Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Parowanie wnetrza

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    22
    BMW
    730i e38
    Skąd
    uk

    Parowanie wnetrza

    witam,problem jest taki jak wlaczam ogrzewanie,paruja mi szyby,podejrzewam nagrzewnice,bo ubywa mi tez plynu chlodzacego i za fotelem kierowcy na podlodze z wentylatora wylazi plyn chlodzacy.rowniez po wlaczeniu ogrzewania czasem na poczatku leci para z wentylatorow,taka sama para leci tez chwilowo przy ostrzejszej jezdzie.wymienilem filtr przecipylkowy od strony pasazera i szukalem tez od strony kierowcy ale nie udalo mi sie nic tam znalezc.jest od strony kierowcy jakis filtr w kabinie???bo od strony pasazera jest jeszcze wzglednie ale od strony kierowcy jest masakra.dziekuje...

  2. #2
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    filtry przeciw pyłkowe masz pod maską 2szt, montowane w masce pod klapkami przykręconymi na 1-go wkręta, a w kabinie masz filtry obiegu wewnętrznego i ponoć też są dwa rozmieszczone analogicznie.

  3. #3
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Było o tym niedawno parę razy - szukaj a wszystko znajdziesz :)
    Gra muzyka

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Ale filtry to raczej nie jest powód twoich kłopotów - wyglądana to, że z nagrzewnicy wycieka płyn a na to nic poważnego nie poradzisz. Braciak niedawno przerabiał w e32 dolewanie różnych preparatów dla uszczelnienia - skończyło się na wymianie nagrzewnicy. Proponuje rozejrzeć się za dobrym mechanikiem - ale i tak wymiana nagrzewnicy to spory kłopot i wydatek.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    22
    BMW
    730i e38
    Skąd
    uk
    wlasnie skonczy sie na wymianie nagrzewnicy,widzialem filmik na you tube i troche mnie to przerazilo,ale trzeba bedzie to zrobic,tymczasem dziekuje wszystkim za podpowiedzi i zyczcie mi powodzenia w wymianie nagrzewnicy...

  6. #6
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Panowie pamiętajcie też, że istnieje coś takiego w fizyce jak punkt rosy. Przy obecnej aurze wilgotność powietrza jest wysoka, a temperatura na zewnątrz niska. Nagrzane wilgotne powietrze w zetknięciu z zimną na początku jazdy szybą powoduje właśnie skraplanie się pary wodnej. Włączenie intensywnego nawiewu na przednią szybę i odczekanie chwili usuwa parę z szyby. Jeśli to nie następuje wówczas dopiero należy zacząć przyglądać się nagrzewnicy.
    Gra muzyka

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    wymiana nagrzewnicy wcale nie jest taka skomplikoweana ale troche pracy no niestety Cie czeka:) powodzenia:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •