Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: problem z automatem

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Ruszanie z 2 biegu to normalka z jedynki ci ruszy jeżeli mocno wciśniesz pedał gazu. Mam tak samo a skrzynia dobra:)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Powtórzę i ja. Ruszanie z drugiego biegu to normalna sprawa. Jeśli jeździsz spokojnie to nic dziwnego że skrzynia rusza z dwójki. Natomiast mnie bardziej zainteresowało to szarpnięcie o którym przebąknąłeś. Opisz dokładniej, kiedy się to dzieje i czy jest to mocne szarpnięcie, czy w miarę delikatne?

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar B.
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    28
    BMW
    E38 728 iA
    Skąd
    WROCŁAW
    To teraz ja napiszę bo po super hiper "dynamicznej" wymianie oleju miałem to samo. Skrzynia po nagłym zatrzymaniu za długo myślała, zanim wrzuciła bieg; często lubiła "kopnąć". Recepta: uzupełnij olej w skrzyni i będzie bez problemów.
    "Hamulce są dla tchórzy"
    "Skasuj bilet"

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar niebo
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    67
    BMW
    E34 TDS sedan automat 95r
    Skąd
    Poznań
    Jeżeli Twoja skrzynia ma ''kick down'' na lince to ta linka mogła się rozregulować i mogą być takie objawy. Podobny przypadek miałem u siebie w E28 skrzynia 4hp22 lub 24 nie pamiętam dokładnie.Odepnij linkę ''kick down'' od ramienia przepustnicy ''gazu'' , przejedź się i sam zobacz czy nie ma szarpania. Nie prawidłowy poziom oleju też może być przyczyną ''szarpania''.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    29
    BMW
    E38 730iA
    Skąd
    Łódź
    szarpnięcie dokladnie wyglada tak, że zatrzymuje się np. na światłach, puszczam hamulec wciskam gaz i nastepuje redukcja na jedynke no i przy tym wystepuje szarpniecie. no i to mnie martwi zwlaszcza ze zanim wymienialem simering w skrzyni to jakos nie pamietam zeby tak się działo,. oliwy podobno mechanik dolewał 1,5 litra bo za mało było ale może faktycznie sprawdzę jeszcze ten poziom.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Możesz jeszcze skasować pamięć trybu adaptiv wciskasz gaz aż pstryknie kick down i tak trzymając włączasz zapłon trzymasz tak 30s potem puszczasz i odpalasz nie wytłaczając zapłonu miedzy czasie

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar Loszka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    81
    BMW
    e65 735i 2002
    Skąd
    Suwałki
    No i jak tam wyjaśniła się sprawa z tym przerzucaniem z dwójki na jedynkę??

  8. #18
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez niebo Zobacz posta
    Jeżeli Twoja skrzynia ma ''kick down'' na lince to ta linka mogła się rozregulować i mogą być takie objawy. Podobny przypadek miałem u siebie w E28 skrzynia 4hp22 lub 24 nie pamiętam dokładnie.Odepnij linkę ''kick down'' od ramienia przepustnicy ''gazu'' , przejedź się i sam zobacz czy nie ma szarpania. Nie prawidłowy poziom oleju też może być przyczyną ''szarpania''.

    Co to za "kick down na lince" 8/ ??
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    60
    BMW
    BMW 750I xDrive 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Cytat Zamieszczone przez niebo Zobacz posta
    Jeżeli Twoja skrzynia ma ''kick down'' na lince to ta linka mogła się rozregulować i mogą być takie objawy. Podobny przypadek miałem u siebie w E28 skrzynia 4hp22 lub 24 nie pamiętam dokładnie.Odepnij linkę ''kick down'' od ramienia przepustnicy ''gazu'' , przejedź się i sam zobacz czy nie ma szarpania. Nie prawidłowy poziom oleju też może być przyczyną ''szarpania''.
    ta linka to tempomat a nie kick down ( niech mnie ktoś poprawi jeśli bredzę )

  10. #20
    Początkujący Użytkownik Awatar niebo
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    67
    BMW
    E34 TDS sedan automat 95r
    Skąd
    Poznań
    Moja E28 nie miała tempomatu...
    Na ramieniu przepustnicy powietrza były zaczepione dwie linki jedna od pedału przyspieszenia i druga od tzw ''kick-down'' auto z automatyczną skrzynią biegów...
    Moja E28 miała silnik m20b20 oraz skrzynię 4HP22 i ''kick-down'' na lince w późniejszych modelach (młodszych) ''kick-down'' był sterowany elektronicznie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •