Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Odłączenie sterownika ABS a jazda?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie

    Odłączenie sterownika ABS a jazda?

    Witam jak w temacie chcę wysłać sterownik ABS do naprawy i mam pytanie czy można jeździć autem bez tego sterownika czy nie? (pompa zostaje). pozdrawiam....

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jeździć jak najbardziej się da.
    Kwestia taka, że nie będzie działać prędkościomierz, ekonomizer, liczniki spalania średniego, zasięgu. Sam automat może zacząć zmieniać biegi przy wyższych obrotach(nie dostaje informacji o prędkości).

    Wg prawa takim autem nie możesz się poruszać ponieważ nie działa Ci prędkościomierz.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja nie pamiętam aby automat mi źle zmieniał biegi (też miałem walniety sterownik) ale tempomat nie działał :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Wydaje mi się że automat zmienia biegi trochę wyżej a tempomat działa.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    U mnie na uszkodzonym module abs skrzynia faktycznie nie do konca poprawnie zmienia biegi, najgorzej jest na sliskiej nawierzchni, poki nie zlapiesz przyczepnosc to skrzynia nie wrzuci wyzszego biegu, pozostaje jazda na steptronicku.

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Poles Zobacz posta
    pozostaje jazda na steptronicku.
    ...i to bardzo ostrożna jazda. Ja jeździłem kilka dni na padniętym czujniku i nigdy więcej. O mały włos wpadłbym w kufer dostawczaka, na szczęście gość był kumaty i jak usłyszał hamowanie to podjechał z metr do przodu dzięki czemu zatrzymałem się może z 10cm za nim. Chłopak chciał skręcić w uliczkę w lewo a ja tego nie zauważyłem :/ a było tylko mokro, już nie wspomnę o tym co jest teraz na drogach. Kurcze ale gościowi dziękowałem za umiejętności i trzeźwy łeb. Oczywiście się zdziwiłem bo ze sprawnym ABSem auto nie miało by najmniejszych problemów z wyhamowaniem a bez tego te 2 tony sobie ładnie pojechały na mokrej nawierzchni.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •