Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: m30b35 raz jeszcze

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    18
    BMW
    E36 323iT
    Skąd
    3M

    m30b35 raz jeszcze

    tak tak, uzylem opcji szukaj :), przejrzalem tez ostatnie kilka stron tego dzialu ale nie jest dla mnie wszystko jasne.
    Chociażby dlatego ze nigdy nie gazowałem zadnego autka swojego to nazewnictwa poszczegolnych czesci instalacji gazowych są dla mnie opce.

    Czy instalacja sekwencyjna marki np prins i zlecenie montazu w odpowiedniej firmie da mi gwarancje ze m30 bedzie się zachowywalo tak jak na benzynie?
    Nie chce oszczedzac, chce zalozyc instalacje mozliwie najlepszą raz a dobrze.
    Przebieg roczny wzrosnie mi w tym roku z 15 na 40 tysiecy i juz bez gazu nie da rady...

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom
    witam polecalbym ci instalacje stag nie bedzie roznicy czy to gaz czy benzyna. wtryski gazowe sa kalibrowane na wtryskach benzynowych tak ze nie stracic mocy na gazie. jest jeszcze mozliwosc zwiekszenia cisnienia gazu co spowoduje bardziej dynamiczny samochod ale wieksze spalanie. ja mam ta instalacje przy m60b40 i jest super. mam nadzieje ze troche pomoglem
    dawid

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Mehow witam Cie ponownie w szeregach

    Prins będzie bdb rozwiązaniem.Jest to bezobsługowa instalacja chodź jak wspomniałeś do tanich nie należy.Taką instalacje zakładałem do 523iA w 05r i przez 5lat użytkowania tego samochodu nie było mowy a zmianie wtrysków czy jakimś ustawianiu.Samochód jeździł bdb,żadnego falowania itp.Jak nie chcesz co jakiś czas odwiedzać "gazowników" ,zmieniać wtrysków itp to załóż prinsa i będziesz spać spokojnie...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    18
    BMW
    E36 323iT
    Skąd
    3M
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Mehow witam Cie ponownie w szeregach:peace.
    heh, no fakt dawno tu nie zaglądałem ;)


    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Prins będzie bdb rozwiązaniem.Jest to bezobsługowa instalacja chodź jak wspomniałeś do tanich nie należy.Taką instalacje zakładałem do 523iA w 05r i przez 5lat użytkowania tego samochodu nie było mowy a zmianie wtrysków czy jakimś ustawianiu.Samochód jeździł bdb,żadnego falowania itp.Jak nie chcesz co jakiś czas odwiedzać "gazowników" ,zmieniać wtrysków itp to załóż prinsa i będziesz spać spokojnie...
    czyli ile taka przyjemnosc kosztuje mniej wiecej? pogooglowalem troche ale o cenach malo do prawie nic

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Teraz nie mam pojęcia ile może kosztować prins ale ja w 05r płaciłem za niego bodajże 6200zł.Teraz pewnie w granicach 4tys może nawet mniej...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Zakładaj prinsa tylko pamiętaj o wymianie dobrych filtrów co 10 000 i będziesz chwalił gaz.
    Pozdrawiam

  7. #7
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Ja zmieniłem może z dwa razy a zrobiłem masę km może z 80-100t km,nie pamiętam juz dokładnie

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Ja wiem, że tak się da. Tylko keihiny z prinsa przewidziane są na 240kkm więc narazie nie musisz widzieć problemu. Problem może pojawić się jak coś zacznie chodzić nie tak np: za 20 kkm a czasami nie da się wyczyścić (gaz w Polsce ma dużo syfu) i wtedy szt kosztuje 400zł a nie jak to jest w valtekami że za 4 placi się 120zł. Więc myślę że 20 lub 40 zł wydać co 10 kkm to nie jest wielka szkoda dla portfela zresztą w nic innego z instalacji zł się nie włoży. Jeszcze jedna ważna sprawa aby instalacja była założona dobrze.

    Ja nie założyłem prinsa i teraz powoli zaczyna się to na mnie odbijać. Pewnie gdybym założył to miałbym zerową wiedzę ta ten temat. Zresztą zrobiłem 30kkm i dołożyłem już z 1000 jak zacząłem poprawiać po gaziarzu (niby najlepszy w okolicy). Więc już wydałem 4500 instalacja (miała być dobra a człowiek się nie znał i uwierzył)
    dołożyłem 1000 to już mamy 5500 przydałoby się założyć normalne wtryskiwacze kolejny 1000 i już jest 6500 a pinsa bodajże za 7000 czy 7500 bym miał.

    Więc moja i w sumie nie tylko rada to zakładać prinsa i cieszyć się z jazdy.
    Pozdrawiam

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    9
    BMW
    kiedyś chce mieć E38
    Skąd
    Wrocław
    A jakie Ci wychodzi teraz średnie spalanie benzyny?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Mehow witam serdecznie :)

    Jak chcesz zakładać gaz to nie lepiej V8 mocy więcej spalanie podobne i na sekwencji jest gitarka :)

    Instalacja prins albo lro i dobry gaziarz i będzie święto lasu :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •