Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: problem z ikonka abs

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    bywasz w okolicach kato? bo jak nie to paliwko mnie wyjdzie tyle co komp w mauto, tak czy tak z gory dziekuje za chec pomocy.

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W sobotę może będę w Katowicach(spot strefy car audio), ale nie jest to pewne. Muszę pogadać z szajboosem, bo zależałoby mi na odbiorze subwoofera :P
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    do piatku mam przeglad dlatego zalezaloby mi dzis lub jutro. nie ma nikogo z katowic lub okolic kto mnie podlaczy???

  4. #14
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    jak juz bedziesz znał diagnoze to napisz co dolegało:)
    Ostatnio edytowane przez blubas ; 11-01-2011 o 20:56

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    7
    Witam. Mam podobny problem z abs i trakcja po przejechaniu kilku metrów zaświeca się trakcja . Oddałem do znajomego i trzyma już miesiąc i mówi że nie wiadomo co dokładnie bo komputer pokazywał tylni czujnik wymienił go i to samo nie wiem na jaki ale podobno nie na zamiennik, potwierdzam ze miałęm problem z predkościomierzem, mówi że sprawdził sterownik i jest ok instalacja jest ok nie wie co ale przypuszcza ze cos w tylnym moście odpowiada jeszcze za to ze pokazuje sie trakcja . Panowie doradzcie bo nie mam sił nigdy z tym nie było problemu od momentu jak auto postało z 2 tyg na mrozie. Poradzcie co i jak bo mysle zeby zabrac dzis autko i zawioze do M-Auto

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Skoro po podłączeniu innego czujnika nadal błąd występuje(powraca po skasowaniu) to bardzo możliwe, że sterownik jest uwalony.
    Nie uzupełniłeś profilu, więc nie wiadomo czy masz auto przed czy po liftingu, z ASC starszego lub nowszego typu, bądź z DSC.

    Jeśli masz ASC bądź DSC gdzie sterownik jest już na pompie to bardzo możliwe, że on sam jest uszkodzony, co jest częstą przypadłością.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    26
    BMW
    E38 750
    Skąd
    Swinoujscie
    Miałem podobny problem mi padła pompa dsc,doszedłem do tego odłanczając pompe dsc.Po tym zabiegu miałem abs ale trakcja mi się cały czas paliła:)

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar Sor3
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    32
    BMW
    E38 728i IA
    Skąd
    Katowice
    Kolego jestem z okolicy katowic mam ten sam problem po wymianie zapaliło się z znowu szukam porady co to może być albo sterownika ABS
    Posiadam INPA jak by ktoś chciał się podłączyć to tel 505953182

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    3
    BMW
    730i
    Skąd
    mazury
    Witam. Mam trochę inny problem ale też z ikonką ABS mianowicie pali mi się cały czas ta ikonka. Co dziwne z ABS-em jest wszystko OK czyli działa i po podłączeniu do kompa nie ma błedów. Poszperałem w internecie i jest tam info że przyczyną może być licznik który mógł być wymieniony na nowszy. Sprawdziłem licznik i po wyjęciu faktycznie była plomba z datą 2005 a po rozebraniu licznika zobaczyłem że kontrolka ABS i inne ikonki są podświetlane diodami. Proszę o jakąś poradę jak zgasić to "ustrojstwo" bo mnie wnerwia.Z góry dzięki za pomoc.

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Na początek sprawdź jakie błędy masz w innych modułach, m.in. liczniku.

    Jeśli nie będzie komunikacji między licznikiem, a sterownikiem ABS to kontrolki też będą się świecić(powinny wszystkie od ABS i kontroli trakcji, oraz wykrzyknik z tego co pamiętam)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •