Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 66

Wątek: Paweł 7 - moje 735i (e38)

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Bardzo ładne auto! Też mi chodzi po głowie przemalować drewno na czarno :)

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik Awatar S1 POLAK
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    220
    BMW
    Było e36 320is,e46 320i ,jest e38 735i automat ;)
    Skąd
    735i z Hildesheim-Niemcy,Ja z Cięciny-Powiat Żywiecki
    Blog
    7
    dobra robota !!! podziwiam za zapał do picowania;))

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    165
    BMW
    BMW X3
    Skąd
    Trójmiasto
    Wielkie szacun dla Ciebie! Masz serce do tematu :-)

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa

    Post

    Dzięki za słowa uznania Panowie:) Miło usłyszeć, że ktoś docenia wkład pracy;)

    Troszkę mi się opóźnia "zasadnicze" działanie z samochodem, ale za to zrobione zostały inne drobiazgi.
    Auto dostało przegląd z wymianami płynów i filtrów (powietrza, kabinowy, oleju i paliwa). Zostało zalane nowym olejem Mobil 1 5W50. Do tego doszła kompleksowa obsługa klimy (napełnianie, odgrzybianie, ozonowanie itp.). No i skasowana inspekcja - następna za ok. 15 tyś.km.
    W między czasie auto zostało dosyć dokładnie wyczyszczone i dostało nowe kierunki boczne w listwie (DEPO). Owszem to nie oryginały, ale moje oryginały nie wytrzymały próby czasu. Nie wiem, czy to oryginalnie były robione kierunki smoked w fabryce, czy też poprzedni właściciel w Polsce to zrobił, ale wierzchnia warstwa "ciemności" zaczynała się już przecierać i wystawał miejscami spod tego czegoś pomarańczowy kolor. Może wiele osób powie, że to profanacja, ale ja tym kierunkom (i przednim też) nie mogę nic zarzucić. Bardzo ładnie wykonane, bardzo eleganckie i nie rzucające się w oczy. I do tego szczelne - mówię o przednich, bo mam je już jakieś 2-3 lata i prezentują się właściwie jak nowe;)

    W załączeniu fotka nowego kierunku. Jak widać doczyściłem już listwy tak jak trzeba.



    Zastosowałem kilka nowych kosmetyków - szczególnie specyfik do gładkich elementów plastikowych zewnętrznych sprawdził się genialnie.

    Mam nadzieję, że w najbliższy weekend uda się coś powalczyć bardziej konkretnie z samochodem i będę mógł zaprezentować efekty.

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa

    Post

    No to walczymy dalej z autem. Tym razem udało mi się zamontować konsolę środkową oraz cały dół deski rozdzielczej w skórze z 750. Co się narobiłem to moje. Ogólnie wszystko było dosyć proste, ale największa walka była ze schowkiem po stronie pasażera - spędziłem na tym bez żartów ze 2 godziny, a można było tak naprawdę 10 minut - ale o tym już napisałem w osobnym dziale.
    Z efektu jestem bardzo zadowolony - te dodatkowe przeszycia nadają wnętrzu bardziej ekskluzywny charakter. I bardzo się cieszę, że mam czarne wnętrze - miałem kiedyś w innym samochodzie kierownicę i boczki drzwiowe obszytą częściowo popielatą skórą i obszyte szarą nicią... Po 2-3 tygodniach normalnej eksploatacji było już wszystko brudne (a nie pracuję przy maszynach lub w ziemi), a szwów doczyścić się już tak dobrze nie da... A tutaj doczyścić czarne szwy można całkiem nieźle i nie widać aby miały inny kolor jak kiedy były nowe.
    Ogólnie skóra jest w bardzo dobrym stanie - brak zadrapań czy uszkodzeń mechanicznych. Jednego zaczepu niestety nie było w skórzanej konsoli - tego który trzyma drewno wokół lewarka. No trudno - dobrze, że pozostałe były:)
    Ale ogólnie jestem zdziwiony tym, że te wszystkie plastiki nie wytrzymują próby czasu - przy demontażu mojej konsoli, a w szczególności elementów dolnych części deski rozdzielczej niektóre delikatne mocowania zostawały mi praktycznie w rękach - te plastiki kruszą się i pękają. Niby auto ma już 16 lat, ale tego się raczej nie spodziewałem po BMW serii 7...
    Podczas montażu oczywiście wyczyściłem całe wnętrze konsoli, które zapewne nigdy nie było czyszczone, bo tutaj raczej nikt nigdy nie zaglądał. Wyczyściłem też dokładne "gniazda" i same klawisze od centralnego zamka i świateł awaryjnych - w te szczelinki też dostaje się syf i nie wymontowując tych klawiszy nie da się go wytrzeć.
    Udało mi się też nieco uporządkować bardziej kable i wydaje mi się, że udało mi się pozbyć jednego z denerwujących mnie odgłosów z tunelu, gdy jeden z elementów uderzał we wnętrzu o inny:)

    W najbliższym czasie kolejne modyfikacje, a właściwie "przeszczepy" z 750:)

    A tu fotki z prac i efekt końcowy.








  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa

    Post

    I kolejne modyfikacje wykonane - bardzo dziękuję koledze Hubertowi za pomoc... A właściwie, to ja jemu pomagałem, a on robił;)
    Tym razem pojawiły się klamki wewnętrzne i zewnętrzne z podświetleniem. Trochę z tym roboty było... oj było. Ale efekt jest świetny:)





    Kolejne modyfikacje niebawem...:)

  7. #37
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Niezła furka i mody ze smakiem...gratuluję...tak trzymaj...

  8. #38
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,392
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Fajnie działasz. Zacny środeczek. Szkoda tylko, że nie 4.0/4.4 bo z manualem to fajnie lata :)
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  9. #39
    Początkujący Użytkownik Awatar pawelst3c
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    44
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Jarosław
    mam na oku taki sam kolor to samo tylko motor 4.4 ale listwy tez tak zrobie jak Ty na czanro :D pieknie

  10. #40
    Początkujący Użytkownik Awatar Królik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    38
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Skwierzyna, Gorzów
    piękna maszyna, super że poświęciłeś tyle czasu i "czasu" na doprowadzenie jej do takiego stanu....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •