Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: e32 znawca tematu - problemy z silnikiem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    36
    BMW
    e38 740iA (M62B44)
    Skąd
    Swarzędz / Poznań

    e32 znawca tematu - problemy z silnikiem

    Witam,
    Poszukuje kogoś z okolic Poznania (mieszkam w Swarzędzu) kto byłby w stanie obadać mój silniczek i zdiagnozować co go boli :( Beatka ma słaby dół, wogóle nie chce iść. Silnik to M30 3,5 litra rzędóweczka. Powiem szczerze, że jak ma ona chociaż połowe mocy fabrycznej to byłoby na prawdę dobrze :/. Auto niestety jeździło wcześniej tylko na gazie, bo poprzedni właściciel nie zaopiekował się Nią za dobrze i po walniętej przepływce odpuścił temat. Wstawiłem świerzą/sprawną, ale na benie też słabo idzie, a nawet gorzej niż na gazie. Tu podejżewam wtryski, że z powodu długiego nie używania troszke są zapaskudzone czy coś. Proszę o pomoc.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Spróbuj wlać, środek do czyszczenia wtrysków i pojeździj troche. Powymieniaj wszystkie filtry, sprawdź pompę paliwa, może nie podaje odpowiedniego ciśnienia. Dobrze by było, gdybyś podjechał na komputer diagnostyczny i sprawdził, może wykarze jakiś błąd. ;)

  3. #3
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    a przepływka orginalna czy nie?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok
    Zacznij od regulacji zaworów, następnie odpowiednie ustawienie przepływki oraz czujnika położenia przepustnicy, przy okazji zmierz ciśnienie w cylindrach, jeśli będzie dobre to poprawne ogarnięcie tych 3 spraw rozwiąże problem, jeśli na gazie jest też zmulona to wtryski nie mają nic do tego, środki do czyszczenia wtrysków to jedna wielka ściema, w jedym przypadku na 100 pomagają pozatym wtryski jeśli są uszkodzone czyli leją to nie będzie paliła na jakiś cylinder lub będzie niedopalało paliwo co da sie poczuć z wydechu,

    m30 jest najbardziej czułym silnikiem na poprawne luzy zaworowe, jeśli na którymkolwiek cylindrze jest zaciasno to już nie będzie palił, niedawno miałem m30 z niedziałającymi 2 cylindrami, bez wolnych obrotów, 2 godziny roboty i silnik pracował perfekcyjnie, na analizie spalin nie mogłem uwieżyć jak wartość HC czyli węglowodory(niedopałki) spadła do magicznej liczby 100 (norma jest 300) czyli mniej niż w niejednym aucie ze sprawnym katem
    E34 550i V12 - 6 biegów manual

    http://www.youtube.com/user/TheLordLukasz

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    filtr paliwa regulator ciśnienia podciśnienie sprawdź to. no i sonde lambde

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomahawk
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    287
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Poznań
    No i oczywiście sprawdź świece
    EX:
    E34 524TD
    E32 730i
    E32 750IL
    Wiele serc jedno bicie - seria 7 ponad zycie!

  7. #7
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    I wyrzuć mikser

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    36
    BMW
    e38 740iA (M62B44)
    Skąd
    Swarzędz / Poznań
    Uff... Przepływomierz oryginalny od takiego samego modelu i silnika, który nie widział gazu. Pompe paliwa już wymieniłem, ponieważ poprzednia robiła mi ekscesy z podawaniem paliwa na rozruchu. Zawory regulowałem, ale podobno tam jest coś do regeneracji, nie powiem co, bo po prostu się na tym nie znam :). Problem tkwi w tym, że nie da się ich dobrze wyregulować, a mimo, że zostało to zrobione (wszystkie na 30 o ile dobrze pamietam), to po krótkim czasie wróciło wszystko do punktu wyjścia. Dzisiaj zauwazyłem też, że coś mi stuka w silniku, brzmi podobnie do panewki, lecz bije lżej. Stukot ten zanika po wciśnięciu sprzęgła i wtedy pozostaje tylko cykanie zaworów... Głośne cykanie zaworów... Tak jak mówicie, zajże jeszcze na sonde lambde, świece i kable wyglądają na nowe, ale powiem szczerze, że mogą być jakiejś kiepskiej jakości. Czy ewentualnie, ktoś z forum kto ma jakieś szersze pojęcie jest z Poznania lub okolic? Mam dość mechaników - partaczy. Ostatni wykasował mnie 300zł za pompe paliwa, gdzie na alledrogo znalazłem oryginał za ok 100zł :/. Szkoda słów.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomahawk
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    287
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez SPiDi Zobacz posta
    Dzisiaj zauwazyłem też, że coś mi stuka w silniku, brzmi podobnie do panewki, lecz bije lżej. Stukot ten zanika po wciśnięciu sprzęgła i wtedy pozostaje tylko cykanie zaworów...
    Jak się nie mylę to koło zamachowe.
    EX:
    E34 524TD
    E32 730i
    E32 750IL
    Wiele serc jedno bicie - seria 7 ponad zycie!

  10. #10
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witam
    Stukot spowodowany prawdopodobnie kołem dwu masowym ,ciężko zdiagnozować z opisu na odległość ,ale można z tym jeździć ,co do reszty proponuję sprawdzić szczelność układu ssącego (quickstarter) i odmę ,po sprawdzeniu tych rzeczy konieczny komputer ,bo podejrzewam że mapa wtrysku jest rozchwiana
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •