Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Bmw 750 szarpie...

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów

    Bmw 750 szarpie...

    Witam, po wymianie przewodow i swiec auto chodzilo bardzo dobrze, jednak dzisiaj na trasie zauwazylem dziwny objaw, mianowicie przy stalej predkosci auto szarpie i rzuca silnikiem. Kiedys na komputerze wyszedl mi blad czujnika walu, czy przy jego awarii moga byc takie objawy? Uszczelki pod kolektorami ok, problem wystepuje najczesciej na cieplym silniku i nieraz przy starcie jest zmulony.

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Jeśli na kompie wyszedł Ci błąd czujnika położenia wału i po skasowaniu powrócił, powinieneś ten czujnik wymienić.

    A tak na marginesie: kiedy wymieniałaś filtr paliwa??
    Gra muzyka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    84
    BMW
    E32 '91 M30B30
    Skąd
    Podłęże/ Kraków
    Sprawdz czy to nie przypadkiem sonda.... Mam identyczne objawy, tyle że przy 730i M30B30 :P Po wymianie całego układu zapłonowego ( świece, kable , kopułka, palec, cewka OK ) i kupieniu 100 % sprawnej przepływki, objawy takie jakie ty masz mi nie znikły, po wpięciu pod skaner diagnostyczny kilku krotnie, cały czas wychodzi sonda lambda... ;)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Filtr paliwa wymieniany około rok temu, auto powyżej 3000 obrotów jest odczuwalnie żwawsze, jak ją odmuli to jeszcze słychać takie pyknięcie.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez MichałS Zobacz posta
    Sprawdz czy to nie przypadkiem sonda.... Mam identyczne objawy, tyle że przy 730i M30B30 :P Po wymianie całego układu zapłonowego ( świece, kable , kopułka, palec, cewka OK ) i kupieniu 100 % sprawnej przepływki, objawy takie jakie ty masz mi nie znikły, po wpięciu pod skaner diagnostyczny kilku krotnie, cały czas wychodzi sonda lambda... ;)
    Był już taki jeden co całe auto wymienił część po części na nowe, zanim do niego nie dotarło że błąd sondy lambda interpretuje się w większości przypadków jako objaw a nie przyczyne.
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Był już taki jeden co całe auto wymienił część po części na nowe, zanim do niego nie dotarło że błąd sondy lambda interpretuje się w większości przypadków jako objaw a nie przyczyne.
    Podobnie było w moim przypadku ,obroty skakały silnik mulił ,komp. pokazywał błąd sondy, wymieniłem sondę ,kopułkę +palec ,całą odmę ,świece ,czujnik temp. DME , silniczek krokowy , ustawiłem zawory , i nic to nie pomogło , na kompie całyczas był błąd sondy (sonda w górnym zakresie pracy) , okazało się że jedna uszczelka pod kolektorem ssącym była wydmuchana ,po wymianie całego kompletu uszczelek ,silnik pracuje normalnie ,koszt uszczelek to 6 x 2 PLN +czas na wymianę
    Sprawdź najpierw szczelność układu ssącego i wydechowego ,bo prawdopodobnie to jest winowajca :)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez siudema Zobacz posta
    Podobnie było w moim przypadku ,obroty skakały silnik mulił ,komp. pokazywał błąd sondy, wymieniłem sondę ,kopułkę +palec ,całą odmę ,świece ,czujnik temp. DME , silniczek krokowy , ustawiłem zawory , i nic to nie pomogło , na kompie całyczas był błąd sondy (sonda w górnym zakresie pracy) , okazało się że jedna uszczelka pod kolektorem ssącym była wydmuchana ,po wymianie całego kompletu uszczelek ,silnik pracuje normalnie ,koszt uszczelek to 6 x 2 PLN +czas na wymianę
    Sprawdź najpierw szczelność układu ssącego i wydechowego ,bo prawdopodobnie to jest winowajca :)

    Sens jest w tym żeby zrozumieć że błąd sondy lambda to po prostu zły skład mieszanki, pisałem o tym wczesniej przy okazji omawiania takich problemów.
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Układ ssący jest szczelny, około pół roku temu wymieniałem uszczelki kolektorów ssących na nowe. Nawet jakby wydech był dziurawy to nie powinno być takich objawów. W poniedziałek podjadę na kompa, jeżeli znowu wykarze błąd czujnika wału to go wymienie. Czy jest taki sam jak w M30? Bo dedykowanych do 750 nie widziałem. Czy na kompie pokarze po której stronie czujnik jest uszkodzony?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    a u mnie w e30 był podobny objaw.Wymieniłem czujnik poł. wału i było oki.Najlepiej mieć na podmianke,wiekszść czujnikó pasuje z innych silników.
    Ja w e30 mam m50b25tu a czujnik z m20b25 ;) Spawdź tylko nr na czujniku i sposób mocowania,przesunięcia otworu :)
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •