Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: BRC sequent 56 wysokie HC, problem z instalacją dosyć nietypowy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE

    BRC sequent 56 wysokie HC, problem z instalacją dosyć nietypowy

    Witam, być może ma ktoś pomysł na rozwiązanie następującego problemu:
    na benzynie wszystko jest dobrze, silnik pracuje równo. Po włączeniu gazu zaczyna się telepać jak w delirce. Co ustalono:
    Problem jest z 6-tym cylindrem. Po wyłączeniu wtryskiwacza gazu na tym cylindrze wszystko jest dobrze. Po włączeniu zaczyna się telepać i wzrasta HC do nieskończoności:) tak do ok. 2500ppm. Po wyłączeniu tego wtryskiwacza wszystko wraca do normy, HC spada, silnik uspokaja się. Podobno pracuje na benzynie i na gazie równocześnie na tym cylindrze, ale pewności nie ma.
    Wymieniony został wtryskiwacz gazu na nowy, bez zmian. Wymieniony został również sterownik gazu na tej stronie i również bez zmian.
    Mechanikom brak pomysłów i zaczynają rozkładać ręce, co niezbyt mi się podoba. Co gorsza nie chcą pieniędzy, to już zupełnie kiepsko wróży. Oznacza to że nie mają pojęcia co dalej począć z tym problemem.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
    monster_pl

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Na dobry początek zalecam uzupełnienie profilu ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Przeczytałem gdzieś w necie, że przyczyną może być uszkodzony wtryskiwacz benzyny. Pomimo że jest wyłączony, to puszcza benzynę i dlatego jest spalanie na gazie i benzynie równocześnie.
    Czy jest to możliwe? Wydaje mi się że problemy byłyby również z jazdą na benzynie, ponieważ rzekomo uszkodzony wtryskiwacz podawałby niewłaściwą dawkę paliwa lub byłaby nieprawidłowo wtryskiwana. Co o tym sądzicie?
    monster_pl

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Przecież programem do BRC SEQ56 bardzo łatwo możesz sprawdzić każdy wtryskiwacz po kolei , jedz do gazownika który ma sprzęt do BRC a nie do pierwszego lepszego mechanika.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek Zobacz posta
    Przecież programem do BRC SEQ56 bardzo łatwo możesz sprawdzić każdy wtryskiwacz po kolei , jedz do gazownika który ma sprzęt do BRC a nie do pierwszego lepszego mechanika.
    Byłem kolego wszędzie, w tym w autoryzowanym serwisie BRC (3-y wizyty). Byłem u gazowników polecanych i u takich których nikt nie zna. I nic. Gdyby to było takie proste to nie zawracałbym sobie głowy pisaniem postów. Problem w tym, że nikt nie wie co to za feler. Wtryskiwacze gazowe są sprawne, benzynowe wszytko wskazuje na to że też, reduktory i sterowniki gazu też są sprawne. A działać nie chce.
    monster_pl

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez monster_pl Zobacz posta
    Byłem kolego wszędzie, w tym w autoryzowanym serwisie BRC (3-y wizyty). Byłem u gazowników polecanych i u takich których nikt nie zna. I nic. Gdyby to było takie proste to nie zawracałbym sobie głowy pisaniem postów. Problem w tym, że nikt nie wie co to za feler. Wtryskiwacze gazowe są sprawne, benzynowe wszytko wskazuje na to że też, reduktory i sterowniki gazu też są sprawne. A działać nie chce.
    Kurde to na prawdę lipa , a znając życie później okaże się że to jakaś prosta sprawa. Ale z tego co opisujesz to rzeczywiście może chodzić Ci na benzynie i gazie bo jak pomieszałem sobie wtryski gazowe to jak włączałem je to kilka się dublowało i była telepajka. Nie chcę tu podważać mechaników i gazowników ale może zamienili Ci wtryskiwacze elektrycznie i dlatego masz takie "jajca", tylko że z drugiej strony powinieneś mieć problem z drugim wtryskiem..;/
    Ostatnio edytowane przez bitek-bitek ; 04-01-2011 o 22:11
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek Zobacz posta
    Kurde to na prawdę lipa , a znając życie później okaże się że to jakaś prosta sprawa. Ale z tego co opisujesz to rzeczywiście może chodzić Ci na benzynie i gazie bo jak pomieszałem sobie wtryski gazowe to jak włączałem je to kilka się dublowało i była telepajka. Nie chcę tu podważać mechaników i gazowników ale może zamienili Ci wtryskiwacze elektrycznie i dlatego masz takie "jajca", tylko że z drugiej strony powinieneś mieć problem z drugim wtryskiem..;/
    Jajca są że ho ho: ) nic niestety nie jest pozamieniane. Wszystko na swoim miejscu. A działać nie chce. Chyba sam się za to wezmę bo już nie mam nerwów do teorii mechaników. Ostatnio chcieli już pchać łapy do silnika ale zdążyłem uciec: )
    monster_pl

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    v11 super sprawa hehehe ;) tak na powaznie to wtrysk benzyny mogl sie zawiesic mechanicznie np wogole nie pracuje lub na samym koncu nie domyka i puszcza. sprobuj jakis srodek do czyszczenia wtryskow dolej do benzyny i spr czy ci nie przeczysci. ja zawsze stosowalem atp. tyle ze nie patrzalem na ilosci mieszania tylko na pare dolslownie litrow dolewalem cale i jechalem prawie do zera na tym.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez _michaś_ Zobacz posta
    v11 super sprawa hehehe ;) tak na powaznie to wtrysk benzyny mogl sie zawiesic mechanicznie np wogole nie pracuje lub na samym koncu nie domyka i puszcza. sprobuj jakis srodek do czyszczenia wtryskow dolej do benzyny i spr czy ci nie przeczysci. ja zawsze stosowalem atp. tyle ze nie patrzalem na ilosci mieszania tylko na pare dolslownie litrow dolewalem cale i jechalem prawie do zera na tym.

    Czyli z tym wtryskiem to mozliwe. Bede mial troche mniej benzyny to sprobuje.
    monster_pl

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    bardzo mozliwe wtryski "lubia" sie zacierac przy jakosci naszego paliwa niestety.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •