Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: E38 Zawieszenie

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19

    E38 Zawieszenie

    Mam taki problem. Na bardzo dużych dziurach czuje lekie stukanie jakby na kierownicy, coś musi być nie tak już w zawieszeniu przez te dziurawe jak szwajcarski ser polskie drogi. Problem w tym że wahacze, sworznie, tuleje, końcówki drążków, wszystko jest ok. Jezdżąc dochodze do założenia że to prawdopodobnie coś przy prawym kole. Wjezdzając w dziure (niestety wszystkich nie da sie ominac) mam bardzo dziwne wrażenie że jest pukniecie i mozliwe ze to nie jedno tylko jakby cos latało. Samochód też sprawia wrażenie jakby ciut płynął. Wydaje mi się że amortyzatory są jeszcze fabryczne. Bylem u mechanika nic w zawieszeniu nie znalazl. Podjechałem na stacje kontoli na szarpaki też nic. Kontrola amortyzatorów wykazala już ich zurzycie. Przód L:55% P:53%, tył po 65%.
    Czy amoryzator może wydawać jakies stuki jeśli jest zużyty? Moze ma jakies luzy juz lekkie na boki, tylko w jaki sposob przenosiloby sie to na kola i wyczuwanie ze samochod sobie ciut plynie. Przy 'teście łosia' samochód sie sporo przechyla, ale to standardowe zawieszenie i cieżki samochod, wiec moze temu, a moze juz amorki są za miękie. Czasem też mam wrażenie, że przy wjechaniu w dziure przednim prawym kołem, zamiast ładnie wciagnac ją to tak sie koło chowa, żę zatrzymuje sie na odboju. Najbardziej dziwi mnie to ze samochod czasem sprawia wrażenie jakby ciut na boki uciekał. Zbieżność jest ok. Dziwi mnie to dlatego, że kontrola zawieszenia nic nie wykazała, no chyba że w 7er cieżko wyczuć niektóre elementy ręką i na szarpakach

    Druga sprawa, montowac standardowego Sachsa, czy Bilstainy będą sie lepiej sprawować? Osobiście wydaje mi sie że sachs. Na wiosne czeka mnie wymiana amorków, jestem ciekaw czy ciut lepiej w zakrętach bedzie jezdzic z tą masą
    Ostatnio edytowane przez tomaszeklolek ; 21-01-2011 o 17:49
    e38 m62TUb44 740i

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •