Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Getriebenotprogramm - 730 v8 automat.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    90
    BMW
    730i V8
    Skąd
    City of Angels (Ślask)

    Exclamation Getriebenotprogramm - 730 v8 automat.

    Witam od jakiegos czasu borykam sie z powaznym problemem (Oczywiscie wymiana swiec 8x nie pomogla) problem wyglada tak ze auto traci moc jak mu depne gazu to dochodzi do 4tys obrotow i spada nastepnie auto gasnie. Zauwazylem ze raz chodzi jak rakieta tzn. delikatnie dodam gazu i juz wbija w fotel a tak jak dzisiaj i ostatnio nagle podczas jazdy 50km/h stracil moc i wyskoczyl komunikat "Getribeprogramm" czyli skrzynia , po ponownym odpaleniu na chwilke wszystko wraca do normy i znowu wywala blad skrzyni i auto gasnie. Bylem pod komputerem ale nie wykazalo zadnych bledow pewien mechanik stwierdzil oczywiscie bez ogladania ze to Silniczek krokowy lub czujnik polozenia walu . Slyszalem ze da sie jakos ten Silniczek krokowy wyczyscic ale nie wiem gdzie sie on znajduje i jak go wymontowac . Dlatego prosilbym o bardziej doswiadczonych o pomoc bo juz mam dosc wymieniania czesci w aucie na dzien dzisiejszy wszystko praktycznie jest nowe i jest auto wystawione do sprzedania i niechcialbym zeby klien sie wystraszyl :) oczywiscie chodzi o 3.0 v8

    PS.

    Czy Silniczek krokowy to jest czesc numer 9 ???

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...82&hg=13&fg=15

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    278
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Słupsk
    tak część nr 9 to silniczek krokowy, najłatwiej dostaniesz się do niego jak zdejmiesz pokrywę kolektora ssącego (tą taka dużą jak otworzysz maskę na silniku :)) co do tego że auto nie chcę ci się wkręcać powyżej 4000 to postawiłbym taką samą diagnozę jak twój mechanik odnośnie czujnika położenia wałka ( na 2 przypadki u moich kolegów takie same jak u ciebie był to właśnie ten czujnik odpowiedzialny za nie).
    pozdrawiam :)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    90
    BMW
    730i V8
    Skąd
    City of Angels (Ślask)
    A powiedz mi kolego gdzie sie znajduje ten Czujnik polozenia walu ?

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Stawiam na czujnik położenia wałka. Krokowiec miał by trochę inne objawy.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    278
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Słupsk
    dokładnie czujnik położenia wałka a nie wału. jest on w głowicy, już nie pamiętam dokładnie po której stronie.
    pozdrawiam :)

  6. #6
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...79&hg=12&fg=05
    element nr 1 znajduje się nad kołem pasowym na wale silnika po lewej stronie
    element nr 3 znajduje się na lewej głowicy w okolicy bagnetu

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    90
    BMW
    730i V8
    Skąd
    City of Angels (Ślask)
    Mialbym ogromna prosbe o jakis schemat lub wskazowki dotyczace wymiany , bo mechanik mi powiedzial ze wezmie za to 50zl i w pare minut zrobi wiec pomyslalem ze moglbym sam to zrobic :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    90
    BMW
    730i V8
    Skąd
    City of Angels (Ślask)
    A wiec tak wymienilem Czujnik polozenia walu , ale nadal wystepuje problem jak dodam gazu to dochodzi do 5-6tys obrotow i spada jak trzymam gaz wcisniety to caly czas sie tak dzieje , na odpietej przeplywce elegancko wchodzi do 7tys obrotow . Czy przyczyna moze lezec w przeplywce ???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •