Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Pomocy bije koło /a czyzby koniec klocków??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa

    Pomocy bije koło /a czyzby koniec klocków??

    Witam mam taki problem
    ogolnie jezdzilem po miescie dzisiaj udalem sie poza miasto i przy predkosci 90km/h zaczelo mi bic kolo przednie lewe jakby podskakiwalo takie uczucie na kierownicy ( jak by ktos mial niewywarzone kolo).
    Zjechalem na stacje paliw lewarek i zacząłem kolo zdejmowac cala felga ciepła ( drugie kolo zimne) praktycznie nie dalo sie nim ruszyc , tarcza hamulcowa parzyła, chwile przestyglo zaczeło sie poprawnie krecic, zalozylem kolo przejechalem bez hamowania okolo 5 km i ok ale jak zacząłem znów hamowac i jechac ponownie zaczeło znów bić nawet przy nizszej predkosci....
    Moje pytanie co to może byc..... klocki sie koncza?? Wymienialem klocki na poczatku lata, przejechalem moze 20 000 km (kloski jak dobrze pamietam bosch texas czy cos takiego placilem 280zl)

    pomóżcie błagam bo w góry lece a tak sie nie da jezdzic , cale kolo gorace po jezdzie, jutro za widnego zobacze stan klocków ale nie sadze aby sie tak szybko zuzyly, nie piszcza ani nic..... a moze to docisk ( tłoczek) nie wiem ale ciekawostka jest taka ze jak tarcza zimna to jest wszystko ok...

    z koła smierdzi jakby splenizna
    Ostatnio edytowane przez mik231 ; 14-01-2011 o 02:18
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Czasem bywa tak, że bardzo rozgrzana tarcza zaczyna miec bicie ( ujawniają sie jej wewnetrzne napręzenia - dlatego oryginały sa wstępnie wygrzewane ) co własnie odczuwasz na kierownicy. Obstawiam ze blokuje sie tloczek, klocek nie odbija, temperatura rosnie i tarcza sie deformuje. Stygnie - wraca jej kształt. Generalnie zacisk do regeneracji. Powierzchnia tloczka moze miec takie jakby zapieczone nierównosci lub mikropękniecia. W moim jednym zacisku tez tłoczek stawał dęba ale na szczescie wystarczyło lekkie spolerowanie jego powierzchni, nowe reperaturki, dwa lata i odpukać, jest ok. Powodzenia !

  3. #3
    Kolego zapiekł ci sie tłoczek hamulcowy na 100%. Objawy miałem identyczne, naprawa banalna. Kupujesz zestaw naprawczy tłoczka (ok 30zł) rozbierasz wszystko, dokladnie czyścisz i zakładasz spowrotem. W godzinke zrobisz wszystko. Sprawdz tylko czy zaciski masz 4 czy 2 tłoczkowe. Mocniejsze wersje e38 miały 2 tłoczkowe zaciski 750/740d i nie jestem pewny czy 740i reszta 4 tłoczkowe.



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    ...dokładnie - najsłabsze wersje przeważnie maja 4-tłoczkowe , 740i ma jeden duży tłok , a 750i/740d maja dwa tłoki

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    witam, mam jeden, kto moze mi to w wawie zrobic na weekendzie??
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez mik231 Zobacz posta
    witam, mam jeden, kto moze mi to w wawie zrobic na weekendzie??
    Sam dasz rade to zrobic. Poszukaj na necie... Znajdziesz wiele opisow DIY :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    koledze w e39 caly czas bije kierownica, zmienial klocki, tarcze na ate, zimmermann, pozniej zimmermann sport, az zalozyl ori i dalej bije, okazalo sie ze wykrzywiona piasta:/
    dopisuje moze komus sie przyda:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •