Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Lampki podswietlenia panelu klimy

  1. #1
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Lampki podswietlenia panelu klimy

    Witam,
    chcialem wymienic podswietlenie pokretel panelu klimy, dziala mi tylko jedna lampka. Znalazlem opis jak wymienic, jest tez opis nr czesci tych lampek, orientuje sie moze ktos jakie one maja parametry?
    http://bmwe32.masscom.net/ dzial Fixes->Electronics->Climate control bulbs
    podobne pytanie o podswietlenie przyciskow podnoszenia szyb z tylu, wiem ze tam zaroweczki tez sa wlutowane, ale nie wiem jakie maja wartosci napiecia.
    z gory dzieki za odpowiedz

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    lampki to na pewno nie są tylko żarówki. By się do nich dostać musisz wyjąć panel klimy i go rozkrecić, na płycie są 3 żaróweczki przylutowane. Cały opis jest zamieszczony na forum.
    http://bmwe32.masscom.net/johan//IHK...KA_lights.html
    http://7er.pl/archive/index.php?t-13008.html&
    Ostatnio edytowane przez rodzinabmw ; 23-01-2011 o 14:35

  3. #3
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    moj blad, piszac lampki mialem na mysli zaroweczki, znam strone ktora wkleiles rodzinabmw, wlasnie z niej chce skorzystac jezeli chodzi o wymiane krok po kroku, szukam info na temat parametrow tych zaroweczek, moze zadzwonie do aso i beda mieli cos takiego na stanie, tylko pewnie zedra ze mnie, widzialem podobny temat w dziale e32, jeden kolega wymienial te zaroweczki, napisalem do niego prv, moze sie odezwie
    rodzinabmw, dzieki tez za wrzucenie linka z archiwum o podswietlaniu przyciskow szyb, pamietalem ze gdzies to przegladalem ale pamiec zawodna i cieko mi bylo skojarzyc czy to bylo na tym forum czy gdzies w necie

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    ja zmieniałem te żaróweczki, o ile sie nie mylę mają po 3W. Uwaga jak zmienisz tą środkową na białą to będzie Ci podświetlać pokrętło na biało. jest na to sposób - kupujesz pisak niezmywalny czerwony i malujesz cały ten plastik który przewodzi światło na czerwono. Malujesz też symbol wiatraczka od tyłu. Wychodzi idealnie :-)
    powodzenia
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    u mnie wszystkie 3 były białe. hmm pomysł "tuningu" podświetlenia warty przemyślenia

  6. #6
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    to chyba poszukam w jakims elektrycznym sklepie takich zarowek, bo aso chce za czerwona 51pln a za biala 24pln, mam zamiar kupic pod kolor, tzn, do potencjometru czerwona, a do pokretla temepratury pasazera biala, no chyba ze nie trafie czerwonej to sposob kolegi koNik_N bedzie grany,
    a powiedzcie mi jeszcze, czy przycisk szybra tez jest podswietlany? nie przygladalem sie dobrze ale chyba tam tez nie dziala mi podswietlenie. z gory dzieki za odpowiedz

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    tak jest, niestety ciezko sie dostac do zaroweczki, jesli chodzi o zaroweczki kolorowe to warto poszukac sklepow internetowych. Jarek88 ma adres, ja kupowalem ale adresu nie pamietam.

  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    W tym linku masz wszystkie jakich potrzebujesz. Kupowałem sobie, więc sklep sprawdzony - doszły szybko i zgodnie z zamówieniem.

    ALLEGRO

    P.S. Niestety te najmniejsze świecą intensywniej niż oryginalne i różnica w jasności jest widoczna :(
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 25-01-2011 o 17:51

  9. #9
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    dzieki tuczi77, sprawdzilem dzisiaj wszystkie elementy, ktore nie swieca, wyszlo panel klimy - tam mam 3 zarowki biale, przelacznik przeciwmglowych - zarowka biala, przycisk szybra - zarowka pomaranczowa, przyciski tylnie szyb - zarowki pomaranczowe, sprawdzilem tez popielniczki tylnie i tam jest po jednej zarowce (bialej), troche mnie zdziwilo bo sa dwa oczka pomaranczowe na popielniczke

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Z własnego doświadczenia:

    przelacznik przeciwmglowych - rozbierz od razu też od świateł mijania/drogowych i nie dawaj białych tylko pomarańczowe, ładniej świeci. Ja najpierw dałem 1 białą, ale potem wymieniłem ją na pomarańczową i byłem tak zadowolony, że rozebrałem tez ten od świateł mijania/drogowych i wymieniłem sprawną białą też na taką pomarańczową :]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •