Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Nawiew działa po jedej stronie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola

    Nawiew działa po jedej stronie

    Witam. Powiedzcie mi co to może byc, kiedy nawiew dziala tylko po stronie kierowcy? Po drugiej stronie grzeje, ale jak włączam nawiew na nogi np to u siebie czuje, a po drugiej stronie nie. To samo z nawiewiem na twarz. Środkowy panel nad radiem dmucha tylko od lewej strony, od prawej nie. Aha - klimatyzacja chłodzi też tylko od strony kierowcy. Jeżeli taki temat już był to naprowadźcie mnie, jeżeli nie to proszę o pomoc. Czy to elekrozawory? Czy może ten cały miec, bo dodam że ostatnio wymieniałem mikrofiltr i widzialem ze przy tym mieczu było już ostro kombinowane.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    elektrozawory??hmm chyba raczej nie, jez??hmm mozna podpiac drugi zobaczyc co i jak podlaczyc na chwilke:) moze masz uklad zapowietrzony??albo klapki sie nei otwieraja....jak przekrecasz kluczyk posluchaj czy cos tam mruczy czy klapki sie otwieraja

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Doszedłem do tego. Ktoś coś kombinował przy tym mieczu, czy jak on się nazywa, i kabelki nie łączyły. Teraz działa, jednak to nie zmiania faktu ze klima chłodzi tylko po jednej stronie. Narazie jej nie używam ale może wystarczy ją nabic? Czy co tam się z nią robi... nigdy nie miałem klimy i dlatego nie jestem obeznany:)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Mojemu koledze na środkowym panelu też nie dmuchał prawy nawiew ale samo przeszło temat nie był zagłębiany i przyczyna nie jest zdana mogę dodać tylko że auto często nie jeździło :( Ale objaw masz taki że nie dmucha wcale czy że dmucha ale zimne mimo ustawienia na ciepłe?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar mynio88
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    79
    BMW
    BMW E32 730i R6
    Skąd
    Żabia Wola/LBN
    Podłącze się panowie do tematu bo też mam dziwne objawy u mnie jest tak jak włączę ogrzewanie to ciepłe powietrze leci tylko na szybę i na nogi, a z nawiewu powiedzmy na wysokości ramion wali zimne. I jest jeszcze taka opcja ze jak odpale auto to słychać jak się jakiś płyn przelewa przez moment, chyba płyn chłodzący, dodam że nie mam klimy jest to normalny nawiew. Pozdro!!!

  6. #6
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez mynio88 Zobacz posta
    Podłącze się panowie do tematu bo też mam dziwne objawy u mnie jest tak jak włączę ogrzewanie to ciepłe powietrze leci tylko na szybę i na nogi, a z nawiewu powiedzmy na wysokości ramion wali zimne. I jest jeszcze taka opcja ze jak odpale auto to słychać jak się jakiś płyn przelewa przez moment, chyba płyn chłodzący, dodam że nie mam klimy jest to normalny nawiew. Pozdro!!!
    Witam
    Na początek ,proponuję dobrze odpowietrzyć układ ,następnie sprawdzić elektrozawory i dodatkową pompkę obiegu
    Jak na moje oko :) masz zawalone elektrozawory
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar mynio88
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    79
    BMW
    BMW E32 730i R6
    Skąd
    Żabia Wola/LBN
    Cytat Zamieszczone przez siudema Zobacz posta
    Witam
    Na początek ,proponuję dobrze odpowietrzyć układ ,następnie sprawdzić elektrozawory i dodatkową pompkę obiegu
    Jak na moje oko :) masz zawalone elektrozawory
    Układ jest raczej dobrze odpowietrzony bo niedawno zmieniałem chłodnicę, co do elektrozaworów miałbym pytanie czy w Bumach z klimą są takie same jak w tych bez klimy??? Bo koleszka rozbił swoją ale miał tam klimę a ja nie mam.

  8. #8
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez mynio88 Zobacz posta
    Układ jest raczej dobrze odpowietrzony bo niedawno zmieniałem chłodnicę, co do elektrozaworów miałbym pytanie czy w Bumach z klimą są takie same jak w tych bez klimy??? Bo koleszka rozbił swoją ale miał tam klimę a ja nie mam.
    Jak słyszysz przelewający się płyn ,to masz źle odpowietrzony układ ,a co do el.zaworów są identyczne ;)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar mynio88
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    79
    BMW
    BMW E32 730i R6
    Skąd
    Żabia Wola/LBN
    Cytat Zamieszczone przez siudema Zobacz posta
    Jak słyszysz przelewający się płyn ,to masz źle odpowietrzony układ ,a co do el.zaworów są identyczne ;)
    Siudema miałeś racje układ też jest zapowietrzony fachowcy zmieniali chłodnice i widać jak się przyłożyli do roboty :) Jak wezmę wypłatę to zamówię sobie zregenerowane elektrozawory bo wydaje mi się że dłużej posłużą niż jakieś używki, a i jeszcze byś napisał jak dobrze odpowietrzyć układ, bo tego jeszcze nie robiłem???

  10. #10
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez mynio88 Zobacz posta
    Siudema miałeś racje układ też jest zapowietrzony fachowcy zmieniali chłodnice i widać jak się przyłożyli do roboty :) Jak wezmę wypłatę to zamówię sobie zregenerowane elektrozawory bo wydaje mi się że dłużej posłużą niż jakieś używki, a i jeszcze byś napisał jak dobrze odpowietrzyć układ, bo tego jeszcze nie robiłem???
    Silnik m30 jest najprostrzy do odpowietrzenia ,na obudowie termostatu masz śrubę odpowietrzającą ,ogrzewanie na max odkręcony korek zbiornika wyrównawczego ,dolewaj płyn i odpowietrzaj śrubą ,sprawdź też cyrkulację płynu (wężyk przelewowy z chłodnicy)
    Co do elektrozaworów ,jak będziesz chciał kupić regenerowane pisz na PW, możliwa też regeneracja po przysłaniu
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •