Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Jak to jest z ta elektryka w bmw.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm

    Angry Jak to jest z ta elektryka w bmw.

    Bmw fascynowalo mnie od kiedy moj kolega w latach 90 tych przyjechal do mnie swoja e34 535.a gdy zobaczylem e38 zrozumialem ze jakbym chcial zrobic samochod dla siebie to wygladalby on w wlasnie tak .ale jedna rzecz w tych samochodach jest niestety do dupy a mianowicie elektryka.z wlasnych doswiadczen jak i opinii innych uzytkownikow , mechanikow wynika jasno ze tu sie Bmw nie popisalo.po paru latach uzytkowania izolacja na kablach poprostu sie zaczyna kruszyc i zaczynaja sie szalenstwa z komputerem zaplonem i systemami .czy jedyna rada na to zeby wszystko bylo dobrze jest regularna wymiana calego okablowania w samochodzie co 6-8 lat czy sa jakies inne sposoby .po tym co ostatnio przechodze sklonny juz jestem powyrywac wszystko co elekrycznego w Bmw i zalozyc nowe:angry::angry::angry::angry::angry:

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    hmm..... 740i'97 ponad 410tys km , 540i,97 ponad 370tys km i zero, dosłownie zero problemów z elekryka. Przepraszam, jeden był - spalony silniczek od regulacji wysokosci siedzenia.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    moja instalka ma prawie 16 lat i narazie cisza ;) moze juz ja ktos wyrwal ;)

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Niestety, to jest przypadłość tych aut. Mają swoje lata i dzieją się takie rzeczy. Są 3 sposoby na to:
    1. Przyzwyczaić się i z pokorą naprawiać po kolei co się będzie sypało
    2. Nie przyzwyczaić się i chodzić na ciągłym wq...e, co skończy się zapewne chorobą wrzodową układu pokarmowego
    3. Zmienić auto na nowsze.
    Wybierz sobie któreś z powyższych w zależności od upodobań, fantazji, charakteru i/lub zasobności portfela ;)

    P.S. Osobiście uważam, że metoda nr 1 króluje na naszym forum ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm
    Jesli chodzi o zmiane samochodu to nie ma takiej mozliwosci.moj skarb ma u mnie dozywocie.poprostu ciezko sie przyzwyczaic jeden maly pier....... kabelek moze popsuc taka piekna wielka calosc

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    moja to '98 rok i nie mam problemu z elektryką - nikt na szczęście nie dłubał bo właśnie ingerencja druciarzy w kable jest największym bulem tego auta. Fakt że izolacja przewodów po tylu latach juz nie jest idealna. Ja w miarę możliwości profilaktycznie jak widzę jakieś dziwnie zwisające kable owijam je taśmą izolacyjną do przewodów - tą szmacianą, nie odkleja się pod wpływem temperatury i napewno zabezpiecza przewody.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Bez przesady z tą izolacją przewodów.
    Ostatnio grzebałem w dwóch E38 z pierwszego rocznika(3.0 i 4.0 V8) i izolacja na przewodach, chociażby silnika była w dobrym stanie, nie było żadnych pęknięć.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Nigdy nie maiłem problemów z elektryką dosłownie zero. Popękane przewody to może jakieś auta popowodziowe,albo silnie wyżyłowane z przebiegami po 500tys.

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez puchacz Zobacz posta
    z wlasnych doswiadczen jak i opinii innych uzytkownikow , mechanikow wynika jasno ze tu sie Bmw nie popisalo.po paru latach uzytkowania izolacja na kablach poprostu sie zaczyna kruszyc i zaczynaja sie szalenstwa z komputerem zaplonem i systemami .
    Mówisz o E38? Nie spotkałem się z tym problemem ani razu.
    Moje 730d ma już prawie 300tys, 11 lat na karku i wsio jest igła, sypie się jedynie to co polscy magicy ruszali! Kompletnie nic z tego co zrobiła fabryka.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar robert e38
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    87
    BMW
    740i
    Skąd
    pultusk
    Moja betka z 94r ma 400tyś km za sobą i jak na razie wszystko gra:) jeśli auto dzwona nie mialo to i z elektryką nie powinno się nic dziac...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •