Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: problem z elektronika i gdzie szukac bezpiecznikow?bmw e38 4.0 d m67

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm

    problem z elektronika i gdzie szukac bezpiecznikow?bmw e38 4.0 d m67

    Witam Wszystkich
    Moj problemik zaczal sie pare dni temu przy porannym odpalaniu samochodu po mroznej nocy.zaraz po zapaleniu silnika 4 litry turbo diesel m67 zauwazylem ze nie zgasly kontrolki od abs i hamulca i dsc.oczywiscie systemu od tego momentu nie dzialaja.jadac dalej zauwazylem ze nie dziala predkosciomierz i economizer a w komputerze pokladowym nie ma podanego spalania i predkosci sredniej a do tego zasieg podaje co pare sekund podaje inna wartosc ktora rozni sie o kilka lub kilkanascie kilometrow.totalny obled !!!zaczalem szukac po bezpiecznikach i sprawdzilem te pod maska i w bagazniku wszystkie sa dobre.podobno jest jeszcze jedno miejsce z bezpiecznikami ale nie wiem gdzie ???????bardzo prosze o pomoc.pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    odłącz akumulator i zrób reset na początek:)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice
    Czujnik ABS-u?
    Podepnij pod kompa, to będzie wiadomo na 100% :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm
    Akumulator odlaczylem na cala noc i nic nie pomoglo.nie wiem czy tak sie robi reset kompa czy jest inny sposob?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Nie chce skłamać ale odpiąć klemy i je złączyć na jakiś czas - też powinni pomóc. Miałem coś takiego kiedyś właśnie w 740d i okazało się że sterownik padł - ten przy pompie ABS. Próbowałem go naprawić ale udało się odzyskać tylko działanie prędkościomiorza, dopiero po wymianie zaczęła wszystko działać..

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm
    I jeszcze jedno pytanko czy od uszkodzonego czujnika absu nie dzialal by predkosciomierz i ekonomizer?i gdzie macie puszki bezåpiecznikow w swoich malenstwach?

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Zacznij od najprostszych rzeczy jak "przeszukaj Forum" i na pewno znajdziesz szybko, bardzo łatwe rozwiązanie i dużo tańsze jak wymiana sterownika ABS... Za tą awarię odpowiada konkretny czujnik i nie potrzebujesz do tego komputera, poszukaj, poczytaj dowiesz się co trzeba zrobić w pierwszej kolejności i jakie są kolejne kroki poszukiwań. Temat szeroko omawiany dziesiątki razy.

    Co do puszek bezpieczników są tylko dwie i wiesz gdzie są, później masz jeszcze szafy z przekaźnikami ale to inna bajka.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 08-01-2011 o 13:03
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez puchacz Zobacz posta
    I jeszcze jedno pytanko czy od uszkodzonego czujnika absu nie dzialal by predkosciomierz i ekonomizer?i gdzie macie puszki bezåpiecznikow w swoich malenstwach?
    Tego nie wiem, ale jak miałem uszkodzony sterownik to nie działał nawet jeszcze tempomat...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Sprawdź ten czujnik abs, zdejmi koło - tylne prawe i zobacz, może się poprostu przerwał kabelek albo styki nie masują. Ja tak miałem u siebie, przerwał mi się kabelek a ja od razu kupiłem nówkę w aso za ponad cztery stówki. Zlutowałem stary i śmiga ok. do dziś, a nówka leży (jakby co to mam na zbyciu).
    Pozdrawiam!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •