Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: zacina się gaz/przepustnica

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom

    zacina się gaz/przepustnica

    witam mam problem i polega on na tym jak jade w miescie ok 50km/h wcisne mocniej pedal gazu ,ale nie tak mocno zeby redukowal bieg to auto przyspiesza ,ale jak puszcze calkowicie pedal gazu to trzyma obroty w granicach 1500obr a nawet zaczyna sie rozpedzac. poczatkowo myslalem skrzynia automatyczna zaczyna siadac ,ale jak wyrzuce na N to obroty rosna do 3000i trzyma je rzez kilka sekund. czujniki polozenia wymienione. linka gazu chodzi dobrze.
    dawid

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Do czyszczenia silnik krokowy i przepustnica. Podejrzewam że są zarośnięte brudem :)
    Jak nie pomoże to być może że silnik zasysa lewe powietrze, ale to by bardziej nierówno pracował, niż miał aż 3 tyś obr.
    Najpierw zajmij się czyszczeniem.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom
    krokowy juz podmienilem ale nic:D jutro sprobuje dostac sie do przepustnicy.dzieki za odp
    dawid

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    mialem dokladnie to samo przepustnica do czyszczenia, proponuje dobrac sie do tej glebiej takze:)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom
    wyczyszczona przepustnica i nic:(( pomocy
    dawid

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A którą przepustnicę czyściłeś?
    Ta z przodu jest od kontroli trakcji. Właściwa jest dopiero za nią(przykręcona bezpośrednio do kolektora ssącego).

    Weź krokowy do łapy i sprawdź czy jak nim potrzęsiesz kręcąc dłonią(kojarzysz zabawę z przedszkola we wkręcanie żarówek? :P ) to powinno był słyszalne tykanie(tak jakby coś luźne było w środku).
    Często zdarza się, że element ruchomy z powodu brudu blokuje się.
    Przydaje się w tym momencie kwas do mycia silników i benzyna ekstrakcyjna, ew. jeszcze zmywacz.

    Co się dzieje jak odkręcisz korek wlewu oleju?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom
    sprawdzalem juz nawet linke gazu ale jest ok. moze pedal mi sie blokuje pod noga:D? jak odkrecam to jest dobrze(rowno chodzi) tylko troche olejem chlapie:D
    dawid

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    147
    BMW
    ex 740iA '97, e46 320d '03, e61 535d '06, e46 320d '04, teraz e61 535d '04 Stage 3
    Skąd
    Łódź
    Też miałem taki problem, przy kupnie auta, jak wzięli mnie na jazdę próbną to auto samo zaczęło przyśpieszać. Jak się okazało zacięła się linka gazu ze starości, po wyłączeniu auta i poruszaniu ją było ok, kilka dni później wymieniłem na nową i już miałem pewność że to się nie powtórzy w dodatku po wymianie pedał gazu chodził bardziej płynnie i delikatniej.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom
    dzieki za odpowiedzi jutro jeszcze raz sprawdze linke, w sumie ostanio wydaje mi sie taki twardy pedal gazu moze faktycznie mam tak jak ty. dzieki raz jeszcze bo jakby padl czujnik polożenia to za każdym razem by zacinal przepustnice, a tu od czasu do czasu:D
    dawid

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom
    ok temat mozna zamknac winowajca byla linka wymieniona na nowa i jest fabryka:D dzieki za odpowiedzi.
    dawid

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •