Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Problem z odpalanie. Pomóżcie.

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    jak sprawdzic pompe paliwa
    1. zdejmij kanape odkrec gwiazdkowe wkrety , zdejmij wąż paliwowy z pomypu , zakrec rozrusznikiem i zobacz czy bedzie jednolity strumien....
    2. jak nie bedzie wyjmij pompe (wychodzi razem z pływakiem) sprawdz filr czy jestw miare czysty jak nie to wyczysc.
    3.wyjmij ja calkowicie wez jakies kable i podlacz ja na krotko do akupulatora jak nie zacznie bzykac
    wez kawalek mlotka popukaj w nia bo pewnie zassala jakis syf i sie zablokowala budowa pompy jest tak prosta jak konstrukcja cepa (rozbieralem) i tam bardzo nie ma co sie popsuc poprostu sie tak zapycha ze przestaje krecic i sie grzeje. .....

    W ostatecznosci kup nowa pompe tylo nie kupuj zamiennika albo uzywka albo nowa z aso
    Ostatnio edytowane przez mik231 ; 11-01-2011 o 02:48
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    12
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Bydgoszcz
    A więc sprawdziłem kable od zasilania pompy i jeden był przerwany. Polutowałem wszystkie od nowa i zaizolowałem. I nadal prad nie dochodzi do pompy (sprawdzałem miernikiem). Gdzie teraz moge szukac przyczyny. Pozdrawiam.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Bezpiecznik, przekaznik. Poza tym skoro masz miernik to sprawdz miernikiem tak jak wspomniałem pompe.

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Tomar Zobacz posta
    Poza tym skoro masz miernik to sprawdz miernikiem tak jak wspomniałem pompe.
    Skoro nie ma napięcia we wtyku, to jak pompa w ogóle ma zadziałać?

    Zacząłbym od sprawdzenia bezpieczników i przekaźnika.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    No przcież logiczne, off course, wiadomo... Tyle, że skoro Kolega ma pierwszy raz stycznosc z systemem paliwowym to może byc taka sytuacja, ze włacza zapłon, bierze miernik w ręke, celuje we wtyczke i ... jest juz za pozno bo przekaznik juz nie jest załaczany i pradu nie ma na wtyku. Kiedys wlasnie tak pewien mechanik sprawdzał uklad :)

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    12
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Bydgoszcz
    Bezpieczniki dobre na bank. A przekaźniki sa w baganiku? I który odpowiada za pompe?

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    12
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Bydgoszcz
    Ok pompa kreci i daje paliwo ale nadal nie chce odpalic. Nie mam pojecia co moze byc. Paliwo musi miec mocne ciśnienie? Moze sie zapowietrzył? Idzie jakos odpowietrzyc? (Paliwo leci słabym ciśnieniem) na komputerze pokazuje mi ze mam jeszcze 50 km do stacji. Mozliwe ze przekłamuje i nie ma paliwa? Pomóżcie pilne.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Panowie ,podepnę się pod temat,pisałem w temacie podobnym bez echa...,powiedzcie czy da coś dodatkowy zaworek zwrotny przed listwą,czy jak pompa działa to przewód gumowy doprowadzający paliwo pęcznieje a po chwili wiotczeje,tak ma być?,ponieważ wymieniłem dwa razy regulator ciśnienia paliwa[używki],trochę zbaraniałem,od pewnego czasu żle mi zapala[,raz dobrze 5 razy żle],już nie wiem,nie sprawdzałem tylko ciś. pompy,słyszę ją,za drugim,trzecim razem już jej nie słychać jak kluczykiem zapłon włączam ,czyli ciś. w układzie jest już takie jakie ma być, tak?a dalej nie zapali od strzała.zmieniłem też świeczki na nowe i przez kilka razy palił ,już się cieszyłem,co za "fix".

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •