Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Polerowanie szkieł lamp przednich w e32

  1. #1
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław

    Polerowanie szkieł lamp przednich w e32

    Witam, może widzieliście już tą aukcję:

    http://allegro.pl/show_item.php?item=1418762419

    Moje pytanie jest proste czy ktoś wie jak i czym dokładnie tak wypolerować szkła? Robiłem u siebie bh ale polerke szkieł ominąłem, bo nie wiedziałem jak się do tego zabrać a na pewno by się przydała.
    Sprzedawca nie chce zdradzić tajemnicy :)

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,238
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Trzeba kupić nowe szkła poprostu. Marek1132 ma ORI Helli i Boscha. Ja przymierzam się do wymiany u siebie ale coś mi ciągle staje na przeszkodzie :P

  3. #3
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Ale jak się samemu zrobi to zawsze bardziej cieszy i zazwyczaj mniej kosztuje, bardziej chodzi mi o to drugie;p

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5
    gdzieś czytałem że poleruje się je tak samo jak metal :) papier i ogień... na koniec papier wodny i pasta polerska

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków

  6. #6
    Z00FY
    Gość
    Koszt nowych nie jest duży, jedno szkło 14 zł chyba ,żę mówimy o oryginalnych Helli lub Boscha to dużo więcej. Są pasty polerskie do szkła bardzo dobrze sobie radzące z rysami... Z odpryskami już gorzej bo odprysk może być głęboki ale na rysy z szyb działa super. Końcówkę "walec" i wkrętarkę.. Ostrożnie z przyciskaniem.. Można łatwo przypalić :) pozdro

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Przypalić szkło? Raczej ciężko, natomiast lakier przy polerce jak najbardziej.

    Polerowałem szkło w e38, efekt marny, mniej nerwów finalnie kosztuje przekręcenie lampy na inną.

    Odnośnie oryginalnych szkieł, to jakiś czas temu nie dało się tego kupić, były "aftermarkety" takie jak są i teraz, ale chyba nie musze pisać że to nie to samo.

    Kupił ktoś już NOWE oryginalne szkła do e32, Bosch czy Hella ?
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Teraz też się niestety nie da,pozostają zamienniki lub polerowanie
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    nie wiem czy dobrze pamietam ale nie wolno polerowac szkieł reflektorów zmienia sie wtedy ich gróbosc i mozemy oslepiac innych... to zadanie przypomina mi sie ze szkoły.. wiadomo ze drobne rysy i ich przepolerowanie nie zmieni gróbosci szkła ale jak ktos by sie rzucił na 20 letnie odpryski to prawie milimetr moze uciec... podejzewam ze teoria dotyczy tylko szkieł profilowanych a nie gładkich...

  10. #10
    Z00FY
    Gość
    Szybę owszem.. Udało mi się przypalić szybę czołową podczas jej polerowania w samochodzie.. Szalony wyprowadziłeś mnie z błędu. Zyłem w przekonaniu ,żę da się kupić samo szkło do reflektora ORI Boscha lub Hella.. :D Ale zmartwiłeś mnie ponieważ chcę zrobić u siebei BH... A marketowych szkieł nie chce...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •