Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Pali się kontrolka od kontroli trakcji i abs oraz zgrzytanie podczas właczenia ogrzew

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    81
    BMW
    E66 745Li, E46 323CI
    Skąd
    Białystok

    Pali się kontrolka od kontroli trakcji i abs oraz zgrzytanie podczas właczenia ogrzew

    Panowie, jak w temacie. Zaczeły mi sie palić 2 kontrolki, od kontroli trakcji oraz od abs, co to może onzaczac? Klocki do wymiany? oraz druga sprawa, jak włacze ogrzewanie to zaczyna mi cos tam w środku skrzypieć, zgrzytac itp nie caly czas, czasem się włączy i np tylko przez chwile, czasem dłuższą chwilę, czasem wogóle, w czym tkwi problem?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    jak to mowia na tym forum "komputer prawde Ci powie" nikt nie jest jasnowidzem, a przyczyn swiecenia sie tych kontrolek moze byc pare tysiecy, zaczynajac od wielkosci kół , a kończąc na jakiejs tam pompie czy czujniku, czy innych linkach, bajerach i tak dalej
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  3. #3
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    co do asc i asb, to najłatwiej szukać poprzez podłączenie do komp.:) pokaże ci co i w którym kole, najprawdopodobniej uszkodzony będziesz miał czujnik asb:) jeśli działa ci prędkościomierz to lewe tylne możesz wykluczyć:) jeśli chce Ci się odkręcać koła to możesz wizualnie sprawdzić czy nie jest kabel przetarty, czy wtyczka się nie rozłączyła, styki nie zaśniedziały, czy koronka nie jest zabrudzona itp:) Oczywiście ciśnienie w oponach i rozmiary kół masz ok!? Warto jeszcze sprawdzić przekaźnik pod bezpiecznikami. Nie wiem który rocznik masz E38 bo w najgorszym wypadku mógł paść sterownik ale to raczej w przedliftowych się nie zdarza. Czujnik najlepiej kupić renomowanej marki albo org. używkę. reszta chińskich nówek przeważnie nie działa. Za używke dasz z 80zł a za nowke ze 200zł. Jak się mylę to mnie poprawcie:)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    co do kontrolek jak koledzy wyzej pisali komputer to pierwsza rzecz do sprawdzenia:)
    co do dzwiekow z nawiewu, slyszalne sa podczas wlaczania nawiewu z pocycji wylaczonej ?jesli tak to klapki podczas otwierania moga wydawac takie dzwieki teraz spore mrozy.
    jesli slyszysz swist to pewnie silnik nawiewu czesto sie zdarza przy sporych przebiegach ze szczotki sie zuuzywaja, a jesli slyszysz bulgot takie jakby to powiedziec siorbanie:P to podejrzewam nagrzewnice albo elektrozawory:)

  5. #5
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    hehe siorbanie:) poczekaj aż się ociepli:) może jej przejdzie:P

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    latem wszystko przechodzi, to tak jak my czlowieki nie chorujemy na grype:P

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    TAK , racji co do zimy jest mnóstwo,,,zawsze gdzieś ta wilgoć wejdzie,a tu jest przecież elektronika,,nie wiem przeleciałem pobieżnie temat,co do kontrolki ASC sprawdż linkę na przepustnicy,kiedyś miałem to samo,ale nie pamiętam czy świeciło się ABS ,hm! chyba nie...pociągnij tą linke jak jest lużna i wychodzi ,po prostu zerwana,łatwa wymiana i cena też"łatwa"...pzdr.ja to miałem w siniku M62B35.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    mozebyc tez standardowy problem z przepalaniem sie jakichs tam lutow czy cos w sterowniku asc..... ale wtedy chyba predkosciomierz nie dziala ani abs...
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    81
    BMW
    E66 745Li, E46 323CI
    Skąd
    Białystok
    Prędkościomierz działa normalnie. Dobry mechanik mówił, że to mogą być klocki, w sumie zauważyłem, że przy hamowaniu tak lekko jakby piszczy wiec moze naprawde sie zużyły. A z tym zgrzytaniem to zgrzyta dopiero jak włącze ogrzewanie, znajomy pow, że to ze 3 dni roboty bo trzeba dostać sie do nagrzewnicy i że jest tam jakiś wiatrak, który kręci sie jakoś z łożyskiem i ociera o plastik, może troche nakreciłem ale cos w tym stylu:) i mówił, że to podobno miało sie nie psuć:)

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jeśli byłyby to klocki, to świeciłaby się jedynie kontrolka wykrzyknika(bodajże na kolor czerwony) i miałbyś komunikat "bremsbelag prufen".

    Świecące się kontrolki ABS i kontroli trakcji oznaczają usterkę w tym układzie. Najlepsze wyjście to diagnostyka komputerem i sprawdzanie czego błąd się pojawił
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •