Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: [ELEKTRYKA] Ori radio + wzmacniacz i sub?

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    A wiec jesli nie ma wzmacniacza to wogole darowal bym sobie podlaczanie czego kolwiek do tego systemu . Lepiej wymienic cale radio na cos z epoki tylko ze o wiele lepsze jakosciowo
    Czy to znaczy że jestem głuchy? I ludzie którzy na spotach słuchali i mówili że jest git (a wtedy miałem 35W na kanał, teraz mam 130W na kanał przód i 55W na kanał z tyłu)? Nie mam żadnej skrzynki basowej (bo tuby raczej żaden z was w aucie nie ma), w aucie nie widać nic co mogłoby wskazywać na ingerencję w audio (no może poza prawą tapicerką bagażnika z 750i pod 2 aku, tam schowałem wzmak). Jednostki zterującej też nie zamierzam wymieniać. Bo i po co skoro mam w pełni funkcjonalne navi 16:9 i zmieniarkę?

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    szajboos zobacz co ja napisalem kilka postow wyzej . Ja tez nie wywalilem ori radia ze wzgledu na navi choc mam tylko 4:3 . Pozniej napisalem ze gdybym mial zwykle radio 1 din . napewno bym je zmienil . Chodzi mi o to ze cursor napisal ze wyprowadzal jakies RCAu ciebie szajboos a przeciez u ciebie mozna wyciagnac sygnal ze starego wejscia we wzmacniaczu .

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    Chodzi mi o to ze cursor napisal ze wyprowadzal jakies RCAu ciebie szajboos
    Wyprowadzał wyjścia RCA z tunera BM24 który w podstawowym systemie (a taki był u mnie) jest wzmacniaczem

  4. #34
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W każdym systemie jest on wzmacniaczem.
    W Systemach Hifi i Top Hifi(DSP) ten wzmacniacz pracuje na trochę innych sygnałach nic poza tym. Nadal mamy tandetną końcówkę TDA na wyjściu, przez którą sporo tracimy.

    U szajboosa takie połączenie o którym wspomina Technics jest praktycznie niemożliwe bez użycia konwertera, ponieważ sygnał na tych przewodach jest wysokiego poziomu(normalny głośnikowy).
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Panowie mam takie radio
    http://allegro.pl/radio-oryginalne-b...430485439.html
    i z tylu za zmieniarka cos co wyglada jak wzmacniacz:)

    moje pytanie:) da sie "rozdzielic" sygnal z radia na 2 wzmacniacze?(no bo chyba jednak mam wzmacniacz jakis...):> jeden osobny by byl pod sub ?:> hmm?:>

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    a moglbym do siebie wstawic takie radio ?
    http://allegro.pl/bmw-e38-e39-radio-...456134619.html
    i dzialalaby navi itd?:> hmm?:> tzn kij w ta navi ale dzialoaloby to?:> TV np?:>

  7. #37
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    Niema problemu najmniejszego mogę Ci wszystko porobić odnośnie CarAudio w dobrej cenie

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez extino Zobacz posta
    Niema problemu najmniejszego mogę Ci wszystko porobić odnośnie CarAudio w dobrej cenie
    wyslalem CI kolego wiadomosc :)

  9. #39
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    Panowie mam takie radio
    http://allegro.pl/radio-oryginalne-b...430485439.html
    i z tylu za zmieniarka cos co wyglada jak wzmacniacz
    To jest wzmacniacz.
    Masz po prostu system Hifi, 10 głośników, brakuje Ci tylko półki(no chyba, że masz półkę, ale wtedy obok radia miałbyś sterownik DSP)

    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    moje pytanie da sie "rozdzielic" sygnal z radia na 2 wzmacniacze?(no bo chyba jednak mam wzmacniacz jakis...):> jeden osobny by byl pod sub ?:> hmm?:>
    Ostatnio podłączałem wzmacniacz DSP w E39. Tam akurat była navi z BM54, ale myślę, że to akurat nie ma znaczenia.
    W momencie gdy BM skomunikował się ze wzmacniaczem DSP, przestawił swoje wyjścia na stały poziom.
    Nie wiem czy w twoim przypadku nie jest tak samo. Jeśli tak, to sub grałby niezależnie od poziomu głośności, a to byłoby uciążliwe.
    W tym momencie musiałbyś wpiąć się w wyjścia dla niskotonowych z przednich drzwi.
    Temat jak najbardziej do ogarnięcia.


    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    a moglbym do siebie wstawic takie radio ?
    http://allegro.pl/bmw-e38-e39-radio-...456134619.html
    i dzialalaby navi itd?:> hmm?:> tzn kij w ta navi ale dzialoaloby to?:> TV np?:>
    Proponowałbym skorzystać z forumowej wyszukiwarki, podobny temat już był. Jest na forum ktoś kto ma uruchomiony monitor z navi w miejscu zwykłego radia.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •