%
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    23
    BMW
    740d xdrive 2011r.
    Skąd
    Wrocław
    Dzięki.Nie orientujecie się jaki jest orientacyjny koszt wymiany tych uszczelek?Pytam gdyż mechanik wyliczył mi 800zł(komplet uszczelek w tym przepustnicy i jakaś uszczelka skrzyni korbowej,nie odma,wraz z robocizną) ,a ktoś na forum pisał że go to kosztowało 300zł.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    23
    BMW
    740d xdrive 2011r.
    Skąd
    Wrocław
    Dla mających podobny problem , w moim przypadku winę za nierówną pracę silnika ponosiła uszczelka , która jest między przepustnicą a kolektorem.Uszczelka kosztuje w serwisie 13pln....Tak więc sporo kasy wydane na darmo,przy okazji mam teraz dwa przepływomierze więc jak by ktoś z Wrocka bądź okolic potrzebował na próbę to służę.Na koniec konkluzja że auta mamy dobre ale mechaników już niekoniecznie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •