Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Modul lamp LED do jazdy dziennej .

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja

    Modul lamp LED do jazdy dziennej .

    Zakladam temat ze zwgledu na to ze zamontowalem sobie ringi smd i pojawil sie problem ze ringi swieca bardzo mocno . Jako lampy do jazdy dziennej nadaja sie rewelacyjnie ale juz w polaczeniu z xenonem swieca za mocno .
    Szukam jakiegos sensownego rozwiazania . W internecie jest kilka modulow ktore mozna bylo by zainstalowac .
    Czekam na wasze opinie i sugestie .

  2. #2
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ja Was będę wspierał duchowo a jak da się inaczej to oczywiście też. Greg proszę Cię wysil swój WIELKI UMYSŁ i spróbujmy razem skonstruować taką zabawkę bo bez Ciebie ten temat będzie martwy :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Naprawde nikt nie wie jak to wszystko podlaczyc aby ringi smd dzialaly jako pelnowartosciowe swiatla do jazdy dziennej ? Ja mam pewien pomysl tylko nie wiem jak wykonac pewne elementy .

    P. s dodam tylko ze nie podoba mi sie rozwiazanie dostepne na allegro z tymi modulami za 50 zl .

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Oki moze jest tu ktos kto moze sie zna na przekaznikach . Chodzi mi o taki przekaznik ktory po podaniu pradu +12 v rozlaczal by obwod i 2 obwod laczyl . Wie ktos gdzie moge takie cos znalesc ? Ewentualnie moze polaczyc 2 przekazniki ?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    W jakimś elektroniku lub w motoryzacyjnym musisz pytać.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Takie przekaźniki były też w E38. Kolor różowy.
    Styki przełączalne(podajesz na jeden styk np. + 12V, a przekaźnik podaje go na jeden ze styków wyjściowych, zależnie czy wysterujemy go czy nie)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Ringi i ich dzialanie na przekaznikach mam juz ogarniete. Schemat dzialania jest mniej wiecej taki ." swiatla do jazdy dziennej zapalaja sie automatycznie po przekreceniu kluczyka . a gdy wlaczam swiatla mijania przekaznik po podaniu +12 od swiatel mijania rozlacza swiatla do jazdy dziennej . z tym ze podobny przekaznik po zapaleniu swiatel mijania zapala ringi z moca o 50% mniejsza." tak sobie to wymyslilem . Mysle ciagle jak zrobic z postojowkami .

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    Mysle ciagle jak zrobic z postojowkami .
    Tak samo jak włączenie świateł mijania. Świecenie ringów o 50% słabiej sprawia, że robisz z nich światła postojowe ;)
    Dla mnie bomba jak tylko plany urzeczywistnisz to postaram się ogarnąć ładną naklejkę hologram.
    Dla smerfów nie będzie to problemw to uwierzyć bo w końcu gdzie na ringach mieliby to zrobić skoro jest to element wkładany do środka i jest bardzo mały. Pokazanie naklejki plus potwierdzenie im prawnego działania świateł wystarczy według mnie aby dali spokój, można jeszcze dorzucić im na ambicje aby gonili wsioków z pseudo ksenonami i chińskimi lampkami LED ;)

    AHA nie zapomnij, że muszą się włączać tylne lampy!

    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    P. s dodam tylko ze nie podoba mi sie rozwiazanie dostepne na allegro z tymi modulami za 50 zl .
    O co chodzi? Rzuć jakiś link.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 14-01-2011 o 09:56
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,238
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    AHA nie zapomnij, że muszą się włączać tylne lampy!
    Do świateł dziennych tyle lampy nie są potrzebne ;)

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Do świateł dziennych tyle lampy nie są potrzebne ;)
    Po którymś tam roku chyba 2002 czy 2004 auta wyprodukowane przed tą datą muszą mieć także tylne. :)
    I dla mnie osobiście to beznadziejny przepis tak czy owak gdybym kupował nowe auto, to poprosiłbym o to aby wraz z dziennymi działały mi tylne dla mojego własnego bezpieczeństwa!

    Co do samych świateł dziennych można iść dwiema drogami:
    1. korzystając z oryginalnego zestawu ringów, ta wiązka działa tak, że po podłączeniu do odpowiedniego 12V ringi włączają się automatycznie
    2. od 0 zbudować instalację i chyba będzie to wymuszone ze względu na błędy postojówek itd, nie można pominąć fabrycznego zestawu całkowicie.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 17-01-2011 o 09:32
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •