Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [ elektronika] Tylni klimatronic w e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    55
    BMW
    E38 750IL
    Skąd
    Częstochowa

    [ elektronika] Tylni klimatronic w e38

    W zeszlym tygodniu kupilem tylni panel klimatronic i nie moge dac sobie rady z jego podlaczeniem. czy ktos ma moze jakis tego schemat, albo to robil i moze pomoc. Kupilem tez modul TMC - nie dziala, mam monitor 16:9 czy byla roznica w modulach tmc do monitora 4:3 a 16:9?

  2. #2
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Aby prawidłowo działał panel klimatyzacji z tyłu musisz zamontować dodatkowy wentylator wewnątrz tunelu na wysokości telefonu.
    Jeżeli będziesz miał wszystko zamontowane i gotowe do podłaczenia to mogę cię poprowadzić krok po kroku jak i gdzie to podłączyć.

    Nie za bardzo wiem o który moduł ci chodzi TMC, jak możesz cyknij fotkę.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    55
    BMW
    E38 750IL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez AdamBMW
    Aby prawidłowo działał panel klimatyzacji z tyłu musisz zamontować dodatkowy wentylator wewnątrz tunelu na wysokości telefonu.
    Jeżeli będziesz miał wszystko zamontowane i gotowe do podłaczenia to mogę cię poprowadzić krok po kroku jak i gdzie to podłączyć.

    Nie za bardzo wiem o który moduł ci chodzi TMC, jak możesz cyknij fotkę.

    Wszystko mam zamontowane: panel, nawiew, przekaznik. jak mozesz to daj mi jakas rozpiske kabli ktory kolor gdzie podlaczyc, a moze masz jakis schemat tego? Dzieki za chec pomocy, zakladalem tez pamiec prawego fotela, bez schematow zajelo mi to prawie 3 dni - musialem oszukac general modul za pomoca diody:) Moze tez masz na to jakis lepszy patent (silniczki i sterownik wziolem z 2 auta - z anglika z fotela kierowcy).

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    55
    BMW
    E38 750IL
    Skąd
    Częstochowa
    TMC to modul sygnalizujacy sytuacje na drogach, pobiera sygnal z tunera radia i wytycza ewentualny objazd dla nawigacji jesli sa na przyklad korki na drodze.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    55
    BMW
    E38 750IL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez AdamBMW
    Aby prawidłowo działał panel klimatyzacji z tyłu musisz zamontować dodatkowy wentylator wewnątrz tunelu na wysokości telefonu.
    Jeżeli będziesz miał wszystko zamontowane i gotowe do podłaczenia to mogę cię poprowadzić krok po kroku jak i gdzie to podłączyć.

    Nie za bardzo wiem o który moduł ci chodzi TMC, jak możesz cyknij fotkę.
    Moj email: mgraj@op.pl - z gory dzieki za pomoc.

  6. #6
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Schemat wysłałem ci na maila, w razie problemów napisz.

    Co do pamięci prawego fotela to nigdy tego nie robiłem chociaż lubię takie gadżety i myślałem kiedyś nad tym.
    A w czym jest problem jak nie oszukasz GM?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    55
    BMW
    E38 750IL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez AdamBMW
    Schemat wysłałem ci na maila, w razie problemów napisz.

    Co do pamięci prawego fotela to nigdy tego nie robiłem chociaż lubię takie gadżety i myślałem kiedyś nad tym.
    A w czym jest problem jak nie oszukasz GM?
    Doszedlem do tego ze przy podlaczeniu 2 modulu drzwi kierowcy one oba sie ze soba "gryza" - podlaczenie 2 modulu drzwi kierowcy jest w moim przypadku niezbedne bo mam pamiec w fotelu pasazera tez z fotela kierowcy (z anglika) obie pamieci sa podlaczone po jednym kablu do modulu glownego - i-busem tak wiec jak bym tego nie oszukal to np sterowal bym pamiecia w lewych drzwiach dwoma fotelami i odwrotnie. nie trzeba by bylo tego robic gdybym mial oryginalny (europejski) modul pamieci fotela pasazera wraz z modulem drzwi. Nie wiem ale moze standardowy modul drzwi pasazera ma w sobie opcje podpiecia pamieci - jak znasz odpowiedz na to pytanie to daj znac.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    55
    BMW
    E38 750IL
    Skąd
    Częstochowa
    Dzieki za schematy. Bez nich pewnie nie dal bym sobie rady. :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    55
    BMW
    E38 750IL
    Skąd
    Częstochowa
    Podlaczylem klimatronic i dziala bez problemu - bez schematu popelnilem blad i nie podalem zasilania na zielono-bialy przewod. Jeszcze raz dzieki za schemat.

  10. #10
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    Witam, bardziej tutaj w temacie schemat fotke by się przydało zamieścić ponieważ by się teraz przydała a tak załatwiliście mailowo wszystko i zero wskazówek dla reszty na przyszłość.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •