Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66

Wątek: Paweł 7 - moje 735i (e38)

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa
    No to tak wygląda auto od ok 1,5 miesiąca. Nie mam niestety czasu zrobić lepsze zdjęcia:( I pogoda i plener była dramatyczna... Tak naprawdę to nie było nawet czasu, aby umyć samochód:/ No ale muszę wreszcie coś pokazać:)
    A co do zmian to przypominam:
    - przednie kierunkowskazy smoked
    - koła z oponami Dunlop SP Sport na przodzie 245/40 R19 ,a na tyle 275/40 R19 (to chyba żywcem przeniesione koła z e65)
    - kierownica M-Power (z 10 klawiszami)

    Nie wymieniłem w dalszym ciągu tych osłon przy fotelach - brak czasu:(
    Ale już wiem na pewno, że przybędą czarne nerki w wersji z połyskiem:)










  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Ladna :) Co to opon to troche dziwne rozmiary... Przod masz ok czyli do e38 a tyl to rzeczywiscie rozmiar od e65 :/ Srednica tylnego kola z opona jest sporo wieksza od przedniego. Dziwnie ktos to poskladal.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm
    Bardzo Ciekawie wyglądające ,,ziben,, , fajnie wyglądające kółka:-) a z tego co napisałeś słuszne podejście do rzeczy.Pozdrawiam

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa
    Ale głupotę napisałem:/ Koła na przodzie mają profil nie 40, tylko 45. Tylko tył jest 40.
    Marzy mi się wolny weekend z piękną pogodą i pucowanko samochodu...:D

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    No to teraz wszystkie kola sa rozmiarowo od e65 :D

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa
    Po baaaardzo długiej przerwie wracam do wątku ze swoim samochodem. Były niestety trochę gorsze lata i dużo w życiu się wydarzyło, ale auto zostało u mnie. Od pewnego czasu znowu trochę się z nim działo. Cały czas jest ze mną i chyba ma się coraz lepiej. Doszło kilka rarytasów. Doszło niestety też kilka uszkodzeń parkingowych - ludzie mają w nosie, że obok stoi samochód i walą drzwiami o inne samochody. Albo jak zahaczą swoim samochodem, to też lepiej uciec niż być uczciwym i zgłosić właścicielowi zostawiając chociaż kartkę z nr telefonu... No cóż. Na dniach zrobię kilka nowych fotek i opiszę co się zmieniło. A poza zmianami jakie wprowadziłem są i następne plany;)

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa

    Post

    No to i ja wreszcie odświeżam wątek i można pośmiać się i z mojego "bydlątka". Ogólnie jego historia dla przypomnienia jest w pierwszym poście tego wątku - tam też zapraszam aby od tego zacząć czytanie;)

    Zdjęcia stare poszły się gdzieś bujać, więc tutaj dla przypomnienia widok na moje autko sprzed 5 lat - zaraz po kupnie:



    A na dzień dzisiejszy auto wygląda tak:






    Z zewnątrz zmiany nie są duże - ale tak ma być - koła 19" style 95, czarna nerka w połysku o wzorze V12, kierunki smoked i fabryczny shadowline. Z zewnątrz będzie tylko dopieszczanie detali - detaling i jeszcze raz detaling. W najbliższym czasie pojawią się nowe szkła reflektorów (już są zakupione), prawdopodobnie lewa tylna lampa (niestety delikatnie paruje w górnym pasie) i lewe tylne drzwi - zżera je rdza na rancie - z zewnątrz prawie nie widać, ale po otwarciu drzwi uszczelka dolna już jest całkowicie pofalowana. Delikatne ślady rdzy pojawiają się też przy światełku oświetlenia tablicy rejestracyjnej tylnej klapy - też to trzeba zrobić:/ Marzy mi się polakierowanie całego auta od nowa i "prostowanie" boków - całość jest już tak poobijana przed drzwi innych samochodów na parkingach, że aż przykro się na to patrzy:( To jest moja największa trauma...:(

    Ale wewnątrz zmian jest więcej. Już w standardzie miałem to o cym marzyłem, a więc fotele contursize. Teraz udało mi się skompletować M-pakiet w takim zakresie jaki mnie interesuje. A dokładnie we wnętrzu zmieniłem:
    - kierownica 3-ramienna z pełnym sterowaniem
    - czarny sufit i wszystkie plastiki powyżej linii okien (jeden słupek był uszkodzony, więc jedynym ratunkiem okazało się ASO ze swoimi chorymi cenami...:( Ale dzięki temu jest idealnie:))
    - skórzana gałka zmiany biegów oraz nowy skórzany mieszek
    - słupki "B" z drewnem z 750 (tapicerowanie zrobione od nowa - wygląda jak oryginał, albo i lepiej)
    - wszystkie drewna w czarny połysk
    - monitor 16:9 i czytnik MKIV DVD. Tu znowu potrzebne było ASO, aby zdobyć odpowiednią ramkę do ekranu - wreszcie jest jak trzeba. Wgrany najnowszy soft po Polsku i mapy.
    - chromowane ramki zegarów
    - nowe dywaniki welurowe na podłodze
    - no i breloczek do kluczy oczywiście jedyny słuszny:)

    Naprawione zostały też detale:
    - naprawiony wyświetlacz pod licznikiem (typowe gubienie pikseli)
    - wymieniony ekran w słuchawce telefonu (ten sam problem) oraz kabel od słuchawki (była uszkodzona osłonka w jednym miejscu)
    - wymienione osłony boków foteli przednich przy sterowaniu elektrycznym - stare były popękane - tu też wizyta w ASO

    Tak prezentowało się auto we wnętrzu zaraz po kupnie (fotka jeszcze z ogłoszenia):



    A tak to się obecnie prezentuje:









    Kolejne zmiany już w trakcie:) Będę informował na bieżąco:)
    No to czekam na komentarze - pastwicie się koledzy;)
    Ostatnio edytowane przez Paweł 7 ; 22-08-2014 o 17:28

  8. #28
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Nad czym się tu pastwić? Bardzo czysty, schludny i przyjemny środek. Jest ciemno i nastrojowo. Mnie się podoba :)

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa

    Post

    No to działamy dalej. Tym razem na tapetę poszły lampy przednie, a dokładnie ich szkła. Prawdopodobnie od nowości samochodu (a więc od 16 lat) nie było nic z nimi robione. Wyglądały po prostu koszmarnie... Jedno wielkie sito na szkle spowodowane piaskiem, kamieniami i wszystkim co na nie przez ten czas działało. Stawały się coraz mniej przejrzyste. Modernizacja polegałą na założeniu nowych szkieł. Wnętrza były w idealnym stanie, więc zupełnie nic we wnętrzu nie robiłem.

    Tak wyglądały przed modernizacją:


    A tak po kilkunastu minutach działań:



    Na aucie wyglądają tak:



    A tutaj zbliżenie na samą powierzchnie szkła starego:



    A tu już nowego:



    A tu jeszcze porównanie szkieł na białej kartce - tu widać także kolosalną różnicę:



    Na razie wymieniłem tylko jedną stronę - może jutro uda się zrobić drugą.

    A kilka dni wcześniej zacząłem reanimacje listw bocznych. Tu także po kilku latach użytkowania, używania wosków do lakieru, kremów, szamponów, past itp. na tych elementach pozostały koszmarne ślady, a plastiki wyglądały na szaro-białe. Lakier prezentował się pięknie, a listwy dramatycznie. No więc wziąłem rozpuszczalnik i mocno wycierałem listwy. Idzie bardzo trudno - palce bolą potwornie. Robota mocno czasochłonna, ale efekt wg mnie bardzo dobry. Tutaj porównanie elementu przed czyszczeniem i zaraz po. Jak doda się jeszcze na koniec jakieś dobre czarnidło do plastiku, to efekt będzie jeszcze lepszy.

    Tu przed:



    No i po:



    Tu też jeszcze wszystkiego nie zrobiłem, ale będę dalej z tym walczył. Kwestia dotyczy tylko listw bocznych - listwy na zderzakach mają gładką fakturę i takiego problemu nie ma.

    A już teraz idą do mnie kolejne elementy do modernizacji. Akcja "WYPAS 750i 2014" rozpoczęta:)

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa

    Post

    No to działam dalej - tym razem udało się zdobyć panele z listwą drewnianą na oparcia przednich foteli. Panele jakie zdobyłem były w opłakanym stanie. Tapicerowanie było zarysowane, a "konstrukcja" jednego z panelu była mocno "nadwyrężona" nieudolnymi próbami demontażu przez sprzedawce... No i z tym drugim defektem w 100% sobie nie poradziłem:/ Widać delikatne wklęśnięcie na prawym oparciu. Ale mam nadzieję, że i z tym sobie poradzę. Elementy zostały na nowo obite, a listwy dopasowane do pozostałych drewienek w samochodzie, a więc uzyskały czarne pokrycie z połyskiem. Wszystko jest nieco "wypalcowane", ale to kwestia tylko kosmetyki:) Tak więc listwy drewniane z 750 są już w komplecie. Wg mnie wygląda to zdecydowanie lepiej w stosunku do paneli bez listwy.







    Wymieniłem również prawą osłonę oparcia z kieszenią - poprzednia była uszkodzona - zawias w kieszeni był ułamany i kieszeń nie domykał się z jednej strony. Teraz jest już wszystko OK. Teraz trzeba dobrze doczyścić wszystkie te plastiki.

    A w najbliższym czasie kolejne zmiany:)
    Ostatnio edytowane przez Paweł 7 ; 31-07-2014 o 17:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •