Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: M62B44 ładowanie 12,8V max 14,2V

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów

    M62B44 ładowanie 12,8V max 14,2V

    Witam jakies 3 dni temu zauwazylem ze alternator zaczal mniej ladowac... na wolnych obrotach wlaczone radio i dmuchawa ładuje 13V gdy wlacze swiatla spada do 12,8V czasem nawet 12,6 mignie..jak dodam gazu to maxymalne ladowanie to 14,2 ale ciagle skacze od 13,9 do 14,2 niema stalego ladowania... po odpaleniu wzbudza sie okolo 5s do napiecia 13V. kiedys jak dodalem gazu ladowal 14,4 i nie wachalo sie to, natomiast na wolnych kiedys przy wlaczonych swiatlach ladowal 13,3V tez wydaje mi sie to malo,.... czy te ladowania to norma czy nie? akumulator nowy( centra futura 100Ah) ma moze pol roku a kupilem go 3 tyg temu i sie rozladowal ... ten alternator sprawdzal fachowiec na stole mowil ze dobry ale wlasciwie na wolnych ladowal 13,3V..
    pytanie czy slaby aku mogl powodowac spadek napiecia ladowania i dlugie wzbudzanie ???
    czy to poprostu cos z alternatorem nie tak i auto pobieralo prad z aku lub tez alternator dostal zwarcia i rozladowal aku?? chodzi o to czy szukac przyczyny rozladowania aku w alternatorze (ktory kilka dni temu zaczal slabiej ladowac)..
    czy szukac gdzies poboru ktory roladowal aku i przez to alternator slabo ladowal?
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  2. #2
    Z00FY
    Gość
    Sprawdź regulator napięcia , jeśli to nie on to podmień na inny jeśli masz taki dostęp. Koszt około 200 zł.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm
    Ja tez bym stawial na regulator napiecia .tez mialem kiedys podobny problem i to bylo wlasnie to.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    zasadnicze pytanie to czy po przekręceniu kluczyka na zapłon pojawia się kontrolka od akumulatora na desce rozdzielczej??
    sprawdź napięcie na samym alternatorze i zmierz straty.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Zasadnicze pytanie, to czy sprawdzałeś ładowanie miernikiem na klemach akumulatora?

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Sprawdź miernikiem na odpalonym napięcie na klemach akumulatora i jak najbliżej alternatora.
    Możliwe, że to nie tyle kwestia alternatora a spadków napięcia.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    ok przyznam sie bez bicia sprawdzalem napiecie na testach licznika..... dzis jak naladuje aku wykonam wszystkie zalecane przez was pomiary i podmienie regulator bo mam stary alternator tylko ze w nim w nim jest jedno uzwojenie spalone... al regulator chyba nie ma nic do tego???? to takie czarne cos z plastiku mam racje???
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Sprawdź też akumulator na podmiankę, mój był niby nowy a uszkodzony i robił mi takie "krzaki" z prądem że masakra, niektóre rzeczy w ogóle nie wskazywały na aku. Podmieniłem na inny i jak ręką odjął, zepsuty już mi wymienili i wszystko gra.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Wg mnie, szukasz dziury w całym :)
    Nigdy się nie jeździ na obr biegu jałowego, a wartości ładowania, rzędu 13,8; 14,2 są jak najbardziej prawidłowe.

  10. #10
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Rafciu Zobacz posta
    Wg mnie, szukasz dziury w całym :)
    wartości ładowania, rzędu 13,8; 14,2 są jak najbardziej prawidłowe.
    ja też tak myślę nawet 13,6V jest dopuszczalne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •