Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 66

Wątek: Paweł 7 - moje 735i (e38)

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5

    Post

    Gratuluje bydlątka, auto fajne. Może nie jest to najlepsza opcja, ale wygląda bardzo dobrze i przede wszystkim lepiej niż inne, dzięki temu że masz dużo zapału i poświęcasz czas na detale. A to jest najważniejsze, aby zrobić "coś z niczego" bo właściciele lepszych od nas fur czasem nie robią dla niech odrobiny tego co my, szaracy. Nie ma to jak zadbane e38. Osobiście skupiłbym się teraz na fotelu kierowcy, jak patrze na te zdjęcia to i tył masz ładny, przód po przeróbkach też, tylko ten fotel kierowcy bije po oku i już jest mocno zmęczony w porównaniu od odnowionej reszty. Pozdro :)
    Moje obecne BMW E38 750il -> http://7er.pl/showthread.php/37092-N...50il-%28v12%29

    Sztuką jest zrobić stare auto tak, aby wyglądało lepiej niż nowe...


  2. #42
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa

    Post

    Bardzo dziękuję za słowa uznania Panowie:) I to z ust osób, które posiadają naprawdę dopracowane auta - tym bardziej dziękuję:)
    Auto jest już przyszykowane do zimowego sezonu, a więc założone ma już zimowe koła (na oryginalnej feldze BBS 16") oraz założone oryginalne gumowe dywaniki.

    Ale to nie koniec sezonu:) Auto cały czas dostaje nowe "gadgety".

    Ostatnio doszły lampki w słupek "C" z 750. Oczywiście nie obyło się bez zmiany koloru z drewna na czarny połysk.[IMG][/IMG]

    Dwa dni temu doszły do mnie z Niemiec nowe nerki - fabryczny czarny połysk.

    [IMG][/IMG]

    Od jakiegoś czasu walczę też z podłokietnikiem. Mój dotychczasowy to podłokietnik z telefonem, ale bez schowków. Zakupiłem więc podłokietnik i przeprowadziłem mu gruntowną rewiatalizcję;) Otrzymał nowe tapicerowanie z grubszym wyściełaniem (jest miększy), usunąłem z klawiszy otwierających schowki warstwę lakieru, a wnęki na pierdoły zostały wyflokowane na czarno. Teraz szukam do tego podłokietnika stelażu, bo byłem pewny, że ten stary się nada... No i się przeliczyłem z tą pewnością, bo są inne...:/

    [IMG][/IMG]

    No i szykuję się do dodania nieco brzmienia do systemu DSP. Do bagażnika zwita taka oto gustowna skrzynia (obita czarnym filcem, a maskownica głośnika polakierowana w czarny połysk). Teraz udam się do firmy od audio i poproszę, aby mi dobrali wzmacniacz, który zasili ten głośnik i wesprze pozostałe (pewnie minimum 4 kałany, jeśli nie 6 - ale niech specjaliści się tym zajmą).

    [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG]

    A poza tym walczę z górą deski rozdzielczej z 750 i szukam boczków drzwiowych z 750 pod AIRBAG-i w przednich i tylnych drzwiach.
    A przy odrobinie szczęścia i pomocy innych może by się udało tylną kanapę w elektryce... No ale zobaczymy:)

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa
    No to działam dalej - wreszcie trochę konkretów. Deska w "pseudo-skórze" w większości rozmontowana. Teraz trzeba to ogarnąć - syf niesamowity:/ To, że jest zakurzona z zewnątrz, to OK, ale ile syfu jest wewnątrz to już inna historia... Trudno się czyści te nawiewy pomimo ich wymontowania. Nie będę ich bardziej rozbierał, bo niektóre miejsca są zgrzewane, więc muszę sobie poradzić z czyszczeniem wnętrza patyczkami do uszu i już. Walczę jeszcze z jednym mechanizmem otwierania kratki, bo coś nie domyka do końca tej przesłony we wnętrzu zamykającej dopływ powietrza.
    Ale będzie cacy:) Najważniejsze, że jest bez uszkodzeń - a syf się ogarnie bez problemu - wystarczy trochę chęci, wkładu pracy i czasu - chociaż z tym ostatnim może być trochę problemu u mnie...:/

    [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG]

    Na razie doczyściłem tylko jeden mały nawiew od strony kierowcy - widać na fotce, że jest nieco inny jeśli chodzi o kolor w stosunku do innych;)
    Ostatnio edytowane przez Paweł 7 ; 07-11-2014 o 09:50

  4. #44
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa
    Deska ogarnięta - teraz trzeba ją wtargać do auta...

    [IMG][/IMG]

  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa
    W sobotę działam dalej - mam nadzieję,że zaraz po weekendzie pochwalę się gotowymi nowymi modyfikacjami:)
    Obecnie naprawiłem schowek po lewej stronie kierownicy, bo się zacinał i poprawiłem mocowania tapicerki z drewnem słupka "B". Małe rzeczy, ale cieszą, bo te detale też denerwowały.

  6. #46
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    A co jeśli można wiedzieć działałeś z osłonami słupka B? Odstawały, odskakiwały po jakimś czasie? Pytam, bo sam zastanawiam się, jak udoskonalić ten patent :)

  7. #47
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    7
    BMW
    E36
    Skąd
    Krośniewice/Łódź
    Klamki wymiatają :)

  8. #48
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Ronin Zobacz posta
    A co jeśli można wiedzieć działałeś z osłonami słupka B? Odstawały, odskakiwały po jakimś czasie? Pytam, bo sam zastanawiam się, jak udoskonalić ten patent :)
    Moje słupki pierwotnie były obrazem nędzy i rozpaczy. Zakupiłem je jako rarytasy (mowa o słupkach z listwą drewnianą z 750), ale ich stan pozostawiał wiele do życzenia. Tapicerowanie było pozadzierane, a uchwyty mocujące połamane. Najpierw słupki poszły do tapicera, który wykonał od nowa ich pokrycie oraz w górnej części nad listwą dodał nową gąbkę (zainteresowani dokładnie tymi słupkami z 750 wiedzą co i jak). Natomiast uchwyty - tutaj początkowo trzymało się to na uszkodzonych zaczepach - jako tako:/ Ale przy większych wstrząsach odskakiwały. No i postanowiłem działać:
    - kupiłem zwykłe słupki w obojętnym stanie tapicerskim i dowolnym kolorze, ale z koniecznie dobrymi zaczepami
    - odciąłem na gładko tuż przy samej głównej powierzchni słupka wszystkie uchwyty (dwa górne "ucha" i wciskowe uchwyty dolne
    - kupiłem dobry klej 2-składnikowy (2 tuby do mieszania)
    - zdemontowałem słupki i skleiłem co trzeba i odczekałem przez noc
    I już:) Na razie się trzyma idealnie - zobaczymy jak to wytrzyma próbę czasu.
    W tych słupkach z drewnem miałem jeszcze jeden pomysł, ale niestety bardziej inwazyjny. Mianowicie można pod listwą drewnianą zrobić otwór i wywiercić dodatkowy otwór w słupku stalowym w aucie. Tam wstawić ten element metalowy do wkręcania (nie znam dokładnie nazwy) i przykręcić słupek. W tym boczku z drewnem byłoby to niezłe rozwiązanie, bo listwa drewniana przykryłaby główkę śruby - nic by nie było widać:) Ale na razie spróbowałem tą pierwszą wersje - tak jak wspomniałem wcześniej - zobaczymy jak to wytrzyma próbę czasu.

    A w najbliższym czasie widzę, że muszę chyba wydać kasę na oryginalne halogeny w przednim zderzaku:/ Niestety oryginały ukradli mi (i wkłady lusterek również). No i kupiłem zamienniki - wyglądają dobrze, ale... Miałem je długo - ze 2-3 lata - ale nagle jeden z nich całkowicie się rozszczelnił i zaparował. Tak więc zapewne będzie się tak już działo notorycznie:/ Więc spróbuję je najpierw reanimować (otworzę je, wyczyszczę i ponownie zamknę dodatkowo silikonując bezbarwnie). Jeśli to nie pomoże będę szukał oryginałów... Tylko znowu cena:/ No i zdobyć oryginały w idealnym stanie w rozsądnej cenie to też problem...

    Dobra - nie mogę się doczekać soboty:)

  9. #49
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Adamo
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    100
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    Słupsk
    wytrwałości życzę i mnóstwa czasu bo pewnie planów co niemiara:) auto konkret:)

  10. #50
    Zaawansowany Użytkownik Awatar biemdablju7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    394
    BMW
    E65 730D M57TU
    Skąd
    Lubelskie, smakuj życie!
    No ładna jest nie można powiedzieć nic złego :D idziesz w dobrą stronę i bardzo mi się podoba czarny sufit :) jesli możesz to wrzuć jakieś zdjęcie za dnia jak to wygląda u Ciebie:) czekam na dalsze relacje :)
    Moje 740i , 750i , 750i fl. , 750 iL, 730D http://7er.pl/showthread.php/34752-W...5%9B%C4%87-%29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •