Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Bardzo nierówna praca silnika R6 m30b30

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    24
    BMW
    E32 730iA
    Skąd
    podkarpacie

    Unhappy Bardzo nierówna praca silnika R6 m30b30

    Witam Kolegów !
    Problem zaczął się dłuższy czas temu, dostaje za dużą dawkę paliwa. Silnik pracuje nierówno po zagrzaniu, czasami zaraz po odpaleniu. Samochód posiadał instalację gazową II gen, lecz została ona odłączona zanim wystąpił ten problem. Podpięcie pod kompa wykazało błąd sondy Lambda. Po wymianie sondy na orginał bosch, błąd dalej wyskakuje co jest zrozumiałe. Silnik posiada przepustnicę EML i automatyczną skrzynię biegów. Podmieniałem kompy i nic. Zrobiony został (twardy)reset komputera i nic.
    Co zostało wymieniona na nowe:
    - świece NGK
    - przewody WN NGK
    - sonda Bosch
    - wszystkie gumy na dolocie, zaworki org. BMW
    - 3 czujniki temperatury org. BMW
    - gumki pod wtryskami org. BMW
    Dodam jeszcze że zawory były regulowane, ciśnienie na cylindrach 11 atm (+ - 0.3 atm), wtryski były czyszczone u Mechanika na maszynie. Niemam zabardzo pojęcia co to może być? Podejrzewam że mapa wtrysku padła, albo Mechanik zawalił wtryski i leją. Co o tym myślicie? Gdzie można wgrać nową mapę na Podkarpaciu lub w Małopolsce?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    sonda pracuje w pełnym zakresie woltów? od 0 do 1V kopci może bmka na czarno lub niebiesko?
    to ze jest nowa to nie gwarancja ze dziala moze jest zepsuta od nowosci lub zle podłączona sonda była z kostką czy wymagała łączenia ze starą sprawdź to jeżeli jest nowa i działa to nie ma prawa być błędu a z tego co piszesz to ona nadal nie działa jedź do innego gościa co nie jest cięty na kase i żeby tylko wziąć za podpięcie do kompa niech ci to sprawdzi porządnie dobrym komputerem a nie jakimś szrotem z allegro za 100zł
    Ewentualnie zostaje jeszcze przepływomierz nic wiecej mi nieprzychodzi do glowy.
    W tych bmkach mapa jest stała nie wgrasz jej przez komputer muszisz wymienić kość z programem
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 16-01-2011 o 22:41

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    24
    BMW
    E32 730iA
    Skąd
    podkarpacie
    BMW nie kopci na czarno ani na niebiesko, czy sonda pracuje w pełnym zakresie to niewiem. Ale skoro wymiana sondy nic nie dała to pewnie przyczyna jest inna. Czasami wydaje mi się że czuć paliwo. Spalanie w mieście wzrosło do prawie 20 litrów.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    może spróbuj z innym regulatorem ciśnienia paliwa. Albo odpal sinik i w momencie jak będzie chodził nierówno odepnij przepłwomierz. Jeżeli się ustabilizuje to masz przyczynę..
    Ale nie wydaje mi się żeby to co napisalem przyniosło skutek.

    Moje m30b30 też chodzi nierówno, ale mam w planach regulacje zaworów i czyszczenie krokowca. Patrząc po stanie krokowca to chyba nigdy nie był czyszczony. Po zaworach tez nie oczekuje ze kiedykolwiek poprzedni wlasciciel coś z nimi robił.

    Może też spróbuj tego krokowca wyczyścic. Kup środek do czyszczenia układów dolotowych w sprayu (ok.15zł). Spróbuj też z zaworkami. Ewentualnie może masz kopułke zapapraną i domaga się wymiany albo wyczyszczenia?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    a no bo ty masz krokowca jeszcze to zobacz czy sie nie zacina najwyzej przez niego by troche falował nic więcej.Ale odepnij przepływke i zobacz to nie bedzie wcale znaczyło że jest zepstuta gdy silnik zacznie równo chodzić tylko silnik wejdzie w tryb awaryjny. Sprawdź sonde skoro czuć paliwem! Coś jest z nią nie tak i tyle.

  6. #6
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witka
    Miałem podobny problem i nie potrzebne koszty ,opisałem to na forum ,poszukaj a dowiesz się dokładniej,ogólnie chodzi o lewe powietrze ,sprawdź dolot powietrza :)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez benyhp Zobacz posta
    może spróbuj z innym regulatorem ciśnienia paliwa. Albo odpal sinik i w momencie jak będzie chodził nierówno odepnij przepłwomierz. Jeżeli się ustabilizuje to masz przyczynę..
    Ale nie wydaje mi się żeby to co napisalem przyniosło skutek.

    Moje m30b30 też chodzi nierówno, ale mam w planach regulacje zaworów i czyszczenie krokowca. Patrząc po stanie krokowca to chyba nigdy nie był czyszczony. Po zaworach tez nie oczekuje ze kiedykolwiek poprzedni wlasciciel coś z nimi robił.

    Może też spróbuj tego krokowca wyczyścic. Kup środek do czyszczenia układów dolotowych w sprayu (ok.15zł). Spróbuj też z zaworkami. Ewentualnie może masz kopułke zapapraną i domaga się wymiany albo wyczyszczenia?
    @benyhp - No to nie planuj tylko zrób regulację zaworów. Domyślnie w M30 powinno się ją robić co 25k km. Jeśli jeździsz na gazie - to częściej (wyższa temperatura spalania).

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Marcin-e32

    Wlasnie dzisiaj mam zamiar się za to wziąc:) Niestety nie mialem czasu zrobić tego wcześniej, ale też nie miałem potrzeb dużo jeździc więc nic wielkiego się nie stało. Lewe powietrze też może być przczyną. Szukam twojego tematu siudema!



    SZUKAM SZUKAM I NIE MOGE ZNALEŹĆ.

    Pokaż mi siudema ten twój temat o lewym powietrzu, bo chętnie się tym zajmę:)
    Ostatnio edytowane przez benyhp ; 17-01-2011 o 15:50

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    24
    BMW
    E32 730iA
    Skąd
    podkarpacie
    Kopułka i palec jest w bardzo dobrym stanie. Jesli chodzi o lewe powietrze, wszystkie gumy, rurki i zaworki nowe org. Sprawdzałem kolektor ssący psykając starterem (jak inaczej mozna to sprawdzic?). Zawory wyregulowane. Jesli chodzi o krokowca to ja go niemam bo mam EML. Przepływomierz zmieniałem na inny bo mam drugi dobry i nic.
    Ostatnio edytowane przez Wild_rider ; 18-01-2011 o 18:12

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    24
    BMW
    E32 730iA
    Skąd
    podkarpacie
    Sonde kupiłem z orginalną wtyczką. Czy aby komputer nie bierze sonde pod uwage dopiero od 70 C. Moja bmka potrafi chodzic źle zaraz po odpaleniu. Jak mogę sam sprawdzić sonde? Może miernikiem wpinając sie pod pin 28 i 10?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •