Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Wymiana odmy w silnik M52 chyba czas?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka

    Wymiana odmy w silnik M52 chyba czas? ciąg dalszy

    Chyba nadszedł czas na wymianę odmy w moim aucie.

    Stwierdzam to:
    - po widocznym zaoliwieniu w okolicy odmy i węża
    - nagle zrobił się brak oliwy (gdzie wcześniej nie ubywało a teraz 1,5 miesiąca i brak 3/4 stanu)
    - ranne odpalenie auta dymienie
    - dodatkowo ciężko odkręcic korek wlewu oleju i wyciągnąc bagnet dopóki nie złapie temperatury

    Dodatkowo po przeglądzie neta znalazłem na innych forach podobne przypadki więc stwierdzam 90% że ten element

    http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...?f=15&t=111562

    Dodatkowo ranne odpalenie jest identyczne jak w tym aucie na tym filmiku
    http://www.youtube.com/watch?v=k4qz4...ayer_embedded#!

    Zastanawiam się nad kosztami wymiany tego cuda koszt części i robocizny? Czy wymienia to samemu?
    Jakie są wasze sugestie
    Ostatnio edytowane przez Derreg ; 25-02-2011 o 15:10
    728i

  2. #2
    szajba777
    Gość
    Ranne kopcenie to raczej gumki zaworowe , co do odmy koszt zakupu w serwisie 217zł , wymiana odmy samemu nie stwarza wielkiego problemu , jedynie Musisz wyciągnąć obudowę filtra powietrza i dostęp jest cacy. Po wyciągnięciu odmy koniecznie sprawdź drożność kanału odprowadzającego olej z odmy do silnika ( ten przy miarce olejowej ) i uważaj na rurkę łączącą pokrywę zaworową z odmą , jest plastikowa więc lubi się łamać z powodu starości .

    Pozdrawiam

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Panowie wymieniłem to odmę i było spoko aż do poprzedniej niedzieli gdzie auto postało na tych mrozach parę dni -20 nie przepalane i się zaczeło.
    Gdy odpaliłem było podobnie jak wcześniej przed tą wymianą ale delikatnie przykopciło ale dziś to już jakbym jej wcale nie wymienił.

    Znów się rozwaliła ta odma?

    Czy się zsyfiła bo teraz robię bardzo małe przebiegi koło 7km w jedno i drugą stronę, więc auto nawet nie zdąży się porządnie rozgrzac i parkuje w blaszaku ale tam też z temperaturo nie za wesoło.

    Wcześniej po wymianie tej odmy było elegancko
    Ostatnio edytowane przez Derreg ; 25-02-2011 o 15:09
    728i

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar klimas70
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    62
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    SZCZECIN
    źle przeczytałem i się rombnołem myślałem że chodzi o m57 w takim razie nie mam nic do powiedzenia
    Ostatnio edytowane przez klimas70 ; 28-02-2011 o 18:29
    klims

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •