Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Szarpiący Automat 740

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar AdrianM
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    184
    BMW
    745i E65, Ex.728iA E38, Ex.740iA E32
    Skąd
    Kwidzyn

    Szarpiący Automat 740

    Siemka.
    Ostatnio zacząłem odczuwać delikatne szarpanie automatu przy zmianie biegu. Problem wygląda tak. Gdy odpuszcze gazu i samochód się toczy to tak jakby ciągnie go do tyłu i jakby nie mógł sie zdecydować na bieg. Gdy na odpuszczeniu dodam gazu, wrzuca bieg i czuć szarpnięcie. Próbowałem resetować komputer poprzez odczepienie aku. Czy da sie sprawdzić jakoś poziom oleju w skrzyni w 740i? No i może jakieś sugestie co to może być i jak to zwalczyć?
    Pozdro i z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Z00FY
    Gość
    Jeśli nie wymieniałeś oleju, filtrów po kupnie to zrób to i wyczyść miskę olejową skrzyni. Może tam być dużo opiłków . Odkręć korek i palcem sprawdź czy olej jest równo z korkiem na prostym podłożu. W 5hp30 nie było bagnetu. Wywala Ci Getriebeprogram na CHECK CONTROL ? Wsteczny wchodzi dobrze ? Opóźnia czy ciągnie od kopa ? Problem dzieje się na zimnej i rozgrzanej skrzyni ? Opisz ten problem konkretniej...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar AdrianM
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    184
    BMW
    745i E65, Ex.728iA E38, Ex.740iA E32
    Skąd
    Kwidzyn
    Nie wymieniłem właśnie, nie mam błędu skrzyni. Wsteczny wchodzi ok. Ciągnie od razu bez problemu. Problem dzieje się i na zimnej i na rozgrzanej skrzyni. Przy redukcji biegu obroty spadają gwałtownie do 500 i wracają na 1000.
    Ostatnio edytowane przez AdrianM ; 23-01-2011 o 17:23

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    a jak dasz gaz w podłoge to jak się zachowuje zmienia może i słychać zgrzyty czy inaczej?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar AdrianM
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    184
    BMW
    745i E65, Ex.728iA E38, Ex.740iA E32
    Skąd
    Kwidzyn
    nie ma zgrzytów, tylko szarpnięcie przy redukcji i ciągnie normalnie

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    Najpierw trzeba wykluczyć usterki elektroniki skrzyni i silnika. Częstą przyczyną złej pracy skrzyni bywa np. przepływomierz. Proponowałbym dokładną diagnozę komputerową całego auta.

  7. #7
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Dzieje się to regularnie czy raz na jakiś czas?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Johnny735
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    86
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Choszczno
    Ja się podłączę do tematu gdyż mam podobny problem w 735, nie wymieniałem oleju ani filtra w skrzyni, ostatnio też zaczęła mi poszarpywać przy zmianie biegów w górę, przy redukcji nic nie czuć, R i D wchodzą bez żadnych opóźnień i najdziwniejsze jest to, że zmienia te biegi jak jej się chce, a chodzi mi o to, że raz zmieni bieg płynnie, a za chwilę przy kolejnej zmianie szarpnie...

  9. #9
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    Odnośnie skrzyni do E32 firmy ZF z czrną tabliczką 5HP30 - olej w skrzyni powinien być żółty !!! ESSO ATF LT71141 (jak zalejesz skrzynie CZERWONYM olejem to z czasem wysiądą ci biegi)

    Szarpanie to efekt braku około litra oleju w skrzyni najprawdopodobniej, niestety dolewki oleju robi się podciśnieniowo na kanale od spodu aż do momentu gdy olej będzie się przelewał to oznacza poziom pełny i olej się dolewa na odpalonym silniku. Częsta przyczyna ubytku oleju to przytarcie podwoziem - skrzynią efekt drgania i luzowanie się śrób skrzynii które zaczynają powoli wilgotnieć się olejem a jak są minimalnie poluzowane to uszczelka tez nie przylega do końca i w ciągu 3-4 miesięcy może ci ubyć tak z litr oleju w skrzyni, a jak będzie go za mało to włączy Ci się getribeprogramm+ niestety a wtedy najlepiej odrazu dolec oleju na full niż jeździć i skatować skrzynkę na maksa.

    Ew.mam kontakt na warsztat co naprawia skrzynie w częstochowie w ciągu jednego dnia na poczekaniu ! po wcześniejszym umówieniu się w kosztach 700zł robocizna plus części (pakiet uszczelek z tarczami ciernymi to koszt około 750zł, nowy moguł wstecznego to koszt 1300zł).

    Wymiana oleju z filtrem szykuj około 5,5 litra do 8 litrów oleju do skrzyni
    Wymiana oleju z filtrem jak bęben (sprzęgło hydrokinetyczne) jest puste (tzw. wymiana pełna, skrzynia sucha bez oleju) szykuj 13,5 litra oleju

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •