Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Problem z odpaleniem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim

    Problem z odpaleniem

    Witam Wszystkich ,
    w Piątek 14.01 pojechałem do Nowego Sącza- autko ok godziny 15 odstawiłem i nie było ruszane do Niedzieli do ok 16.30
    W niedzielę -chcę odpalić a silnika wpada w drgania, chodzi na 3 cylindy -może 4 , po czym gaśnie. Na pedał gazu nie reaguje, dusi go , itp itd . Autem nie dało się ruszyć . Odpiąłem akumulator , po 30 minutach uruchomiłem ponownie i auto chodzi jak "nowe" . Od tej pory tzn od wczoraj nic się nie dzieję , odpala bez problemu wszystkie objawy zanikły . Auto zawsze jest garażowane , teraz stało pod chmurką - czy jest możliwe , aby wilgoć się gdzieś dostała w okolice jakiś czujników, komputera....?????

    pozdrawiam

    BMW e-38 , 728

    Dziś - cały dzień stała pod pracką - po 8 h odpaliła od strzału
    Podjadę w następnym tyg. na komputer- dam znać co i jak .
    Ostatnio edytowane przez Cyga ; 17-01-2011 o 15:45

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    a jakie masz bmw? jaki silnik? cokolwiek o aucie?:> bo nic nie widac przy nicku:) kolego powiem CI ze deszcz i snieg to najwieksze skur***le dla bmw:) moje bmw nie lubi wilgoci(a mam nowe swiece przewody etc) mojego kumpla nie lubi wilgoci i ogolnie wilgoc dla samochodu to zlo:) jak dla mnie to ona sie naCIebie obrazila ze ja olales na tyle czasu i zostawiles pod chmurka:) to dama w koncu:) skoro jest juz ok to teraz staraj sie jej nie denerwowac:)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    U mnie są czasem podobne objawy jakie opisał Cyga ale występują tylko w czasie dużego mrozu. Silnik kręci i wpada w drgania , coś jakby nie łapał na wszystkie gary...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Coś jest na rzeczy jeśli chodzi o wilgoć od spodu. Ja mam takie doświadczenie, że jak parkuje na trawie to odpalenie po nocy jest z takim zgaśnięciem. Myślałem. że świece i zaraz wymieniłem ale braciak w e32 i wcześniej w e30 miał podobnie. Duża wilgoć z rosy, z trawy gdzieś osiada i przeszkadza - a normalnie pod blokiem stoi i w każdą pogodę pali ok. Tak, że to juz chyba wynika z budowy naszych aut - jakiś element jest słabo zabezpieczony od spodu na wilgoć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •