Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Problem z chłodzeniem M62B44

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14
    BMW
    BMW E38 M62B44
    Skąd
    Pabianice

    Problem z chłodzeniem M62B44

    Witam posiadam BMW E38 z silnikiem 4,4 litra problem polega na układzie chłodzenia a mianowicie wywala mi płyn z chłodnicy (gotuje się), auto nie ma obiegu płynu w silniku, nie nagrzewa się nagrzewnica i leci cały czas zimne powietrze z nadmuchu. Ponadto temperatura na wskaźniku trzyma pion i nie przegrzewa silnika. Dodaje że wymieniona jest pompa wody oraz termostat. Czy powodem może być nieszczelna chłodnica która zapowietrza układ? Na początku myślałem że poszła uszczelka pod głowicą ale płyn z chłodnicy nie miesza się z olejem, w silniku i chłodnicy czysto. Proszę o jakąś mądrą radę i pomoc w usunięciu usterki.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 23-01-2011 o 11:24

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    pierwsze co przyszlo mi do glowy to zablokowany termostat ale wtedy by grzalo w srodku..... sama chlodnica bylaby zimna... nieszczelna chlodnica chyba wiaze sie z ubytkiem plynu.....jesli sie myle prosze poprawic. mimo wszystko obiawy podobne do zapowietrzenia ukladu.....
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar tomi290
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    BMW
    E 38 735 1998
    Skąd
    KBR
    Sprawdź głowicę i uszczelki pod nimi piszesz ze płyn nie miesza się z olejem ale może kompresje pchać w układ chłodzenia i dlatego wywala ci płyn a jezeli tak się dzieje to płynu nie będzie w oleju i na odwrót . Ja bym najpierw to sprawdził
    Pozdrawiam Tomek

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Zrób test na obecność CO2 , w zbiorniczku wyrównawczym to powinno rozwiać wszystkie wątpliwości.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    A po czym twierdzisz że gotuje płyn skoro wskazówka trzyma pion, a płynu nie ubywa? Jeżeli odkręcasz korek zbiorniczka zaraz po jeździe i gotuje się płyn to nic dziwnego, taki układ pracuje pod ciśnieniem, a pod ciśnieniem płyn, czy nawet woda ma wyższą temperaturę wrzenia niż 100 stopni.
    Brak grzania we wnętrzu raczej upatrywałbym przy elektrozaworach, bądź nie działającej dodatkowej pompce, a nie gotującego się płynu. Pozdro

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez Rafciu Zobacz posta
    A po czym twierdzisz że gotuje płyn skoro wskazówka trzyma pion, a płynu nie ubywa? Jeżeli odkręcasz korek zbiorniczka zaraz po jeździe i gotuje się płyn to nic dziwnego, taki układ pracuje pod ciśnieniem, a pod ciśnieniem płyn, czy nawet woda ma wyższą temperaturę wrzenia niż 100 stopni.
    Brak grzania we wnętrzu raczej upatrywałbym przy elektrozaworach, bądź nie działającej dodatkowej pompce, a nie gotującego się płynu. Pozdro
    Popieram w 100%

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14
    BMW
    BMW E38 M62B44
    Skąd
    Pabianice
    Generalnie sprawa wygląda tak że ciśnienie jest tak duże że rozwaliło mi już chłodnice rozrywając węża i górny króciec od chłodnicy:( po przejechaniu kilku kilometrów wywaliło cały płyn a spod maski poszła para byłem u kilku mechaników w tym dwóch którzy siedzą w BMW robiąc cały czas swapy itp i obaj mówią że to uszczelka. Potrzebuje opinii użytkowników którzy może już się spotkali z takim przypadkiem żeby potwierdzić wersję mechaników żeby nie dać się naciągnąć pseudo fachowcom na niepotrzebne koszty. Nie wiem o co z tym chodzi jestem laikiem jest to dopiero moje szóste BMW i pierwsze z silnikiem 4,4
    Ostatnio edytowane przez broniu1981 ; 23-01-2011 o 19:53

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    Najpierw sprawź czy pompa wody Ci pracuję. Jeśli nie ma obiegu, to takie rzeczy mogą się dziać. Bądź ostrożny i nie daj się naciągnąć. Pozdrawiam.

  9. #9
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Nadmiar ciśnienia powinien ujść korkiem - korek ma zawór ciśnieniowy.
    Nie powinno rozrywać węży układu chłodzenia, jeśli on jest sprawny -- trudno mi wyobrazić sobie tak nagły i duży wzrost ciśnienia w układzie, żeby rozerwało wąż, a tym bardziej króciec.

    Silniki M62 mają korek chłodnicy z zaworem 2 Bar.
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 23-01-2011 o 22:31 Powód: korek
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    22
    BMW
    730i e38
    Skąd
    uk
    tez bym obstawal przy korku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •