Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: problem z temperatura silnika

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    15
    BMW
    e38 740i m60 95r
    Skąd
    Białystok

    problem z temperatura silnika

    Witam pare dni temu wiozlem kolege podczas wyprzedzania wiadomo troche przycisnalem po wyprzedzaniu zobaczylem na zegarach jak spada mi temperatura silnika. samochod byl dobrze rozgrzany na zegarach pokazuje mi ze silnik jest w polowie rozgrzany. Wymienilem termostat chociaz 3 miesiace wczesniej byl wymieniany poniewaz dotykalem przewodow oba byly Cieple i stwierdzilem ze moze nawalil. Po wymianie termostatu nadal jest to samo i climatronic dziwnie mi dziala bo od strony kierwony daje cieplym a od strony pasarzera zimnym. dziala normalne po dobrym rozgrzaniu. probowalem jeszcze raz odpowietrzyc auto to jest jeszcze gorzej jak bylo temperatura skacze ale nie wzrosnie wyzej niz do polowy. i teraz mam pytanie co to moze byc czy jest mocno zapowietrzony i przez to sa takie wskazania temperatury i dzialania climatrniku czy jest jakis inny powod tej temperatury i dodatkowo bede musial wymienic elektrozawory. e38 740i m60b40

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    Wejdź w test nr 7 w zegarach i odczytaj prawdziwą temperaturę. Jeśli temperatura skacze o kilkanaście i więcej stopni to raczej jest problem z czujnikiem albo przewodem czujnika (elektryczny). O mniej 'C ale w krótkim czasie może być problem z pompą wody (co nie wyklucza również pompy przy zaworkach). Sprawdź wisko, czy nie jest cały czas załączone. W jednym i drugim przypadku układ może być również zapowietrzony. A co do dmuchania L/P to mogą być to elektrozawory (jeden się zaciął). Swoją drogą, masz gaz w aucie? Może ktoś źle podłączył węże wodne?
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •