Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Uszczelka pod głowicą ?? e38 M62B35

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Maniek e38
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    21
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Jaworzno

    Uszczelka pod głowicą ?? e38 M62B35

    Witam kolegów.
    Moją e38 zakupiłem jakieś 2 tyg. temu i już dała mi się we znaki..
    Jest to model przedliftowy, rocznik 97.
    Pierwszy tydzień uzytkowania przebiegł bez żadnych niespodzianek lecz dokładnie 30.12 stało się coś dziwnego, mianowicie jadąc na A4 w pewnym momencie zauważyłem okropne opary białego dymu za autem. Zjechałem na bok, pod maską pojawił się wyciek płynu chłodzącego. Zawróciłem do domu i jakieś 3 km od celu samochód stracił moc ( w drodze powrotnej był słaby na gazie, jechałem na benzynie), mignęła mi kontrolka oleju i komunikat. Natychmiastowo się zatrzymałem i zgasiłem silnik.
    Wyciekł mi płyn do końca. Silnik był ciepły lecz wskazówka nie przekroczyła środka ani razu. W oleju nie było płynu.

    Laweta zwiozła brykę do warsztatu i po oględzinach wyszło, że popękał wąż cieczy chłodzącej i stąd pojawił się wyciek. Po zamontowaniu nowego węża i wstępnym zalaniu układu okazało się, że wyciek jest jeszcze z pompy wody, co okazało się prawdą po jej zdemontowaniu, pompa była niskiej jakości, firma no name.
    Kupiłem pompę Hepu i po jej montażu, zalaniu płynem i odpowietrzeniu układu wyciek ustał. Odebrałem samochód wczoraj z uwagą, iż do płynu chłodzącego dostaje się olej.
    Tak sobie myślę, że albo nie przepłukali układu albo rzeczywiście to początek końca czyli uszczelka pod głowicą lub sama głowica.
    Dziś testowałem auto na dystansie ok 30 km i nie kopcił, nie ma strat mocy, wąż po powrocie do domu był miękki i gorący. W oleju nie ma płynu lecz zauważyłem po odstaniu 10 min i odkręceniu korka od chłodnicy, że w płynie jest olej.
    Macie jakieś sugestie odnośnie problemu, czy to uszczelka i koniec przyjemności :fie:

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5
    nie ma co dramatyzować, możliwe że nie doczyścili układu, poczekaj trochę, zobaczymy co czas pokaże.
    Ale w sumie skądś się tam wziął...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Ale nie rozumiem jednej sprawy. Czego mianowicie nie doczyścili? Jeżeli pękł wąż chłodniczy i wysypała sie pompa to jakim prawem olej mógł się znaleźć w układzie chłodzenia? żadnym, jedyną drogą może być uszczelka pod którąś z głowic, pęknięta któraś z głowic, lub pęknięty blok.
    Mnie się osobiście wydaje, że przegrzałeś silnik jadąc z rozerwanym przewodem i lejącym się płynem. To że wskazówka nie drgnęła, wcale nie oznacza że mogło nie zabraknąć płynu.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Maniek e38
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    21
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Jaworzno
    Szukam właśnie jakiejkolwiek alternatywy dla uszkodzonej uszczelki bądź głowicy ...
    Jeśli jednak będzie to uszczelka, znacie może jakiś dobry, fachowy warsztat gdzie wymiana mnie nie zrujnuje a wszystko będzie dobrze zmontowane?
    Ile szacunkowo to może kosztować?
    Najlepiej na śląsku lub małopolsce.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Kamil
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    32
    BMW
    725 TDS 98r.
    Skąd
    Soborzyce
    Kolego nie chce cię dołować ale jest to bardzo prawdopodobne, zę może to być albo głowica albo uszczelka, ponieważ którędyś ten olej musi sie dostac do płynu. ale nie jestem mechanikiem i nie chcę się mądrzyć. Najlepiej podjedź do jakiegoś dobrego mechanika ,bo może to być coś innego mniej kosztownego o czym nie wiemy. ( choc wątpie) Ja osobiście mam diesla i dziasiaj właśnie zdjąłem głowicę, bo kompresja mi dostawała się do płynu. Ale u mnie były inne obiawy. wąż mi puchnął i rozwaliło mi zbiorniczek wyrównawczy. Ty mówisz, że u ciebie jest miękki ,tak może być, bo olej nie wytworzy ci takiego ciśnienia jak powietrze. A zobacz jeszcze czy nie masz na korku od wlewu oleju białej mazi albo czy w oleju nie widać płynu. bo jeżeli tak jest to raczej na bank musisz się szykować na robote silnika. jak bedziesz coś wiedział co to jest to napisz. Powodzenia

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Maniek e38
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    21
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Jaworzno
    Dzięki za reakcję.
    Kamilu, korek jest czyściutki, olej również jak i jego stan jest idealny.
    Dziś rano jak odkręciłem korek od chłodnicy oleju nie zauważyłem :angry:
    Mam pytanie, po ilu km ten silnik łapie normalną temp. pracy? Przejechałem jakieś 4km i wskazówka stała już prosto.
    Coś dziwnego się dzieje, koledzy może ktoś miał podobne objawy lub zna odpowiedź na moje pytanie odnośnie warsztatów godnych uwagi.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    uuuuuuuu kolego przegrzales motor
    apropo wskazowki to jest temperatura plynu chlodzacego jak moze wskazac ci temperature czegos czego nie ma??
    olej w ukladzie chlodniczym - jedyna droga jaka mogl sie tam dostac jest głowica!!! chyba ze ktos podczas wymiany oleju sie pomylil i zaczął lać do chlodnicy <lol2>
    teraz mozesz sobie gdybac trzeba sciagac glowice oddac na plan , sprawdzenie szczelnosci i sie modlic aby nie byly popękane
    temat robienia uszczelek pod glowica wielokrotnie poruszany: wniosek: nie ma dobrego i taniego mechanika, albo ktos ci zrobi tanio albo ktos ci zrobi dobrze.... oczywiscie kazdy musi sie o tym przekonac na wlasnej skurze

    Apropo tego jak przegrzales samochod: pompa wody miala luz wyrzucala plyn chlodniczy i tym samym zapowietrzala uklad, strzelił wąż i Ty zamiast sie zatrzymac i wezwac lawete to przegrzales motor , cudów nie ma mechanik bity i okolo 2 tys mniej w portwelu
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •