Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Problem przy odpalaniu - M30 B35

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7

    Problem przy odpalaniu - M30 B35

    Cześć,

    Jestem świeżo po wymianie głowicy w aucie z powodu, a jakże by inaczej - poprzedniego właściciela.
    Jako, że funkcjonowała w nim wcześniej instalacja lpg (obecnie zdemontowana), zakupiłem również nowy przepływomierz, gumy dolotu etc. - zasadniczo nastąpił powrót do oryginalnego stanu w tym względzie.
    Wszystko złożone zostało oczywiście na nowych uszczelkach i filtrach.

    Co do samego problemu - przy odpalaniu na zimno auto jakby nie odpalało na wszystkich cylindrach, lekko dławiąc się przy dodawaniu gazu, a po jego odpuszczeniu strzela delikatnie raz (i tylko raz) w wydech. Nie gaśnie. Czuć przy tym wyraźnie zapach paliwa z wydechu. Sytuacja normuje się wraz z nabieraniem temperatury, można powiedzieć, że po przekroczeniu niebieskiego pola na zegarach problem ustaje. Ciepłe przyśpiesza równomiernie w całym zakresie obrotów, ma moc i nie przerywa. Jedynie praca na wolnych obrotach nie jest idealna - tzn "nie telepie", ale czuć coś jakby wypadający zapłon. Na ciepło po chwilowym postoju trzeba długo kręcić rozrusznikiem, żeby odpalić (zimna łapie od razu).

    Teraz pytania, czy wpływ na to może mieć:

    - pojedynczy wtryskiwacz (ma inny kolor paska na obudowie tj pomarańczowy w stosunku do pozostałych żółtych)
    - czujnik położenia wału zdiagnozowany jako uszkodzony jeszcze przez mechanika
    - czujnik temperatury płynu (jego funkcjonowanie postaram się sam sprawdzić jeszcze dziś)
    - palec rozdzielacza zapłonu zdiagnozowany jako "do wymiany"

    Zasadniczo auto wróci do mechanika na początku lutego, ale że mam do niego niemały kawałek i potrzebuję auta przez najbliższe dwa tygodnie postanowiłem pozawracać głowę ;)

    EDIT: Czy wtryski w b30 są takie same jak w b35 ?
    Ostatnio edytowane przez Przemo e32 ; 25-01-2011 o 13:27

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez Przemo e32 Zobacz posta
    Czy wtryski w b30 są takie same jak w b35 ?
    Takie same są.Ja założyłem w wakacje z b30 i wydaje mi się że ciągnie lepiej niż wcześniej

    Ja bym sprawdził na Twoim miejscu te wtryski a skoro śmierdzi paliwem to może sonda lub źle ustawiony przepływomierz

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Do kompa może by podłączyć... Wtedy może wyjdzie co i jak.
    Jeśli komp daje za dużo paliwa to bym obstawiał przepływkę - konkretnie czujnik temperatury powietrza. W M30 przebływka jest klapowa, a czujnik temperatury wystaje ze ścianki -- mam E34 M30B35 to sobie kiedyś oglądałem.

    EDIT: istotne jest jak bardzo "nowy" był przepływomierz, który zakupiłeś... ;)
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 25-01-2011 o 14:48
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Świece? (10 znaków)

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Chyba Kolega nie zakręcił starych świec do głowicy po remoncie :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Więc tak...
    Czujnik temperatury sprawdzony w temperaturze około 20 stopni i wydaje się być ok (532 ohm).
    Przepływomierz (potencjometr) chodzi płynnie na tyle, na ile byliśmy w stanie to sprawdzić, w zakresie od 45 do 1060 ohm - czujnik temperatury fakt faktem - brudny.

    Chyba Kolega nie zakręcił starych świec do głowicy po remoncie
    Włożyłem, ale zmieniałem świece jakieś 1,5k przed wymianą głowicy. Ale nie mówię, że nie.

  7. #7
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witam
    Moim zdaniem ,po wymianie nie sprawnych podzespołów które wypisałeś ,wystarczy jechać na kompa ,wyczyścić pamięć DME ,skonfigurować na nowo mapę wtrysku ,i powinno być po kłopocie
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    w tym przypadku moze być:
    -czujnik tmp na komputer
    -czułnik położenia wału
    -kopułka+palec

    ale chyba raczej to 3
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    istotne jest jak bardzo "nowy" był przepływomierz, który zakupiłeś...
    Hm.. Wg napisu markerem widniejącego na obudowie to od 530 e34 z '89 ;) 21 lat. Ale wygląda jak nowy :D

    Moim zdaniem ,po wymianie niesprawnych podzespołów które wypisałeś ,wystarczy jechać na kompa ,wyczyścić pamięć DME ,skonfigurować na nowo mapę wtrysku ,i powinno być po kłopocie
    Czy to znaczy, że dane nazwijmy to "adaptacyjne", są stale przechowywane nawet po długotrwałym odłączeniu zasilania od kompa sterującego ?

    w tym przypadku moze być:
    -czujnik tmp na komputer
    -czułnik położenia wału
    -kopułka+palec

    ale chyba raczej to 3
    Kopułka podobno ok.
    Wymienię palec, czujnik położenia wału, wspomniane już świece i zobaczymy co dalej.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Wymieniłem palec i to chyba rozwiązało problem odpalania. Wciąż jednak przez kilka sekund po odpaleniu na zimno pracuje bardzo nierówno, a na ciepło zachowani jak wcześniej.
    Zastanawia mnie wciąż to, że po gwałtownym wciśnięciu pedału gazu na jałowych jest jakby chwila zawahania i dopiero wkręca się na obroty ( za to wtedy bardzo żwawo).
    Odpiąłem jeszcze kompa na noc.

    Czy u kogoś z forum można zdiagnozować E32 (w Wawie lub okolicach) ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •