Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Problemy z parownikiem KME Gold -- studium przypadku

  1. #1
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7

    Problemy z parownikiem KME Gold -- studium przypadku

    Piszę informacyjnie, bo problem już rozwiązałem, ale chcę podzielić się doświadczeniem.
    Parownik KME Gold (dwa króćce gazu), zamontowany zaworkiem ku dołowi - co istotne.

    Problemy:
    * Tuż po przełączeniu na LPG instalacja potrafiła przymulić i przełączyć z powrotem na Pb, np. już przy średnio dynamicznym ruszaniu
    * Przy normalnej temp. mulił, gdy wcisnęło się gaz do oporu
    * Problem powoli narastał - z miesiąca na miesiąc trzeba było coraz delikatniej jeździć, żeby nie przełączał się na Pb

    Rozwiązanie:
    * Regeneracja - wymiana membrany i uszczelek (zestaw naprawczy) - 60-70 zł
    * Wymiana zaworu elektromagnetycznego - 70-80 zł
    (ceny tylko za części - robota by myself )

    Przyczyna:
    * Zarówno sparciała i sztywna guma membrany jak i zawór były po równo "winne".
    * Dodatkowo - montaż zaworem w dół powoduje jego szybkie brudzenie - instrukcja wymaga zamontowania zaworem w bok.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Ile przejechałeś na tym parowniku? Cały czas zawór był oryginalny?

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Samochód miał już gaziwo założone, więc nie wiem jaki przebieg - ja nawinąłem może 12 kkm.
    Syfu w zaworku było dużo - takoż i w filtrze FC (fazy ciekłej), więc domyślam się, że zawór miał tyle co parownik.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •