Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Wątek: klakson

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    Tom odkręcamy kierownicę normalnie w lewo naprawde trzeba się zaprzeć jeśli nigdy kierownica nie była ściągana przygotuj sobie smar elektroprzewodzący chyba cos z miedzią to jest i po zdjęciu kiery zobaczysz takie złoty okrag przesmaruj go w razie jak bys miał problem ze zlokalizowaniem to mogę fotki wstawić gdzie co jak

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    jak maozesz to zapodaj fory gdzie tym smarem smarowac. I jak przesmaruje to bedzie git ?? co do smaru to jaki to jest chyba nie chodzi o zwykly smar miedziany, przeszukalem neta i niemoge znalezc. A chodzi ci o ten pierscien co slizga sie taki czujnik czy cos takiego ? bo jak tak to chyba nie trzeba zdejmowac kiery bo dojscie jest do niego jak sie obudowe zdejmie i wysunie kiere do siebie, tylko czy przesmarowanie zalatwi sprawe ?
    Ostatnio edytowane przez tom_0808 ; 05-04-2011 o 16:54

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    najlepiej przetrzec papierem sciernym i posmarowac a kiere musisz sciagnac bo od drugiej strony tez cos podobnego jest ide do auta to za godzinke moze 2 fotki wstawie

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    już dodaje fotki
    Proszę bardzo




    a tutaj mozna delikatnie papierem sciernym to wyrównać


    odkręcać kierownice najlepiej na zablokowanej kierownicy a zeby wyciagnac ją musisz odblokować (wsadzić kluczyk i przekręcić
    Ostatnio edytowane przez NegroEG ; 06-04-2011 o 13:46

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Ja mam inna kierownice (z poducha). Ale nadal jest kicha :( Zdjalem dzisiaj kierownice (a nawet 3 razy) przeczyscilem papierem ten pierscien miedziany i nasmarowalem go smarem miedzianym, nawet go lekko poodginalem zeby bardziej wystawal i nadal na prostej kierownicy cisza, po przekreceniu dziala. Juz rece mi opadaja. Srubokretem tego "szuwarka" co sie slizga po pierscieniu dociskalem i lipa.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    mhm

    wez jeszcze wyjmij bezpiecznik podepnij sie +sem pod kiere i sprawdz czy zamyka obwód. i chyba tak będziesz musiał szukać winowajcy. gdybyś był bliżej to można by było kiere podmienić.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    A moglbys dokladniej opisac jak podpinac sie +, bo elektryk ze mnie zaden. Ja mam taka kiere : http://moto.allegro.pl/kierownica-sk...502221323.html
    http://moto.allegro.pl/kierownica-bm...500217385.html
    w tym drugim linku jest pokazane jak wyglada bez poduchy i moze te blachy jakos sie reguluje przykrecajac albo odkrecajac, sam juz niewiem jednak bede musial udac sie do elektryka tylko ciekawe ile skasuje mnie za to.
    Tez myslalem o podmiance ale do elblaga troche dluuuuga droga a na miejscu nie mam od kogo wziac.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    mhm może pierw wydaj 45zł na kierownicę http://allegro.pl/kierownica-bmw-e30...537984084.html

    a sprawdza to się multimiernikiem w sumie mają one opcje sprawdzania obwodu w instrukcji obsługi to jest a zawsze można podpiąć + do kiery z drugiej strony diode 12V do masy karoserii i jak zaświeci to znaczy że obwód zamyka

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Dzisiaj zrobilem drugie podejscie rozebralem wszystko, zamieszczam filmik http://www.youtube.com/watch?v=O6eoHdZILyc
    (niestety robiony telefonem i trzeba glowe przekrecic w lewo o 90 * :) ) noi niestety znowu podejscie zakonczylo sie fiaskiem. Wypialem ten czujnik ktory sie slizga po pierscieniu i sam go ruszalem po kierownici i lipa lapie w tym miejscu co jak jest zalozona czyli to nie jest wina tego czujnika i docisku. Niemam pojecia o co chodzi bo z kierownicy do klaksonu jest tylko jeden kabel i ten pierscien takze budowa niezbyt skomplikowana by sie wydawalo a jednak problem pozostaje nie rozwiazany.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    to musi zlapac mase poprostu zamykanie obwodu musisz miec styk czujnika z kierownica a jak naciskasz klakson to zamykasz obwod jesli wogole dziala czasami klakson to to musi byc na kierownicy cos (przy czojniku) musisz podmienic kierownice. a koszt uzywanej to 45zł albo moze ktos w okolicy ma na sprzedaz to podjedziesz powiesz ze chcesz sprawdzic zamontujesz nasisniesz klakos i sie wyjasni ;]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •