Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Obniżanie zawieszenia

  1. #21
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Chcesz ciąć sprężyny ?? Pogadaj z Sebkiem on ma twardsze i jednocześnie obniżające :) a jeśli już chcesz na siłę je ciąć to powiem jak to robią chłopaczki u mnie w mieście -

    1. podnosisz furę na lewarku - nawet koła nie zdejmujesz tylko skrecasz aby dojść kątówką do sprężyny
    2. nacinasz kątówką około 70% sprężyny w upatrzonym sobie miejscu ( najlepiej cały zwój)
    3. opuszczasz furę i bujasz błotnikiem ( jak masz zwykły lewarek) jak masz hydrauliczną żabkę to szybko zrzucasz furę na ziemię i wtedy sprężyna sama powinna dokończyć


    - takim sposobem 80% bmw w Białymstoku otrzymało glebę (zwycięzca w E34 uciął z przodu 3 zwoje ) pozostałe 20 nie ma gleby :)

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    Dzięki za porade właśnie o taką mi chodziło :). Tak się zastanawiam czy to zda egzamin w praktyce. Jeśli tyle aut już się buja na takich ciętych sprężynach. To może i ja tak zrobie chociaż chętnie bym kupił, jakieś oryginalne twardsze. dzięki

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska
    u mnie tez samochod plywa jak okret amorki maja w granicach 78% wjezdzajac w dolek slychac porzadne pierdolni...e bylem na diagnostyce i wyszlo ze mam prawy przedni wachacz i jakis luz prawy tyl. dokladnie to na diagnostyce powiedziano mi cos takiego wachacze tylne przednie lewy i prawy tylny prawy wachacz tuyleje pierscieni 2 szt. i plus zbierznosc. a mi sie caly czas wydaje ze amorki sa tez do wymiany. mozliwe jest cos takiego ze na szarpakach pokazuje sprawne amortyzatory a w rzeczywistosci moga byc do wyrzucenia. obilo mi sie o uszy ze sa takie przypadki ale wole sie upewnic

  4. #24
    szarpaki sa tak naprawde gowno warte ... na kazdych szarpakach wychodzi na moich amorach inna wartosc ..

    maja niby 78% lub 89%

    "Panie zdrowe amportyzatory pan coz pan szuka"

    gdy wymienialem sprezyny okazalo sie ze amory nadaja sie na smietnik , jutro zakaldam nowiutkie ori bilsteiny B4 nie ma to tamto , auto lata plywa szaleje na koleinach itd ..

    nie ma co ryzykowac

  5. #25
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Popieram Trola z tymi szarpakami.
    Ja miałem całe zawieszenie super-tak wyszło na trzepakach. Po czym po ogledzinach u ojca w warsztacie wymieniłem drążek środkowy i 4 wahacze :D
    Co do ucinania spręzyn się nie wypowiem bo musiał bym użyć głównie XXXXXX tego znaku :hah: . Ludzie dajcie spokój z takimi metodami obniżania aut 8/
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #26
    Początkujący Użytkownik Awatar Jaro
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    55
    BMW
    Myślę o E38
    Skąd
    Polska
    Dajcie sobie spokój z kowalskimi metodami ! To beemka a nie polonez. Takie drastyczne zabiegi można sobie fundowac kiedy sie ma jakieś wiekowe E30 do zarżnięcia na zlocie, a nie kiedy sie śmiga siódemką.

    Z moich doświadczeń wynika ze jedynie komplet sprężyny + amory daje oczekiwane efekty. W przypadku założenia samych sprężyn, ucięcia ich, czy założenia ściągaczy negatywne efekty uboczne szybko przerosną radość z posiadania fajnie wyglądającego wozu.

  7. #27
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Czyli uważasz ,że gdy ja zamontuję tylko niższe sprężyny to albo efekt bedzie kiepski albo radość z jazdy do bani ?? co uważasz ,że będzie nie tak jeśli wsadzę tylko sprężyny ??

  8. #28
    Początkujący Użytkownik Awatar Jaro
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    55
    BMW
    Myślę o E38
    Skąd
    Polska
    Podstawowa sprawa - niższe sprężyny nie będa dobrze współpracowały z seryjnymi amortyzatorami. Przerabiałem to u siebie. Założyłem przeznaczone typowo do E32 sprężyny, niższe o 35mm i zawieszenie mi dobijało na większych dziurach. Myślę ze to kwestia tego ze energię tłumienia spręzyny, po jej skróceniu w czesci przejmuje amortyzator, a jezli nie jest odpowiednio twardszy to nie daje rady.

    Założyłem na jakiś czas takie krązki gumowe ograniczające skok sprężyny( co również uważam za kowalstwo, a nie tuning, ale chciałem sprawdzić ) i wyniki były takie : podniósł się przód o jakiś centymetr, odciążyłem trochę amortyzatory, ale za to zawieszenie zrobiło sie bardzo twarde, bo nie dość że sprężyna była krótsza to jeszcze ograniczyłem jej skok.

    A do tego doszedł dźwięk - kiedy na wybojach zawieszenie ściskało sprężynę słychać było głośne plaskanie od tych włożonych gum :) Z lekkim żalem wróciłem do serii i do komfortu.

    Można obcinać, ściągać i stosować dziwne meody jak te moje gumy, efekt niższego zawiasu osiągniesz na pewno, ale sama jazda to już inna sprawa

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    Do Jaro masz racje tutaj nie można przesadzać z kowalstwem to w końcu bmw serii 7. Te kowalskie metody też można stosować ale tak żeby nikt nie widział i nie wiedział. :)
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  10. #30
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    to i ja coś powiem. Metoda obcięcia sprężyny jest NIEBEZPIECZNA!!!!! zmienia się przez to charakterystykę pracy sprężyny.. auto inaczej się zachowuje i dzięki takim metodom można wypaść np. z zakrętu.. wydaje mi się że 300 zł. za sprężyny które są opracowane do danego modelu to nie jest jakiś mega koszt.

    ZDECYDOWANIE ODRADZAM OBCINANIE SPRężYN!!



    Temat zamykam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •