Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Problem z samopoziomowaniem

  1. #1
    użytkownik Awatar tomassi99
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    279
    BMW
    e38
    Skąd
    Biłystok

    Problem z samopoziomowaniem

    Witam. Jestem posiadaczem BMW E38 z 2000r. Mam problem z samopoziomowaniem świateł. Mam oryginalne ksenony. Gdy włączę światła lewe ładnie się ustawia tzn. wykonuje ruch góra-dół a prawe zero reakcji. W celu sprawdzenia silniczka przełączyłem prawą lampę pod lewą wtyczkę i wszystko ok. Światło ładnie się ustawia. Idąc dalej porównałem napięcia na pinach w gniazdach i wyszło mi, że w tym "uszkodzonym" brak jest jednego napięcia 8V. kabel w okolicy światła jest ok. Gdzie szukać usterki?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Livre
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    307
    BMW
    e38 728iL
    Skąd
    KR
    Problem ... w samym silniku? lub urwała się pewna część powodująca ustawianie xenonów. Powód: prawdopodobnie przez polskie dziurawe drogi. ja mam zerwane w obydwu. Mogę się mylić.

  3. #3
    ja tez miałem urwaną łapke do poziomowania ale juz jest ok. 4 sróbki i zmieniona



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Problem widać, że leży po stronie elektrycznej.
    Zacząłbym od prześwietlenia wiązki między wtyczką przy lampie, a LCM(z tego co pamiętam to silniczki do niego są podłączone).
    Sprawdź jeszcze wizualnie czy wiązka do prawej lampy nie była gdzieś łatana, może któryś z przewodów po prostu jest przerwany.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    a ja sie podepne do tematu mianowicie... moje poziomowanie nie dziala tzn po zalaczeniu swiatel lampy sie podnosza ale przy zaladowanym aucie (czy ogolnie podczas pracy zawieszenia) lampy nie pracuja..... co zaobserwowalem..
    -z przodu jest urwana dzwignia od czujnika ktora powinna byc polaczona z wachaczem ALE brak tez tego malego laczniczka i co najlepsze brak na wahaczu miejsca zeby taki laczniczek zamontowac......moze byc ze ktos wczesniej wymienil wachacze na wersje bez ksenonow?????
    - dalej ruszajac tym czujnikiem z przodu swiatla raz reaguja raz nie krece tym gora dol a swiatla czasem sie podniosa czasem spadna ale tylko jak im sie podoba..... wydaje mi sie ze z tylu cos z tym tez jest nie tak bo ostatnio bylo 5 osob i pelny bagaznik i swiatla swiecily w niebo.....
    -z przodu podpialem czujnik z e39 i swiatla tez nie reaguja jak ruszam tą dżwigienka.... moze oba moje czujniki sa padniete....mozna to jakos sprawdzi zregenerowac...??
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  6. #6
    użytkownik Awatar tomassi99
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    279
    BMW
    e38
    Skąd
    Biłystok
    Wiązka fizyczne jest cała. Nic nie wzbudza podejrzeń. Słyszałem że wiele osób boryka się z takim samym problemem prawej lampy w autach po lifcie. Jakim tropem iść dalej?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    A czy na wahaczu nie ma poprostu założonej blaski do dźwigienki tego czujnika? Bo nie wydaje mi się, żeby cały wahacz był inny...
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez royal Zobacz posta
    - dalej ruszajac tym czujnikiem z przodu swiatla raz reaguja raz nie krece tym gora dol a swiatla czasem sie podniosa czasem spadna ale tylko jak im sie podoba..... wydaje mi sie ze z tylu cos z tym tez jest nie tak bo ostatnio bylo 5 osob i pelny bagaznik i swiatla swiecily w niebo.....
    Zapewne z powodu przodu.

    Cytat Zamieszczone przez royal Zobacz posta
    -z przodu podpialem czujnik z e39 i swiatla tez nie reaguja jak ruszam tą dżwigienka.... moze oba moje czujniki sa padniete....mozna to jakos sprawdzi zregenerowac...??
    Bez komputera to robota na czuja praktycznie.

    Cytat Zamieszczone przez royal Zobacz posta
    -z przodu jest urwana dzwignia od czujnika ktora powinna byc polaczona z wachaczem ALE brak tez tego malego laczniczka i co najlepsze brak na wahaczu miejsca zeby taki laczniczek zamontowac......moze byc ze ktos wczesniej wymienil wachacze na wersje bez ksenonow?????
    Wahacze przednie nie różnią się od siebie z tego powodu. Na wahacz przychodzi blaszka do której przykręca się łącznik dźwigienki z czujnika.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Tomku wyciągaj LCM miernik w dłoń i kolejno lec wszystkie przewody do lampy. Skoro brak jedego zasilania to znakiem tego jest przerwa. Zresztą najpierw to na kompa wpadnij i pogadamy sobie z Twoim LCM.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Wahacze przednie nie różnią się od siebie z tego powodu
    Według mnie jednak tak.

    Cytat Zamieszczone przez royal Zobacz posta
    co najlepsze brak na wahaczu miejsca zeby taki laczniczek zamontowac
    Powinny mieć takie "kwadrotowate zgrubienie" z dodatkowymi lekko wystającymi na bokach rantami (żeby trzymał się w konkretnym miejscu) na mocowanie klamry od czujnika samopoziomowaia.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •