Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: [ELEKTRYKA] Ori radio + wzmacniacz i sub?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun

    [ELEKTRYKA] Ori radio + wzmacniacz i sub?

    Witam! Panowie w ten weekend kupuje e38 z ori radiem i chcialbym tam dolozyc jakis sub:) niestety ja z tych co lubia jak dobrze gra i samochod to jedyne miejsce bez "scisz to!!!" radio ori chce zostawic bo mam zmieniarke na 6 plyt (bez wkladu jakiegos ta zmieniarka trzeba dokupic wie ktos gdzie ile itd?) no i radio ori ma obsluge z kiery itd:) ale zalezy mi na podlaczeniu wzmacniacza i subwoofera:) czy jest taka mozliwosc? radio ori ma wyjscie na wmazniacz?:> e38 95 3.0 v8 klimatronik etc hmmm?

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Czy to jest radio z ekranem navi ?
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez Sebek Zobacz posta
    Czy to jest radio z ekranem navi ?
    niee:) bez navi:) stary kaseciak ale dziala wszystko ok i szkoda mi go:d ori to ori:P

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Żadne z radii nie ma możliwości podłączenia zewnętrznego wzmacniacza. Seryjnie w żadnym nie ma wyjścia liniowego.

    Da się takowe wyjście łatwo dorobić, wyprowadzając sygnał z przed wbudowanej końcówki mocy. Nie jest to trudne, wystarczy odszukać wewnątrz radia końcówkę mocy, odczytać z niej oznaczenia, znalezć notę katalogową i dowiedzieć się, które piny to wejście scalaka i z tych pinów pobrać sygnał.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Żadne z radii nie ma możliwości podłączenia zewnętrznego wzmacniacza. Seryjnie w żadnym nie ma wyjścia liniowego.

    Da się takowe wyjście łatwo dorobić, wyprowadzając sygnał z przed wbudowanej końcówki mocy. Nie jest to trudne, wystarczy odszukać wewnątrz radia końcówkę mocy, odczytać z niej oznaczenia, znalezć notę katalogową i dowiedzieć się, które piny to wejście scalaka i z tych pinów pobrać sygnał.
    dzieki za odp:) ale skad wezme owy "impuls"(ten pomiedzy + i - ) do wzmacniacza?:> to tez z radia wychodzic powinno... kurcze lipa troche z tym... bo zwykle radio nie bedzie dzialalo z kierownica ... wrr... tesc elektryk to by mi wyjscie liniowe zorbil :P ale ten impuls skad?:> czy to jakos na krotko tez mozna?:>

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    ale ten impuls skad?:>
    Jeden z przewodów to impuls do wzmacniacza antenowego z tego co pamiętam. Bodajże biały przewód. Można go wykorzystać do załączania wzmacniacza.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Jeden z przewodów to impuls do wzmacniacza antenowego z tego co pamiętam. Bodajże biały przewód. Można go wykorzystać do załączania wzmacniacza.
    dzieki wielkie:* szczescia w nowym roku:P

  8. #8
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    ja tez mam tak zrobione ori radio + wzmacniacz, zapłaciłem 30 zł u elektryka u mnie w Wałczu za wyprowadzenie sygnału :)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez dealer25 Zobacz posta
    ja tez mam tak zrobione ori radio + wzmacniacz, zapłaciłem 30 zł u elektryka u mnie w Wałczu za wyprowadzenie sygnału :)
    no to sie ciesze ze sie da:) tesc sie przyda w koncu do czegos :D a nie tylko sprawdza korki w pokoju...:d hehe:P a ma ktos moze wklad do zmieniarki?:>

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    mam jeszcze jedno pytanie:) widzialem gdzie stam przycisk "lin" czy to jest od wejscia line in?:> jest gdzies kabelek schowany?:> bed emogl podlaczyc iphona?:> (maly jack jak sluchawki:) )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •