Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: problem z automatem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    29
    BMW
    E38 730iA
    Skąd
    Łódź

    problem z automatem

    Witam
    Mam problem z automatyczną skrzynią biegów a mianowicie jak się zatrzymuje np. na światłach i ruszam to czasem ruszam z dwójki, czasem po dodaniu gazu jak rusza to zrzuca mi bieg na jedynke. Konkretnie chodzi o to że po zatrzymaniu nie redukuje mi do jedynki tylko do dwójki, dodam że nie zawsze to występuje. oprócz tego chyba wszystko jest ok. skrzynia to chyba 5hp24 silnik m60b30.
    Nie wiem kiedy był wymieniany olej ale stan jest ok.
    Co to może być? ma ktoś pomysł?
    Zgóry dzięki za odpowiedź.
    Pozdro.


    --------------------------------------------------------------------------------------------


    aha dodam tylko że ostatnio wariowały mi zegary a to ponoćmożebyć przez czujnik jakiś.
    Czy to może być powiązane?
    Ostatnio edytowane przez Supermen ; 14-01-2011 o 20:35 Powód: Brak edycji postów

  2. #2
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    jeśli wariowały ci zegray to może byc czujnik abs w prawym tylnym kole, ale wtedy powinny Ci świecić kontrolki abs asc. Nie ma co gdybac tylko trzeba podpiąć pod kompa.

  3. #3
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    A do kompa się już podpiołeś ?? A funkcji szukaj już użyłeś ?? Jak byś użył zorientowałbyś się, że pierwszą rzeczą jest sczytanie błędów. Bez tego to jest tylko wróżba ze szklanej kuli :)

    A na zegarach wyskakuje Ci jakiś błąd ??
    Gra muzyka

  4. #4
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Skąd wiesz że stan jest ok skoro nie ma bagnetu w tych skrzyniach? Aha i skrzynia przy m60b30 to 5hp18. Bagnet występował przy automatach do m30.

    Tak jak piszą koledzy komputer na 1 miejsce.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    Jeśli jeździsz "lekką nogą" i bez gwałtownych przyspieszeń to ruszanie skrzyni z 2jki jest normalne, szczególnie w okresie zimowym, kiedy łatwo jest zerwać przyczepność. Jednak równie dobrze może być to objaw starego i zużytego oleju w skrzyni.
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    Ruszanie z 2-go biegu to normalka (Adaptacyjna skrzynia biegów). Sprawdź z jakiego rusza w trybie sport.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    60
    BMW
    BMW 750I xDrive 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Potwierdzam wcześniejsze odpowiedzi, jeździsz spokojnie to skrzynia rusza z 2, jak ruszysz energicznie to przełączy na 1. Ja też to przerabiałem, ale metodą prób stwierdziłem, że chyba tak to działa

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    29
    BMW
    E38 730iA
    Skąd
    Łódź
    pod kompem było sprawdzane i błedów żadnych nie ma, nawet z tego czujnika wiec chyba to jednak zegary, zaznacze tylko ze wczesniej to robiłem, zanim powstał ten post. zero błedów. stan oleju jest ok nbo był robiony simering na wale i dolewany był olej. poprzedni właściciel mówił że wymieniał olej w skrzyni ale kij wie czy to prawda.
    co do tego że tak ma być to jakoś mi się nie wydaje bo wtedy by chyba nie było takiego szarpnięcia przy ruszaniu bo nagle zmienia bieg na 1, jakoś z komfortem jazdy to chyba nie ma za wiele.
    skrzynia to na pewno 5hp24 tak mi mówił mechanik a po vin-ie myslałem ze 5hp30. 5hp18 ma mój kolega w e34 520 i wygląda troche inaczej więc nie wydaje mi się żebym taką miał.
    Więc co myślicie??

    wyskakiiwał mi też bład getribenotprogram jak mi wariowały zegary ale po zgaszeniu i odpaleniu juz tego nie było, a w kompie się to w ogóle nie zapisywało.
    dodam że zegary już nie wariują od paru dni ale problem z tym biegiem pozostał...
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 02-03-2011 o 23:31

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Czyli coś się dzieje albo z samą skrzynią albo z elektryką/czujnikiem/sterownikiem. Getribeprogram to tryb awaryjny skrzyni - kasuje się po resecie kompa - ale powodów takiego stanu może być wiele. Może szwankuje sterownik abs a może gdzieś coś nie kontaktuje i komp od skrzyni szlaje. Jak komp niczego nie pokazuje to trzeba obserwować. A coś ostatnio dłubałeś przy aucie?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    29
    BMW
    E38 730iA
    Skąd
    Łódź
    pogrzebałem troche w skrzyniach i wychodzi że faktycznie mam 5hp18 więc sam już nie wiem.
    co do trybu awaryjnego to mimo komunikatu na zegarach auto pracowało normalnie skrzynia normalnie zmieniała biegi.
    czy coś grzebałem? owszem wymieniałem silnik bo poprzedni był zatarty na jednym garze i dlatego miałem stuki z silnika... ale to temat na oddzielny post.
    czy macie jakies konstruktywne rady?? bo mowiąc szczerze miałem nadzieje na odpowiedz kogoś kto też miał taki przypadek bo sprawdzić na kompie itd to sam na to wpadłem.
    pozdro
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 02-03-2011 o 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •