Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Podobieństwa w sylwetkach aut

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    Moim zdaniem :
    (...) F01 postawcie obok Lexa i wtedy dopiero okazuje się jak są do siebie podobne (z zewnątrz oczywiście). Podsumowując nie wiem jak silnik, środek ale nie kupiłbym BMW podobnej do Lexusa. (...) Podsumowując nie wiem jak silnik, środek ale nie kupiłbym BMW podobnej do Lexusa. (...)
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 19-01-2011 o 10:27

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez Przemik
    F01 postawcie obok Lexa i wtedy dopiero okazuje sie jak są do siebie podobne( z zewnątrz oczywiście).
    No, jednak LS460 o wiele ładniejszy... ;D
    Cytat Zamieszczone przez Przemik
    Podsumowując nie wiem jak silnik, środek ale nie kupiłbym BMW podobnej do Lexusa.
    Ja też nie - wybrałbym oczywiście Lexa ;) Mam do nich małą słabość...
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Wiadomo :) byle by w tedy ten statek kosmiczny nadal nim był a nie, że 50% opcji nie działa po 5-6 latach :/

    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Przemik napisał/a:
    Podsumowując nie wiem jak silnik, środek ale nie kupiłbym BMW podobnej do Lexusa.

    Ja też nie - wybrałbym oczywiście Lexa ;) Mam do nich małą słabość...
    A gdzie BMW jest podobne do Lexa? Chyba na odwrót :P

    I teraz muszę Was wkurzyć ;D
    LEXUS=PLAGIAT :D

    ...wiem, wiem wychłostacie mnie za to :P ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Wiadomo :) byle by w tedy ten statek kosmiczny nadal nim był a nie, że 50% opcji nie działa po 5-6 latach :/

    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Przemik napisał/a:
    Podsumowując nie wiem jak silnik, środek ale nie kupiłbym BMW podobnej do Lexusa.

    Ja też nie - wybrałbym oczywiście Lexa ;) Mam do nich małą słabość...
    A gdzie BMW jest podobne do Lexa? Chyba na odwrót :P

    I teraz muszę Was wkurzyć ;D
    LEXUS=PLAGIAT :D

    ...wiem, wiem wychłostacie mnie za to :P ;)
    Też odnoszę wrażenie , że lexus kopiuje sylwetki aut.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    Też odnoszę wrażenie , że lexus kopiuje sylwetki aut.
    Właśnie często spotykam się z takim stwierdzeniem - tylko jakoś fakty temu przeczą.

    Przykładowo pierwszy LS400 (o którym mówi się, że był wzorowany na W140) pojawił się w 1989. S-Klasse miała premierę w 1992.

    Najnowszy LS460 - czego miałby być kopią? Chyba nie E65 (te auta wyglądają kompletnie inaczej). Więc może znów Mercedesa? Niestety Lex miał premierę w 2006, W221 w 2007.

    Może więc coś z mniejszych? Czego "kopią" miałby być drugi GS (1997-2004) - jeśli okulara to chyba nie W210, prędzej W211 (odsłona w 2002). Zaraz ktoś powie że Jaguara... :hah:

    To może jakiś sportowy? Np. SC z lat 1992-2001? Najprędzej przypomina chyba... Suprę ;D

    Moim zdaniem ta obiegowa opinia o "kopiowaniu" wynika z niechęci Polaków do słabo znanej/kontrowersyjnej marki. Bo w Polsce wiadomo - jak samochód ma być dobry, to tylko niemiecki!
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000
    Zaraz ktoś powie że Jaguara... :hah:
    Z tym to się spotkałem, że niektórzy porównują moje E38 do jaguara, przede wszystkim przez kolor mojego auta który jest z jaguarem utożsamiany :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000 Zobacz posta
    Właśnie często spotykam się z takim stwierdzeniem - tylko jakoś fakty temu przeczą.

    Przykładowo pierwszy LS400 (o którym mówi się, że był wzorowany na W140) pojawił się w 1989. S-Klasse miała premierę w 1992.

    Najnowszy LS460 - czego miałby być kopią? Chyba nie E65 (te auta wyglądają kompletnie inaczej). Więc może znów Mercedesa? Niestety Lex miał premierę w 2006, W221 w 2007.

    Może więc coś z mniejszych? Czego "kopią" miałby być drugi GS (1997-2004) - jeśli okulara to chyba nie W210, prędzej W211 (odsłona w 2002). Zaraz ktoś powie że Jaguara... :hah:

    To może jakiś sportowy? Np. SC z lat 1992-2001? Najprędzej przypomina chyba... Suprę ;D

    Moim zdaniem ta obiegowa opinia o "kopiowaniu" wynika z niechęci Polaków do słabo znanej/kontrowersyjnej marki. Bo w Polsce wiadomo - jak samochód ma być dobry, to tylko niemiecki!
    Drogi Michale. Nie odpisuje w złych intencjach lecz w celach wyjaśnienia prawdy - by nasze dzieci w kłamstwie nie trwały.
    Mianowicie
    Pierwszy LS400 (UCF10) jak piszesz pojawił się w 1989roku i wyglądał tak:
    http://zfclubsport.files.wordpress.c...00_ucf10_i.jpg
    i z zewnątrz był pięknie zerżnięty z Mercedesa w126 (produkowanego chyba od '76) wyglądającego tak:
    http://www.daytona24.de/shirts/w126/w126s.jpg
    W 1991 (nie 1992 jak piszesz) trafił do sprzedaży mercedes w140 wyglądający tak:
    http://c.wrzuta.pl/wm11038/0518cc430...ercedes%20w140
    Lexus długo wytrzymać nie mógł i w 1995roku wprowadził lifting ls400 i z ls400 ucf10 wzorowanego na w126 powstał ls400 ucf20 wzorowany na w140 z mixem w126, a wyglądał tak:
    http://www.d2autosport.com/D2_2006/0...w/CELSIOR6.jpg
    W 2001 roku wyszedł LS430 http://www.autogaleria.pl/tapety/img..._2002_01_s.jpg który był zlepkiem w220 (1998) i W140 (1991)
    I jak napisałeś LS460 miał premierę w 2006
    W221 premiere nie wiem kiedy miał ale dostępny był od 2005roku mimo tego nie widzę podobieństwa dwóch modeli (w w221 widze inspiracje mazdą rx8 (wybrzuszone nadkola) i paru innych) w LS460 trochę toyoty z saabem

    Co do samego LS460 to na zdjęciach wydaje się być ładny ale jak kiedyś do znajomego takie coś podjechało (co prawda noc była) to nie zrobiło to na mnie większego wrażenia niż jakaś toyota camry.

    ps. Do moderatorów: ostatnio w modzie jest kasowanie postów więc proszę o nie kasowanie tego ponieważ wyjaśniam w nim prawdę

    ps.2 co do gustów to bywa różnie Jest wielu ludzi i gustów jeszcze więcej, gdyby ludzie się o to kłócili to była by największa wojna w dziejach istnienia świata :D

    Pozdrawiam


    ps.3 oczywiście nie można pominąć faktu, że w świecie projektanckim ciężko obejsć się bez inspiracji i tak np. w nowym bmw 3 z tyłu znalazły się lampy wzorowane na lanosie :D

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Zrobiło się duże OT ale ciekawe OT może moderator oddzieli tematy?

    Ja też będę przeciw Michałowi (bez obrazy). Nie ważne kiedy premierę ma auto tylko od kiedy dany model jest w fazie projektów oraz od kiedy powstają prototypy! I tutaj Panie byś nie uwierzył o ile lat wstecz powstają prototypy aut na podstawie których powstają fabryczne modele. Kiedy powstał prototyp BMW CS? A kiedy wyszły nowe serie BMW wzorowane na nim? Kiedy powstał prototyp BMW Vision Dynamic a kiedy wejdzie do produkcji?
    Dla mnie Lexus to był i będzie nędznym plagiatem i tyle. Podrabiają europejskie marki jak Chińczycy.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Dla mnie Lexus to był i będzie nędznym plagiatem i tyle. Podrabiają europejskie marki jak Chińczycy.
    Dobrze im idzie skoro są trwalsze(w końcu toyota) no i cichsze(w LS400 jest znacznie ciszej niż w E38).
    Kolejny argument za to 2JZ montowany w IS i GS ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Dobry pomysł ma Coboss. Można by oddzielić temat od mojego postu i nazwać go "podobieństwa w projektanckim świecie motoryzacji" czy jakoś podobnie i tam mogli byśmy dawać linki do zdjęc danych aut oraz daty premier obydwu oraz dyskutować na ten temat.

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •