Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: problem z odpalaniem m60

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych

    problem z odpalaniem m60

    Witam,od miesiąca jestem właścicielem e38 z 94r (m60b40),od samego początku jest problem z odpalaniem,czy auto stoi dwa dni i silnik jest totalnie zimny czy silnik jest nagrzany do temp. roboczej to jak auto postoi 15-20 min. to już trzeba kręcić z 5-6 sekund zanim odpali,do ok.10-15 min pali na strzała bez różnicy czy ciepły czy zimny,jak już odpali to chodzi ok.Najpierw zrobiłem mostek zamiast przekaznika od pompy,włączyłem zapłon(pompę było słychać)poczekałem kilka sek. aż dobije ciśnienie i "kręciłem"i dalej to samo czy ciśnienie na listwie ok.Byłem na komputerze,pokazało obydwie sondy,na weekend je wymieniam ale obawiam się że to nie jest bezpośrednią przyczyna problemu z odpalaniem bo sonda przecież nie działa kiedy silnik jest zimny,chyba że się mylę? Proszę o pomoc.
    ps. Czy sondy mogą być od m62 czy tylko m60? chcę kupić org. używkę.
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    LPG jest?

    Trzeba by przy okazji wymiany (podmiany na chwilę) sond zresetować kompa - odłączyć aku na noc, żeby mieszanka się zaadaptowała od razu a nie sekwencyjnymi korektami.
    No i kompa wypadałoby mieć podłączonego na czas całych testów...
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Tak,gaz jest,odpala zawsze na benzynie,brak możliwości awaryjnego odpalenia na gazie,sondy będę wymieniać na kanale,nie mam swojego interfejsu także pozostanie jedynie po wymianie podjechać,najpierw przyjadę do domu i zrobię reset ecu,boje się że wymiana sond nie rozwiążę problemu
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    No to LPG komplikuje nieco sprawę - może wpływać na adaptację mieszanki. Na czas diagnostyki odłącz gaz, żeby nie zaciemniał wyników.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •