Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Domykanie z kluczyka "niepełne" !!!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie

    Domykanie z kluczyka "niepełne" !!!

    Witam jak w temacie podczas zamykania kluczykiem w zamku (przytrzymując kluczyk max w prawo) zamykają się tylne szyby i szyberdach a przednie nie, dodam że podczas otwierania też kluczykiem otwiera się wszystko. Dlaczego tak się dzieje?

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    No to najdziwniejszy objaw jaki znam.
    Przednie i tylne szyby startują do zamykania i otwierania z pewnym opóźnieniem względem siebie - może gdzieś tu tkwi problem.

    Ja bym podłączył pod kompa, a jeśli kompa nie ma, to trzeba by dokopać się do modułu który steruje zamykaniem
    -- i tu jest pytanie: co konkretnie steruje domykaniem i w jaki sposób?

    Zakładając, że moduł zamykania samochodu i moduł sterowania szybami są oddzielne:
    * moduł zamykania widzi: kluczyk jest w pozycji "max prawo"
    * moduł zamykania po odczekaniu pewnego czasu widzi: kluczyk nadal w pozycji "max prawo" -- trzeba zamykać szyby
    * moduł zamykania wysyła sygnał do modułu sterowania szybami: zamykaj szyby tylne
    * moduł zamykania odczekuje chwilę i wysyła sygnał do modułu sterowania szybami: zamykaj szyby przednie

    Na moje oko komunikacja jest zaburzona. Może moduł zamykania jest walnięty?
    Jeśli przy diagnostyce komputerem nie będzie błędów, trzeba by podsłuchać I-BUS, to byłoby wiadomo co i kiedy się dzieje - podejrzewam, że komunikaty idą właśnie tą magistralą.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A ja myślę, że to kwestia GM'a i zmiany kilku opcji w pliku FSW_PSW ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Może trochę bardziej obrazowo bo nic mi te skróty nie mówią a dodając do tematu to pilot otwiera samochód, otwiera bagażnik ale nie zamyka auta nie mówiąc już o szybach. pozdro....

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Pilot czyli jak klikniesz czy pilot czyli grot kluczyka tak jak napisałeś w pierwszym poście. Pytam, bo teraz to już trochę pogmatwałeś sytuację.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Pierwszy post był o kluczyku (w zamku drzwi ) a teraz napisałem jak działa pilot " z guzika" zamykanie drogą radiową.Dziwi mnie że nie zamyka z pilota bo przycisk zamykania w pilocie "styka" ponieważ jak auto jest zamknięte (kluczykiem) i nacisnę na ten przycisk to zapala się światełko wewnątrz sam. na kilkanaście sekund i gaśnie. dziwne!!!! pozdro......

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Koledzy żadnych sugestii z Waszej strony odnośnie tego dziwnego przypadku?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •