Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [elektryka] Cuda wianki, palące się kontorlki oraz EEPROM-IKE na konsoli.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    134
    BMW
    728 e38
    Skąd
    Białystok/Gdynia

    [elektryka] Cuda wianki, palące się kontorlki oraz EEPROM-IKE na konsoli.

    Witam!
    Kilka dni temu, padł mi akumulator.... Wyjąłem, postawiłem na prostownik na ok. 24-25h.
    Dziś rano włożyłem go, locha odpaliła bez problemu, zrobiłem po mieście ok. 20km, gasząc w między czasie samochód kilkukrotnie. Po którymś z kolei odpaleniu silnika zaczęły migać kontrolki trakcji i abs'u, w takt ich zapalania się wyłączało się radio a silnik falował na obrotach. Po jakimś czasie od odpalenia silnika (kilkanaście sekund) radio działa już normalnie a kontrolki gasną, falowanie na obrotach niestety zostaje. ABS i ASC działa jak powinno.
    Obdzwoniłem kilku znajomych w tym jednego elektryka, który z resztą jest już po godzinach pracy - zero konkretów. Po ok. godzinie zszedłem do samochodu, aby sprawdzić jak silnik będzie pracował gdy wyłączę wszystkie odbiorniki z prądem, a jak się zachowa gdy włączę wszystko naraz. Przy pierwszych dwóch próbach silnik nawet nie próbował zakręcić, za trzecim razem odpalił jak gdyby nigdy nic... Wyłączyłem dmuchawy, radio itp. A obroty jak falowały tak falowały, kontrolki też mrugały przez pewien czas. Zgasiłem... Zapaliłem... Zgasiłem... Zapaliłem... I tak aż za którymś razem na konsoli pojawił się błąd "EEPROM-IKE" (pada mi pamięć w zegarach?)... Zgasiłem silnik, odpaliłem błąd nie wrócił...

    Macie panowie jakiekolwiek pojęcie o co może z tym wszystkim chodzić? Ktoś miał podobne przygody? Jakie mogą być koszta? Co jest przyczyną?
    "With Great Power, Comes Great Responsibility"

  2. #2
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Źle przewodzą przewody wyczyść klemy itd... z reguły w takim przypadku kompletnie znikają prądy, u Ciebie występują dziwnie przebicia, sprawdziłeś stan elektrolitu? Może akumulator jest strzelony i robi zwarcie sam w sobie. Nie bagatelizuj sprawy bo może się w końcu poddać jakiś moduł.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Jacko
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    89
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Olsztyn
    Witam
    W ostatnim czasie miałem drogowe przygody, ale szkoda gadać. Auto przez kilka dni stało nie ruszane z odłączonym akumulatorem (to nie mój pomysł), a dziś po drugim odpaleniu pojawił się komunikat: EEPROM-IKE , czy ktoś mógłby mi przybliżyć co to znaczy. Auto to e38
    Get Rich Or Die Tryin'

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Tak jak coboss pisał + sprawdź spadek napięcia na alternatorze. Poczyścić posprawdzać wtedy dalej drążyć temat.
    V8 Garage

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Ja tak miałem u siebie dopóki nie wymieniłem akumulatora. Niby na nim odpalał ale jak dłużej radia posłuchałem na zgaszonym silniku to już nie odpalił. Wymieniłem akumulator i wszystko ok.

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Jacko Zobacz posta
    Witam
    W ostatnim czasie miałem drogowe przygody, ale szkoda gadać. Auto przez kilka dni stało nie ruszane z odłączonym akumulatorem (to nie mój pomysł), a dziś po drugim odpaleniu pojawił się komunikat: EEPROM-IKE , czy ktoś mógłby mi przybliżyć co to znaczy. Auto to e38
    IKE to chyba moduł zegarów czy coś, zapewne współpracuje z EWS jeżeli dobrze pamiętam, wygoogluj sobie ;)

    ---------------EDIT-------------

    OK, miałem 5 minut więc coś znalazłem, tak jak wspomniałem w modelach przed wrześniem '97 występował moduł licznika, później został zintegrowany z zegarami i dlatego taki Ariel jeździ ze zmęczonymi bo wymienić ich łatwo nie może...

    http://translate.googleusercontent.c...I67muulJgucV8g
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 14-12-2012 o 11:51
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •