Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Uszkodzone hamulce tył - Pękła tarcza (foto)

  1. #1

    Uszkodzone hamulce tył - Pękła tarcza (foto)

    Mam mały problem. Jakiś czas temu zaświeciła mi się kontrolka kończońcych się klocków na tylnej osi chociaż wyglądało na to że tych klocków jeszcze troche jest. Przy ogledzinach stwierdziłem że moje tarcze też juz nie wygladają na grube wiec postanowilem je wymienić razem z klockami. Zakupiłem klocki TRW i tarcze ATE i tak sobie ze mna jezdzily. Aż kilka dni temu kiedy troszke dynamiczniej pojezdzilem po miescie uslyszałem huk. Niestety tarcza pękła zanim zdążyłem ją wymienic. Wjechałem w kałuże koło myjni i to chyba ją rozhartowało. Do domu miałem jakies 300m wiec sie jakos dotoczylem mając coraz gorsze hamulce. Jak sie pozniej okazalo pęknieta tarcza rozsypala sie w mak niszcząc wszystko co jest na jej drodze. Nawet tłoczek z zacisku wypadł.
    I tu moje pytanie: co musze dokupić aby znów było wszystko ok. Na pewno tłoczek i jarzmo. nie wiem czy w zacisku sa jeszcze jakies elementy ktore mi powypadały ;/
    Czy 750 mają takie same hamulce jak 740d?

    W załączniku foto
    Załączone miniatury Załączone miniatury 20101231001.jpg  



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Dobrze że nic ci sie nie stało!

    Tarcza zajeżdżona do końca pękła ci w najgorszy możliwy sposób...

    Przyda sie zestaw naprawczy do zacisku - do kompletu z tłoczkiem.

    Zdjęcie pokazuje odwrócony zacisk, mało widać, poza sprężynkami do klocków które będziesz miał nowe, chyba już nic więcej zgubiłeś.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Hamulce w 750i i 740d są takie same, z tyłu i z przodu.

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Dobrze że nic ci sie nie stało!

    Tarcza zajeżdżona do końca pękła ci w najgorszy możliwy sposób...

    Przyda sie zestaw naprawczy do zacisku - do kompletu z tłoczkiem.

    Zdjęcie pokazuje odwrócony zacisk, mało widać, poza sprężynkami do klocków które będziesz miał nowe, chyba już nic więcej zgubiłeś.
    Powiem Ci że tej tarczy jeszcze troche było. Gdyby była bardzo cienka nie rozwaliło by bębna od ręcznego ...

    Najgorzej chyba będzie dorwać jarzmo, tu wchodzą w gre pewnie tylko używki bądz ASO. W końcu ta część normalnie się nie psuje ..

    Jaki płyn najlepiej dokupić do naszego układu hamulcowego i ile jego wchodzi ?
    Ostatnio edytowane przez ROBERTO ; 07-01-2011 o 13:53



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Przyznam że jestem w szoku że tarcza w 740d po prostu się rozprysła.

    Kończące się tarcze zazwyczaj się "zapadają", nie spotkałem się z takim przypadkiem jak dotąd w żadnym warsztacie.

    Poza kolckami i tarczą które masz nowe, sprawdź ten zestaw naprawczy z kompletem uszczelek do tłoczka, reszte znajdziesz w rozbieranych pojadach bo jest tego dużo, tyle że sezon nie sprzyjający.
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Panowie należę do ludzi żdziwionych, nie widziałem jeszcze takiego zjawiska,coś niewyobrażalnego,mam też zjechane tylne tarcze,były nawet lekko ścieniowane""" na tokarce,nie są już za grube ,ale żeby tak nagle rozwaliło tarcze wprost nie wierzę,to wygląda jakby ktoś podgrzał zanużył w wodzie i młotem walnął.szok!!!!!!!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Cytat Zamieszczone przez ROBERTO Zobacz posta

    Jaki płyn najlepiej dokupić do naszego układu hamulcowego i ile jego wchodzi ?
    Dot 4, na wymianę weź ok 2 litrów, żeby dobrze przepłukać cały układ i żeby nie zabrakło :)

    Co do tarcz. Podejrzewam że założony był chiński chłam przed sprzedażą i tyle, chińska plastikowa, stal, sorry żeliwo :P .

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Przekroczyłeś okres wymiany i niestety się to źle skończyło. Widziałem taki przypadek, że tarcza się urwała i zrobiła dziurę w feldze i skończyło się w rowie. Ja bym chyba zmienił zacisk, bo siły tam działały ogromne.

    A płyn najlepiej DOT 5.1.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    kurde u mnie w motorku też mam tarczę do wymiany :O odkładałem to ale chyba się wezmę, bo tam jak coś walnie to może nie być ciekawie...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    to była wentylowana tarcza ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •